Od bronzu ke bronzu – část druhá

Jelikož to tu fakt sledujete tak jsem si pro vás dnes připravil druhý díl povídání o děčínském basketu , kdy se společně podíváme na další tři sezony, které se nesly ve střídání na poli manažerském, trenérském, objevují se zde první cizinci, přibývají problémy s halou. Vše ale Děčín jak je jeho dobrým zvykem ustál a body odtud nikdo nevozil zdarma.

Sezona 2000/2001– Nymburk na scéně aneb o dalšího soupeře navíc

Do ligy přichází další těžký soupeř a to Nymburk, se kterým svedeme mnoho památných bitev, ale nyní se podívejme co nového v kádru energetiků / myšleno DC /. Tým přes léto opouští Jan Sukup, Tomáš Herink, Jiří Formánek, ale především jedna z legendárních postav basketu v Děčíně a sice Karel Formánek. Vedení týmu přistupuje ke značnému rozšíření kádru. Novými hráči jsou Tomáš Vorlíček, Jiří Šebek, Tomáš Kukačka, prvním cizincem v barvách Děčína je Dušan Snopko, z východu Čech přichází nadějní mladíci Marek balík a  Míra Soukup- později velmi povedená dvojka. Vrací se Tomáš Hrubý. Sezonu vynechává Milan Doksanský- zdravotní potíže. Tým vypadá celkem dobře postaven, ale základní část provází nevyrovnané výkony a nakonec je z toho tedy šesté místo po ukončení úvodní části.Ani nadstavbová část s bilancí 2-8 nepřináší nic pozitivního a před play off je situace dost těžká, jelikož je nám přisouzen těžký soupeř a to Mlékárna Kunín se kterou vypadáváme jasně 0:3. Konečné šesté místo tak asi odpovídá předpokladům a možnostem týmu. Pozitivem je postup do semifinále ČP, kde nám stop vystavuje USK Praha. Po sezoně oznamuje trenér Skokan, že po sedmiletém působení končí u A týmu.

Kádr BK SČE Děčín : Petr Janouch, Vladimír Hanák, Miroslav Modr, Lukáš Krátký, Ladislav Zalužanský, Jaromír Geršl, Dušan Snopko, Jiří Šebek, Tomáš Vorlíček, Marek Balík, Miroslav Soukup, Tomáš Hrubý,Pavel Prach, Michal Slezák, Tomáš Kukačka, Aleš Jiráň. Trenér Jan Skokan

Sezona 2001/2002– Příliš mnoho omylů aneb na play off to nestačí

Zřejmě nejhorší sezona o které si budeme povídat. Během léta téměř bez fanfár odchází legenda Petr Janouch, který je dodnes nejlepším ligovým střelcem Děčína v historii. Dalším důležitým  odchodem je konec Vladimíra Hanáka, bojovníka a výtečného obránce. Dále odchází Šebek, Kukačka.Přichází bojovník Lukáš Houser a mladíček Jan Wiedner.Sezonu vynechává Míra Soukup, zdravotní potíže má stále Milan Doksanský.Hlavní změnou je nový kouč a sice Jan “Bob” Šedivý. Tým začíná doslova tragicky a po osmi zápasech s bilancí 1-7 a něco se musí stát. Nejdříve přichází změna na trenérském postu.Zdeněk Hummel v těžké situaci osvědčuje své zkušenosti a tým začíná hrát lépe. Přichází Rah Shun Roberts a dějí se věci. “Šón ”  zvedá fanoušky ze sedadel, přesto se víc jak na desátou pozici tým nevyšplhá. Play off je tedy bez Děčína, ztráta ze začátku byla příliš velká. Ovšem výkony týmu z konce sezony dávají naději na blýskání na lepší časy.

Kádr BK SČE Děčín : Miroslav Modr, Tomáš Hrubý, Rah Shun Roberts, Lukáš Houser, Pavel Prach, Dušan Snopko, Ladislav Zalužanský,Lukáš Krátký,Jaromír Geršl, Miroslav Soukup, Marek Balík, Tomáš Kiršbaum,Jan Wiedner, Milan Doksanský, Michal Slezák, Tomáš Vorlíček.Trenéři Jan Šedivý, Zdeněk Hummel.

Sezona 2002/2003 – Návrat do play off aneb objevujeme Ameriku

Dochází ke změně ve vedení týmu. Manažera Otu Beneše střídá Pavel Stara a rázně zužuje kádr, když tým opouští Milan Doksanský, T. Vorlíček, Michal Slezák, Lukáš Krátký. Hlavně ale odchází dvě dlouholeté opory týmu Jarda Geršl a Míra Modr. Novými hráči jsou Jan Sitař, Luboš Pohánka a Martin Míčka.Sezonu odstartujeme skvěle , serii 6-1, pak ale nevyrovnané výkony vrcholí neskutečnou ostudou , kdy sem přijede poslední Kroměříž v šesti lidech no a po trapasu tady vyhrává. Celá věc má dohru a v týmu ihned končí Tomáš Hrubý a Luboš Pohánka. Naopak v týmu je již velkou oporou Michael Garrett Starr, který doplnil soupisku v zimě. Skupina A1 je odehrána solidně /5-5/,což dává jisté naděje. V play off ale dostáváme silný Nymburk / později finalista/ a po prohře 1-3 končíme na šestém místě. Tým navázal na solidní konec minulé sezony a potvrdil, že patří do lepší poloviny tabulky. Nelze opomenout historický zájezd do USA , když v listopadu 2002 odehrál Děčín 7 zápasů s týmy tamních Univerzit.  Bohužel se objevují tradiční potíže s halou a vedení týmu má za úkol situaci řešit, jinak by zde basket skončil.

Kádr BK SČE Děčín : Rah Shun Roberts, Tomáš Hrubý, Michael Garrett Starr, Martin Míčka, Luboš Pohánka, Lukáš Houser, Pavel Prach, Jan Wiedner, Marek Balík, Miroslav Soukup, Tomáš Kiršbaum, Ladislav Zalužanský, Jan Sitař.

Tak to by bylo zatím vše, další díly budou někdy následovat. Povíme si např. o změně trenéra, přestavbě haly , konci podpory SČE , ale především se již na scéně představí jedna z ikon BKD Ell Sanders. Ale to až jindy :- )) Valdano.