Názory hráčů na hrací systém(Ostrava, Nový Jičín, Plzeň, Svitavy)

Tak mám pro vás zbytek došlých odpovědí na můj dotaz o hracím systému. Ostatní se buď nedovíte a nebo když přijdou, tak zvěřejním 🙂 Ale určitě jste si obrázek udělali a myslím, že je to celkem vypovídající a celkem se nám ligu podařilo zdokumentovat. . . Tak se mrkněte ,co říká Láďa Horák, Marek Stuchlý, David Hájek a Pavel Novák o hracím systému na příští rok . . .

Láďa Horák(Svitavy): Kluci od nás z týmu doufají, že se liga rozšíří, protože přecejen hrozí, že bychom mohli sestoupit a kluci by rádi ještě ligu hráli.

A můj osobní názor? Samozřejmě model s 12ti týmy 4 kolově byl super-hodně zápasů(hlavně doma). To se musí líbit snad každému hráči.Vždyť se  ten basket hraje pro lidi a ne aby se na nás chodil dívat správce haly, protože zápasy doma hrajem jednou za 14 dní. A další věc je, že když nebudem vidět v zápasech, ubude sponzorů a když nebudou sponzoři…….  Pro mě za mě ať se hraje klidně 14 týmů ctyřkolově. Co nejvic zápasů, to by se mi líbilo. A 2 další týmy – další místa pro mladý český kluky-toť můj názor.

Marek Stuchlý (Ostrava): Můj názor je jasný. Uzavřená liga 12ti týmů bez Slováků, neboť to je cesta zpět. Jinak 4kolově každý s každým bez Nymbáče, pak play off prvních 6týmů na 3výhry postupují 3týmy a plus Nymburk z první pozice a ti si to rozdají jako vždy semifinále 1 se 4 a 2 se 3 na 3výhry a finále klasicky na 4výhry.

David Hájek(Nový Jičín): Tak “náš” názor je, že 12 týmů je tak akorát a nejlepší systém je čtyřkolově plus play off. Ale pokud bychom hráli evropský pohár, tak nám dvoukolově + A1+play off nevadí, neboť v týdnu bychom hráli pohár a o vikendu ligu.

Pavel Novák( Plzeň): No myslím si, spíš tedy jen za sebe a Štěpána, jinak se to v šatně moc neřeší, pač moc lidí nemůže soudit jiné systémy, které se zde hráli. Ale systém, který byl loni, tak ten byl super. 12 týmů 44kol, zápasy středa – sobota, po tom playoff a hotovo. Žádných 14týmů!!! Stejně si myslím, že by na to nebyly peníze. Stejně jak to řekl jednou “Mahel”, pro jaké Čechy by se liga měla rozšiřovat? Vždyť tu opravdu žádní, kteří by na ligu měli, nejsou. A druhej Vyšehrad snad už nikdo nechce, ikdyz Plzeň a Svitavy se říkalo, že budou lepší, ale stejně spíše bojují mezi sebou o poslední místo. Prostě nechal bych to, co loni. Akorát bych dal ještě boj o 3. místo. Je to takové divné, že prohraješ semifinále a stejně máš bronz…