Matej Venta: ” S vama jedeme bomby! :) “

Rozhovor, který je zajímavý a dá vám trochu práce 🙂 Není to čtení jen tak, ale člověk občas musí trochu zapřemýšlet, protože ho píše Matej a píše ho jeho cestinou (jak on říká).  Nejdříve jsem ho chtěl předělávat, ale když mi řekl, že to bude krásná cestina bez chyb, tak jsem neváhal a nechávám 🙂 Myslím, že se to povedlo a že stojí opravdu za ty minuty čtení. Takže hodně štěstí a Matejovi moc díky za čas a za slova uvnitř…

Mateji, máme za sebou těžký zápas proti Opavě, který jsme potřebovali vyhrát. Jsi rád za výhru a co pro nás výhra znamená?

Ano, jak rikaš, je za nama težki zapas z Opavou zvlašt po mentalne strance… Je to souper, ktery nas letos 3x porazil a ktery ma za sebou velmi povedenou a kvalitnu sezonu. Jinak je to dalši krok k našimu cile a to je vybovajat to najlepši umisteni pred play off (najlip top 4) a posunovat našu hru ješte o kousek viš.

matejjjSouboj o třetí až šesté místo je velice vyrovnaný, máš nějaké své tajné tipy, jak to celé dopadne?

Kvalita tymu a kvalita hraču v tymeh v top 6 je strašne vyrovnana a určite bavi vše, ktey ten sport miluju. Do konca zakladne časti zbyva ješte nekolik zapasu a klidne mužeme ričt, že nejakim zpusobem play off už začinal. Na kterem miste nekdo skonči pred play-off-hmm, to bych fakt neumel rict. Chcu hlavne, a bych naš tym zustal do konca zdravi a bych mohla o našem konečnem umisteni rozhodovat kvalita hraču a ne ruzni faktori, ktery bohužel sportu patri! 🙂

Máme před sebou posledních 6 zápasů a z toho hrajeme čtyři venku. Myslím, že je toto pro nás mírná nevýhoda, nebo se s tím dokážeme vyrovnat?

Na koncu dnu je na tom každy tym stejne a nejaku nevyhodu bych v tom nehledal. Odehrali sme svuj počet domačih zapasu, ktere sme z nejaku vyminku využili velmi solidne. Samozrejme, bylo bych daleko lip když bych mohli rozhodovat pred našima neuveritelnima fanouškoma, ale dobry, kvalitni tymi vyhravaji aj težke zapase venku a to sme letos už nekolikrat dokazali. Verim, že se s tim dokažeme vyrovnat!

Hned ve středu nás čeká asi nejtěžší (tabulkově) soupeř a to je Prostějov. Tys tam hrával, co se dá od tohoto zápasu čekat? A s čím tam my musíme jet?

Prostejov ma jako každy rok velmi kvalitni tym a letos to neni žadna vyminka. Hraju fizicky basket pod košem a k tomu pridavaji presnu roku z dalky a rychli posun miču z jedne strani na druhu. Naš hlavni ukol ale musim byt plnit naše ukoli! Jestli budeme chtit byt vyrovnanim souperom domačemu Prostejevu, ktery doma hraje o tridu viš, tak se musi ukazat srdce, hlava a hrat na hranicah svih schopnosti!

Náš tým poslední zápasy hraje celkem dobře, myslíš, že jsme našli klíč, jakým musíme hrát a že by nám to mohlo pomoci do těch závěrečných bojů o umístění v tabulce?

Ten kliču k zlepšeni naše hre je vic. Novi hrači už nejsme tak novi (rozumime se lip jak s trenerjem a jeho system hri matejtak s spoluhrači), lip chapeme co se po nas chce a hlavne sme trochu kompletnejši a zdravejši než misec zpatky. Tady hlavne mislim na tvu maličkost, ktera pro ten tym znamena hoodnee! Ted zbyva jenom Pepinjo kteremu preju a bych uzdravil co najdriv. Na druhi strani si mislim, že mame ješte dost mista na zlepšeni hlavne v tom, a bych dobre veci opakovali vickrat posobe.

Před sezónou nám moc lidí nevěřilo, ale ukazujeme, že umíme hrát na vysoké úrovni i po výměně spousty hráčů. Jak ty se na toto díváš, jako nováček v týmu? Trval ti nějak přechod ? Pochopení stylu Děčína?

Takove veci se vždy musi rozumit. Odešel Ell, ktery pro Decin delal zazraky a nektery jini hrači, ktery meli kvalitu a svu uroven. I pres odchod nekterih kličov hraču si mislim, že duša a koncept tymu BK Dečin zustal na svi urovni a jde dal svuju cestu a to je to najduležitejše pro dlouhodbne kvalitne vysledke. Dukaz je plna hala skoro každy zapas a spokojenost a usmev jak na hračih tak na fanoušcih. Prišli sme nektery novi borci, ktery sme do tymu zapadli dobre a proto to šlape. Mislim si, že ja nejsem žadna vyminka a i ja sem sem se musil prizposoubit na nektere ”nove” veci, ale až se čovek soustredi na svuj vykon a vykon sveho tymu, ta aklimatizace trva min a je lekša. 😉

Kam až bys chtěl s týmem dojít, jaké ty osobně máš cíle pro letošek?

matejjSvuj osobni cil sem si hned po podpisu smoluve v Dečinu zadal! Nektere cile už plnim, nektere me – nas ješte čekaji… Ptaj se me stejnu otazku za dva a pul miseca!

Odehrál si sezóny v mnoha týmech. Co říkáš na fandy v Dc? Jak se ti pod nimi v Děčíně hraje?

Basket pred takim publikom ma smysl!:-) Tu pozitivnu energie, kteru od nich dostavame je pro nas strašneee duležita a pro soupere strašneee neprijemna! A hlavne videt fanouške, ktery se maji super fajn na naših zapasih a ktery nas tahnu pres celi zapas, udela radost každemu hraču! Jestli se na to nekdo z nih kouka- jen tak dal, s vama jedeme bomby! 🙂

Měl si v Děčíně rodinku, jak se jí tady líbilo?A dorazí ještě letos ?

Byl to bezpochyb najhezči tyden za tu dobu co sem v Decinu. Čas, ktery se nam nabidne a bych ho prežili spolu využijeme na MAX! Tina miluje menši mista a prirodu, klid a malemu Vidu je to jedno 🙂 Hlavne byl rad, že byl s tatu a tata s nim! Tina prijede koncem dubna na play off na 2-3, kvuli pracovnih povinosti bohužel nestihne vic.

At ješte využijem tu priležnost a bych pochvalil tvi stranki a tvi prace a snahu pomahat všem lidem kolem sebe, ktery to potrebuju! Delaš strašne dobre prace a abys nikdy neztratil vuli v tom pokračovat! Maš muj velky poklon!