Mudr. Hana Pánková:”Jste jediní sportovci, kteří za námi na Vánoce chodí”

nemocnice_8_n1Jak jsem sliboval, tak se i děje a KOUBAsket vám všem přináší rozhovor s jednou z lékařek Dětského oddělení děčínské nemocnice. Dozvíte se, jak se na nás těší, jak chtějí všichni zůstat v nemocnici o něco déle, ale i to, kam se někteří lékaři utíkají odreagovat od tak náročné práce, kterou dělají . . . Mockrát děkuji za ochotu a přeju co nejméně pacientů a když, tak všem rychlé uzdraveníčko . . .

Jaká je Vaše pozice na Dětském oddělení?

Pracuji jak lékařka na Dětském oddělení děčínské nemocnice. Léčíme děti všech věkových kategorií – od novorozenců až po osmnáctileté.

Kolik návštěv ligových basketbalistů jste již zažila?

Za mého působení na oddělení dvě.

Jaký Vy na tuto akci máte názor?

Myslím, že je to ojedinělá akce a krásné gesto. Děti mají radost nejen z krásných dárků, ale i ze samotné možnosti setkat se s hráči. Jsme vděčni celému týmu BK Děčín, že si v jinak hektické předvánoční době, navíc uprostřed sezóny, udělají čas a věnují ho nemocným dětem.

Jaký ohlas to má u dětí, které se s námi vidí? Jsou i děcka, která odmítají na setkání jít, nebo se spíše všichni těší?

Mohu říci, že oba roky se děti na setkání s hráči moc těšily, některé dokonce nechtěly ani domů a dobrovolně si pobyt v nemocnici prodloužily, aby získaly autogram nebo jen viděly hráče “naživo”.

Chodí do nemocnice i jiní sportovci, nebo je tato akce s basketbalistama  unikátní?

Jste jediní sportovci, kteří za námi na Vánoce chodí.

Jaký Vy máte vztah k basketbalu? Chodíte se dívat na zápasy?

Jako správná obyvatelka Děčína samozřejmě basketem žiji. Celkem pravidelně chodím fandit na domácí utkání A týmu. Většinou vynechám jen když mám službu v nemocnici.
V dětství jsem basketbal aktivně hrála. A vlastně i nyní chodíme s kamarády jednou týdně rekreačně hrát.

Znáte se Vy osobně s někým z basketabilistů?

S Vámi 🙂

Zaslechl jsem, že krom léčení prcků v nemocnici válčíte také v jedné děčínské kapele. Jak se jmenuje a jakou tam máte “pozici”? Je to pro Vás odreagování z tak zodpovědné práce, kterou děláte?

Máte pravdu, hudba a sport jsou skvělým odreagováním. Já, stejně jako celá řada děčínských muzikantů, působím ve více kapelách, ale asi největší úspěchy máme s kapelou “Headline”, kde zpívám spolu se svou sestrou Radkou.

Nemáte v blizkém čase nějaký koncert, který by stálo za to vidět? 🙂

Určitě, s Headline 21.1.2011 v klubu Garage. Tak neváhejte a zastavte se za dobrou muzikou . . .

Mrkněte na kapelu Headline  na facebooku ZDE