MVP Campu nadějí: ” Chtěla jsem se zlepšit v individuálních činnostech”

Slečna, kterou jsem moc neznal, neviděl ji nikdy hrát, jen ji jednou potkal na akci v Litoměřicích. Slečna, která mě přesvědčila, že i v jejich věku se dá dělat všechno na víc než 100% a díky tomu si myslím, že by před sebou mohla mít slibnou budoucnost…Slečna, která se ráda pasovala i s klukama a že jim někdy dokázala být i vyrovnanou partnerkou. Slečna, která nikdy nic neošidila, neřekla ani půl slova o tom, že by se ji to nelíbilo, či něco podobného… Byla radost mít někoho takového v týmu, protože i kluci si uvědomovali, že když takhle budeš makat, budeš opravu lepší…MVP od nás dostala právě pro všechny tyto vlastnosti, které by sportovec, který chce něčeho dosáhnout, prostě měl mít !    Tak a zde si již přečtěte rozhovor s Terkou Sadilovou a pozor, KOUBAsket měl tu čest a byl to její první rozhovoru v kariéře … 🙂 Musím říct, že je šikovná i v tomto 🙂 A dost chvály, mohla by třeba lépe jíst :)))

Proč se Tereza Sadilová z Litoměřic vydala na basket camp do Děčína? Kde byl ten hlavní důvod?

Dozvěděla jsem se o tomto campu na plakátě, který visel v hale a jelikož jsem celý rok váhala, na který camp jet, rozhodla jsem se pro Děčín. Důvod byl, že se mi líbilo trenérské obsazení a to, že camp pořádala ČBF oblast Severní Čechy 🙂

Kam všude sahají momentálně tvé herní kořeny? Kde tě mohou lidé vidět hrát?

V následující sezoně budu hájit barvy Slovanu Litoměřice v lize U19. Hostovat budu v týmu USK Praha, v kterém budu hrát extraligu U17, stejně jako v uplynulé sezoně.

Měla jsi nějaké očekávání v tomto campu? A splnil ten necelý týden tvé představy o kvalitním campu?

Moje hlavní očekávání bylo, že mi tento camp umožní se zlepšit v individuálních činnostech jednotlivce. Díky tréninkům, které byly na vysoké úrovni, se moje očekávání splnila. Nad moje očekávání byl například odolnostní trénink, který nás myslím všechny moc bavil.

Co pro tebe bylo  v  tréninkových dnech nejnáročnější?

Rozhodně trénink v písku, v kterém šlo hlavně o výdrž. To pro mě bylo dost náročné, ale zároveň to byl super trénink, protože všichni campeři do toho dali všechno, co měli a navzájem se povzbuzovali.

Nehrály jste jen holky proti holkám, ale i proti klukům. Jaké to pro vás bylo, změřit síly proti vyspělejším klukům(některým)? Byla to pro vás výzva?

Rozhodně 🙂 Pro mě osobně to byla dobrá zkušenost, protože holčičí basket je samozřejmě dost odlišný od toho klučičího. Kluci hrají víc silově, hlavně pod košem a prostě se s tím nepářou :-). Takže myslím, že pro nás holky to bylo jenom dobře.

Nakonec si dostala ocenění MVP celého campu. Proč myslíš, že ho máš?

To je spíš otázka  na trenéry. 🙂 Přihlásila jsem se na tento camp s vidinou, že se chci zlepšit a dát do tréninku všechno. Trenéři to nejspíš viděli a ocenili.

Jaké pro tebe bylo setkání s Peckou a Balvanem? Kdo tě zaujal více a proč?

Setkání s úspěšnými hráči a hráčkami je pro mě vždy velká zkušenost. Je fajn dozvědět se, jak to chodí v dospěláckém basketě. Víc mě zaujala Tereza Pecková, protože mám k ženskému basketbalu blíž.

Na co s odstupem času nejraději  vzpomínáš?

Ráda vzpomínám na výlet do O2 areny, kde jsme mohli vidět dvě utkání Mistrovství světa U19 a samozřejmě na All star hry, na kterých jsme ukázali své dovednosti a popovídali si s Terezou Peckovou.

A pojedeš příští rok znovu?

Určitě!! 🙂

Kdybys teď nějakou tvou kamarádku z basketu přemlouvala, ať jede příští rok taky, co bys jí řekla? Na co bys jí nalákala?

Řekla bych jí, že na tomto campu jsem si  dost zamakala a zároveň jsem kvalitně strávila čas s kamarádkami, s kterými byla spousta legrace.

Touto cestou bych chtěla poděkovat za všechny campery našim trenérům a vychovatelům, kteří s námi strávili jejich volný čas a měli s námi trpělivost. A zvláštní poděkování patří našemu hlavnímu trenérovi Koubovi 🙂