Adventní setkání na jedničku

1812-unibon-novy-jicin_2_nČtvrtá adventní neděle se nesla ve znamení setkání hráčů a vedení BK Děčín společně s jejich fanoušky. Že půjde o setkání v příjemné atmosféře ji bylo všem jasné v sobotu večer. A důvod nebyl ledajaký – sobotní vítězství Válečníků ze severu nad obávaným Novým Jičínem, po skvělém výkonu, už jen umocnilo euforii ze skvěle probíhající sezony a pak především – trenér Pavel Budínský prodloužil smlouvu s klubem o další dva roky, až do léta 2013 a pro mnohé 

to byl určitě předčasný a krásný dárek pod stromeček.
A teď k samému průběhu nedělního odpoledne …
Na úvod byl naplánovan miniturnaj v basketbale, do kterého se zapojili nejen hráči „A” týmu, ale také zástupci z realizačního týmu a v neposlední řadě samotní fanoušci. Hráčů bylo dost a tak se mohli účastníci rozdělit do tří týmů. Nejprve bylo ale potřeba určit kapitány týmů, kteří si posléze vybírali hráče do svého týmu. Kapitány byli zvoleni tři služebně nejstarší hráči – Jakub Houška, Pavel Houška a Míra Soukup. K prvnímu duelu se proti sobě postavili Koubovci a Houšmenovci. Svěřenci Jakuba Houšky se po vlažnějším začátku ujali postupem času vedení a zdálo se, že utkání dovedou do vítězného konce, ale po chybě sudího Pišty se krátce před koncem, po time-outu Koubovců, ujali vyhazování míče z autu překvapivě jejich soupeři, kteří navíc útočili na vlastní koš, obrana Koubovců zapracovala na jedničku a ti soupeři míč odebrali a chtěli tedy útočit na koš druhý, jenže během toho všeho se sudí probudil a přerušil hru, všichni očekávali jeho výrok a ten byl hodně diskutabilní – Koubovcům byla odpískána hra přes půl a míč se vratil do držení soupeře. Ti pak už útočili, i přes vlnu nevole, na správný koš a těsně před koncem srovnali skóre na 27:27
O osudu utkání tak rozhodl rozstřel z čary TH a jelikož spravedlnost nebyla slepá, tak vítězství připadlo do rukou Koubovců.
V druhém utkání se proti sobě postavili poražení z prvního utkání a tým okolo kapitána Sokyho, který budil respekt – v jeho středu byl totiž nejen jejich kapitán, ale i trenér Pavel Budínský a fanouškovká legenda Valdano. Jenže ani to nebylo Sokymu a spol moc platné a soupeř je doslova přejel. V tomto utkání zaujala, ze strany poraženého, snad jen fotbalová vložka trenéra Budínského.
O celkovém prevenství tak rozhodoval poslední zápas mezi Koubovci a Sokyovci… Koubovci zvolili perfektní taktiku „přitáhnout – pustit” a po zaslouženém vítězství se tak stali i celkovým vítězem miniturnaje. Po měření sil přišlo na řadu focení týmů, které si nejvíce užívali právě vítězové. Na řadu pak přišla i beseda a týmem a vedením Bkd.
Tam se mohl každý z fanoušků zeptat na to, co ho zajíma. Počateční ostýchavost prolomil, jak bývá zvykem, předseda fanclubu Vokres, Valdano. Jeho první otázka mířila na novice v týmu, Bobo Landu, otázka se pochopitelně týkala s jeho s pokojeností v Děčíně. Bobo se dlouze rozpovídal a prozradil, že je zde spokojen, jak se spoluhráči, tak i s vedením BKD, ale s fanouškovskou kulisou a celkově to shrnul slovy, že Děčín je pravé basketbalové město. Padali i další otázky a v odpovědích se vystřídali všichni zástupci týmu. Zajímavou byla i minianketa o nejméně oblíbeném soupeři, kde na překvapivě hladce vyhrála Ostrava. Odpovědí se zhostil i Ell a jak jinak, než v češtině.

Na závěr si fanoušci mohli zakoupit poutavý kalendář na příští rok a pak si ho nechat podepsat.

Celkově se celé setkání neslo v pohodové atmosféře, které ukončilo popřání pohodových svátků a všeho nejlepšiho do roku 2011 z úst GM Lukáše Housera.

To je tak vše, co bych k setkání chtěl napsat, není to vše a něco zůstalo zahalenou rouškou tajemství a to je právě nejlepší pozvánka pro ty, co se teď nezúčastnily.

autor: Čaky