Nova akvizice v nasem tymu

294365_10150288446980674_709090673_7689738_241811605_nNejen John, ale ještě jeden člověk přibyl do našeho týmu a to  těsně před startem přípravy. Je to Lukáš Ficenc, náš nový masér. Musím vám ho samozřejmě trochu představit a tak honem rychle na rozhovor . . .

PS: když uvidíte někde jezdit oranžový “prskolet”, tak to bude s největší pravděpodobností on :-))

Jak jsi se dostal k práci v BK Děčín?

Úplně náhodou. Můj předchůdce Michal Boudný je můj spolužák, od něj přišla první myšlenka.

Co jsi dělal před tím, než jsi dostal nabídku pracovat u našeho týmu?

Pracoval jsem jako zdravotník ( zdravotní bratr ) v nemocnici v Ústí nad Labem na oddělení ARO. Ale moje začátky jsou v děčínské nemocnici, kde jsem pár let působil na intenzivní péči.

Jaký máš ty osobně vztah ke sportu? Sportoval jsi někdy závodně?

Ke sportu mám vztah kladný, ale úplně kdovíjaký sportovec nejsem. Spíš rekreačně. Jako kluk jsem zkoušel všelijaké sporty, ale nejvíc mi dala asi házená, tam se člověk otrká. Já byl brankář, takže spíš obouchá 🙂 No a nevím jestli to brát jako sport, ale je to hodně fyzicky náročný koníček, tak jsem dělal historický šerm – období gotiky. A ono běhat ve zbroji a máchat nějakým kusem železa je taky fuška. No a jelikož nechci být mezi klukama z týmu za bůčka, tak teď často a rád využívám místní posilovny 🙂

Jsi Děčíňák. Chodil jsi na basket, nebo k němu získáváš vztah až díky své práci?

Na basket jsem občas zavítal, ale moc často to nebylo. Ale od té doby, co ho můžu sledovat z palubovky a být vám klukům hned za zády, tak to dostalo úplně jiný rozměr a basket mě moc baví.

„Kroutíš“ si svůj druhý měsíc u basketbalového klubu, jak jsi prozatím spokojený?

Je to úplně něco jiného než práce ve zdravotnictví, mám se pořád co učit. Ale myslím, že s týmem už funguju docela dobře. A vedení klubu mi vychází maximálně vstříc. Takže sám za sebe můžu říct, že jsem tu rád a spokojenej.

Jak tě přijali kluci jakožto novou „akvizici“ klubu?

Jste tam všichni drzouni, ale díky tomu je s váma sranda. 🙂 Ještě dlouho asi budu s klukama zažívat hodně nových věcí a situací. Ale na to se těším.

O co všechno se musíš starat v rámci své pozice?

No hlavně o zdravotní stav hráčů. Aby klukům sloužilo tělo v maximální možné míře – zátěž je při tréninku i utkání obrovská. Jak jsou na tom zrovna ten den i v dlouhodobém měřítku. Jak zdravotní tak fyzický stav denně konzultuju s trenérem a hledáme ideální řešení v poměru tréninku vs. rekonvalescence. Masérna je i tak trochu zpovědnice, z fleku bych mohl dělat kaplana. 🙂 Mám na starosti i pitný režim hráčů a když jsou nemocní tak i jejich léčbu. Zajistit lékaře, nebo nějakou odbornou pomoc. A když už mají nějaké léky, tak hlídat aby nám neudělaly neplechu při dopingových testech, které jsou ve vrcholovém sportu hodně přísné.

A jak se těšíš na ligu, na opravdové zápasy o body?

Na to se samozřejmě už těším! Díky přípravným utkáním a našemu turnaji, co jsme tak hezky vyhráli 🙂 už vím do čeho jdu. Nemyslím si, že to bude takový rozdíl, protože i v přípravě hráli kluci na plno.

lukas-ficenc