Pavel Houška: “je třeba neustále pracovat a zlepšovat se”

Zítra nás čeká utkání proti Nymburku, ale tentokráte proti Nymburku, kam přestoupila jedna z velkých ikon válečníků a to Pavel Houška. Houšman nyní obléká dres nejlepšího klubu v ČR a vy se můžete v tomto rozhovoru dozvědět, jaké to je hrát o EUROLIGU, jak moc těžké je prosadit se v tak kvalitním týmu, ale i to, jak si užívá bydlení kousek od haly a jak se těší na zápas proti Děčínu . . .

Čeká tě první zápas proti svému bývalému dlouholetému klubu. Jak se na něj těšíš ?

Těším se moc. Jsem zvědavý, jak obměněný tým hraje a co všechno se změnilo po mém odchodu.

Budeš mít nějakou speciální motivaci? Nebo si ji necháš až na zápas do Děčína?

Speciální motivaci nemám. Je to další utkání v Mattoni NBL jen s tím rozdílem, že budu znát převážnou většinu protihráčů.

Něco podobného si zažil v posledním kole, kdy jste hráli v tvém rodném Ústí. Bylo to jiné, přijet tam s Nymburkem než s Děčínem? 🙂

Abych řekl pravdu, tak jsem to nijak zvlášť necítil. Bylo to pro mě další utkání, i když na sever Čech se vždycky rád vracím.

V Nymburku si zvykáš na novou roli v týmu, jak moc je těžké prosadit se  v takto velké konkurenci těch nejkvalitnějších  hráčů?

Je to něco úplně jiného, než na co jsem byl zvyklí. Ale snažím se si postupně zvykat a adaptovat se. Asi to bude chvilku trvat, přeci jen je to tu v trošku rychlejším sledu než v jiných týmech.

Kdybys srovnal Děčín a Nymburk . . . V čem je ten největší rozdíl?

To je těžká otázka, ale když to vezmu podle subjektivních pocitů, tak DC na mě působil a působí jako „rodinný“ klub, kdežto v NBK je vše větší, rychlejší. Může a pravděpodobně i je to dáno větším rozpočtem, zázemím a množstvím utkání, které se zde za sezónu odehrají.

Jak si zvykáš na cestování a na častý zápasový rytmus?

Tak s tímto faktorem, se teprve seznamuji. Přeci jen jsme zatím na začátku sezóny. Uvidíme, jaké to bude s přibývajícím množstvím utkání a procestovaných kilometrů.

Stíháš být i doma se svou manželkou a synátorem?

Jelikož bydlíme kousek od haly, tak stíhám. Je příjemné po několika letech strávených dojížděním (z UL do DC) mít halu blízko.

Měl si šanci zahrát si o EUROLIGU. Jaké to bylo, zahrát si proti TOP týmům?

Je to zajímavé, když si člověk může udělat obrázek o sobě samém v evropském srovnání. Ukáže mu to jakou má ještě spoustu limitů a nedostatků, na kterých je třeba neustále pracovat a zlepšovat se.

Hned po sezóně si zamířil na operaci se zády. Už jsi naprosto v pohodě, nebo máš ještě nějaké drobné limity?

Záda jsou den ode dne lepší a lepší. Jsem rád, že jsem operaci podstoupil, protože konec minulé sezóny už byl opravdu hodně náročný a záda dost bolela. Jediné co bych si ještě přál, je dostat se do herní formy a pohody, kterou jsem měl před operací, ale to asi ještě chvilku potrvá.