Pavel Houška: ” Dál trénuju a čekám na příležitost”

housi nbkDobrý večer. Slibovaný rozhovor s Pavlem Houškou je tady a vy si můžete sami přečíst o tom, jak on nahlíží na svou menší minutáž, než byl zvyklý, ale i na to, jak vidí hru Pomiho, jak je v NBK spokojený po osobní stránce a mnoho dalšího. . .

Před nedávnem ses stal vítězem ČP. Pro tebe první opravdu velké vítězství. Jaké to bylo?

Jako každé vítězství, bylo to prima. Jsem rád, že jsem mohl být součástí vítězného týmu a podílet se tak na vítězství ČP.

V pátek další zápas proti Děčínu, už sis zvykl na to, že si na druhé straně? 🙂

Tak přeci jenom už je to nějaký pátek, takže už ano. Máme dobrou partu a na to se zvyká samo.

Děčín dlouho kousal, první poločas jasně vyrovnaný, v druhém jste utekli, ale museli jste být stále na pozoru. Nemyslel sis, že to bude o něco jednodušší?

Jak sám určitě moc dobře víš, utkání s Děčínem bývají vždy vyrovnaná. Chtěli jsme hrát svou hru, ale nedařilo se nám dostat se do tempa. My nikdy neočekáváme snadné utkání, protože každý chce hrát proti Nymburku na 110 procent.

Tys bohužel neodehrál  ani minutu. Naopak Pomi odehrál nějakých 32 minut. Co bys řekl na jeho výkony v dresu Nymburka?

Trenér se mu v tomto utkání rozhodl dát důvěru a myslím, že Pomi odvedl solidní práci. Doufám, že se to ponese dál v tomto duchu a Pomi bude sbírat zkušenosti nejen v české lize.

Nečekal si, že zrovna proti Dc by si mohl na chvíli naskočit a vytáhnout se před svým starým klubem?

Tak hrát jsem určitě chtěl, jako každé utkání, ale trenér se rozhodl, jak se rozhodl a dal důvěru jiným hráčům.  To je jeho právo a já to respektuji.

Jaké to pro tebe je, když si byl zvyklý hodně hrát a nyní nehraješ téměř vůbec?

Je to změna.

Baví se o tom celý basketbalový národ a všichni hledají „spiklenecké teorie“ o tom, proč ten  Pavel Houška nehraje. Jak na to nahlížíš ty?

Spiklenecké teorie nehledám, basketbalem se pořád bavím, dál trénuju a čekám na příležitost.

Před létem si byl na operaci se zády, které tě dlouhou dobu v Dc trápily. Nemůže to být jedna z příčin tvého nehraní? Nebo jak si na tom zdravotně?

Ze začátku to bylo trochu znát, že jsem měl přes léto delší volno, ale díky individuálním tréninkům a pomoci trenéra Ježdíka jsem se do toho postupně dostával. Nicméně můžu říct, že zdravotně jsem v pořádku.

V pátek v zápase před čtvrtou čtvrtinou tě vyvolávali na hřiště i vaši fanoušci. Co se ti v tu chvíli honilo hlavou? Těší tě, že stále stojí za tebou?

Jsem rád, že za mnou fanoušci stojí a jsem jim za to moc vděčný. Je super, když člověk slyší jejich podporu.

Co tvá rodinka? Jak roste Oskárek a jak jste po téhle stránce v Nymburce spokojení?

Moc se nám tu všem líbí. Jsou tu milí lidé, možnost procházek podél řeky, v parku. Kousek do Poděbrad na kolonádu, do Prahy. Prostě tu jsme spokojení.

foto převzato z www.basket-nymburk.cz