Mirek Soukup: ” I malá pomoc je velice důležitá”

Mirek Soukup, stálice basketu v Děčíně, která vám odpoví, kde hledat příčinu naší prohry s Prostějovem, jak se těšit na Ostravu, jak moc rád je, že se povedla akce KKP pro jeho neteřinku a také o tom, že s pomáháním Karolínce to vše nekončí a že nyní následuje pomoc malé usměvavé Valince z Děčína, která také potřebuje pomoc nás všech . . .

V zápase s Prostějovem jsme chtěli strašně moc vyhrát. Nebylo na některých hráčích vidět, že chtějí až moc?

Všichni věděli, že je to důležitý zápas. Možná někteří byli až přemotivovaní. Ale v tom bych nehledal příčiny naší porážky.

Co bylo tou hlavní příčinou prohraného televizního utkání?

Špatný první poločas, kdy jsme si nechávali dávat jednoduché koše a v útoku jsme se nedostali do té správné střelecké pohody.

Máme před sebou poslední utkání v A1 a to na palubovce Ostravy. Poslední zápas v Ostravě nebyl vůbec špatný a v okleštěné sestavě jsme tam odehráli velice dobré utkání. Jaké dáváš šance našemu týmu nyní?

Do každého zápasu jdeme s tím, že ho vyhrajeme, ať jedeme v plném počtu nebo ne. Teď jsme po dlouhé době všichni, takže šance jsou veliké.

Jsme v plné síle, tedy spíše v plném stavu. Může to být rozhodující faktor pro play off?

Určitě je to pro nás výhoda, že můžeme trénovat v plném počtu a každý může hrát svojí pozici, na kterou je zvyklý.

Při zápase s Prostějovem byl předán šek na 167 tisíc pro tvou neteřinku Karolínku a to díky akci KKP, která v minulých týdnech proběhla. Byl si překvapen vybranou částkou?

Určitě jsem byl překvapen. Čekal jsem mnohem menší částku a proto jsem rád, že se vybralo tolik peněz.

Co bys vzkázal všem, kteří přispívali?

Že jim moc děkuji. Aspoň na chvíli to mé sestře a neteři ulehčí život a bude moci nastoupit do školy.

Tys stál úplně v počátcích celého tohoto nápadu, protože pro Karolínku už se dělala v Děčíně i aukce a tak přišel i tento nápad. Jsi rád, že si alespoň tímto mohl pomoci?

V první aukci jsme vybrali přes třicet tisíc korun. Pak přišla možnost, aby Kája byla zařazená do projektu Každý koš pomáhá. Jsem rád, že jsem měl podporu našeho generálního manažera Lukáše Housera a celého BK Děčín a tato akce se podařila.

Nyní existuje i sbírka v Děčíně(ne tak úplně oficiální) pro malou Valinku, která trpí dětskou mozkovou obrnou a potřebuje také hodně pomoci. V minulých týdnech se již podařilo vybrat na speciální kočárek, který již potřebuje a to i díky tobě. Je to i díky tvé zkušenosti? Že se něco podobného děje i u tebe v rodině?

Valinka je dcera naší známé, takže jsem rád, že jsme jí s manželkou mohli malou částkou přispět na kočárek. Teď se budeme snažit ve spolupráci s koubasketem vydražit nějaké dresy a podobné věci, aby jsme mohli Valince ještě nějakou korunou přispět na pobyt ve speciálních lázních.

 Co bys vzkázal lidem, kteří neví, zda do takovéto aukce jít?

Aby si uvědomili, že i malá pomoc je velice důležitá a pokud se spojí více lidí, tak můžeme udělat dobrou věc pro rodinu, která to potřebuje.

Sokymu byl věnován včerejší příspěvek na facebooku KOUBAsketu.cz, kde bylo zveřejněno video nazvané “Sokyho kolena” . Video, kde je zachyceno, jak pracné to pro Sokyho každý den je, ale je tam hlavně skrytě poznat, že kdyby nebyl alespoň trochu nad věcí a kdyby nedokázal v hlavě ovládat svou bolest, tak už to dávno nehraje, jako spousta ostatních lidí. . . Proto já jsem k tomuto příspěvku napsal, že před ním smekám. . .

Jinak doufám, že aukci se podaří zprovoznit co nejdříve a že se do ní zapojí opravdu spoustu lidí a opět si budeme moci říct, že jsme pomohli přesně tam, kde to je potřeba . . . O Valince si zatím můžete přečíst zde: http://doteksvetla.blogspot.cz/2012/08/valinka.html

Sokyho kolena . . .