Nová sezóna = nový model soutěže

ZÁKLADNÍ ČÁST

V základní části MNBL bude hrát dvanáct týmů systémem doma – venku. Celkem tedy bude odehráno 22 kol. V lize budou startovat týmy z 2. až 11. místa letošní základní části MNBL. Nymburk bude startovat v Adriatické lize. Počet na dvanáct doplní vítěz play-off první ligy a držitel divoké karty ČBF.

NADSTAVBOVÁ ČÁST

Po dvaadvaceti kolech bude následovat nadstavbová část. Do skupiny A1 postoupí prvních pět týmů po základní části. K nim se připojí jako šestý tým Nymburk. Hrát se bude opět systémem doma – venku. Všechny týmy ve skupině A1 budou začínat od nuly.

Ve skupině A2 nastoupí týmy ze šestého až dvanáctého místa, které se rovněž utkají dvoukolově doma – venku. Těmto týmům se budou započítávat výsledky ze základní části.

BOJE O TITUL

Do bojů o titul postoupí všechny týmy ze skupiny A1. Ze skupiny A2 se nejlepší čtyři týmy (7. – 10. místo) střetnou v předkole o postup do čtvrtfinále. Od čtvrtfinále se bude hrát stejným systémem jako dosud.

Co říkáte na změny, které nás od příští sezóny čekají? Líbí? Nelíbí? Svůj názor můžete vyjádřit v anketě na hlavní stránce v pravo. .