Pavel Houška: “V pátek beru jen viktorku”

Pavel Houška byl nejlepším střelcem našeho týmu a velkou měrou tak přispěl k našemu druhé vítězství na palubovce USK. I proto vám KOUBAsket přináší rozhovor právě s ním. Je v něm spousta zajímavého, tak neváhejte…

Máme za sebou druhé utkání čtvrtfinále play off, jaké v tobě druhý den po zápase převládají pocity?

Zatím pozitivní, ale série ještě není u konce. Je zapotřebí neusnout na vavřínech a dále být zodpovědní a k dalšímu utkání přistoupit se vší vážností.

USK jsme včera udrželi na 24 bodech za poločas. Kladl trenér důraz hlavně na obranou fázi?

Určitě.  Obrana je základ, ze které jsme také chtěli vycházet. Myslím, že se nám to zatím v celku daří. Samozřejmě, nějaké chyby tam stále jsou, ale pokud budeme bránit tak, jako v posledních dvou utkáních, tak si myslím, že máme velkou šanci uspět v této sérii.

USK pokračovalo opět v zónové obraně, kterou praktikovalo po celé utkání v Děčíně. Jaký ty na to máš názor? Zamlouvá se ti tento styl?

Co se týče zónové obrany, je to obrana, pro kterou se USK rozhodlo. Je to jejich volba, mně osobně se do ní útočí docela dobře. Uvidíme v pátečním utkání, s čím USK přijde. Ale dle mého názoru, bude stejně záležet, jak k utkání přistoupíme my.

Za první poločas jsme měli pouze tři ztráty, nakonec 17. Co kluci z USK změnili, že to byly tak rozdílné poločasy(v počtu ztrát)?

USK v druhé půli vytáhlo obranu. Což nám činilo problémy, začalo docházet z naší strany k nepřesnostem a tudíž ke kumulaci ztrát.

Druhá půle byla trochu ve vlnách, chvíli to bylo téměř o 20 bodů a pak najednou zase o 10, čím to?

Tak viz odpověď výše. K tomu se USK ještě párkrát trefilo z dálky za tři body a začalo z našeho náskoku postupně ukrajovat.

Překvapilo tě, kolik lidí z Děčína do Prahy vážilo cestu? A co říkáš na jejich povzbuzování?

Myslím, že jsme byli všichni mile překvapeni. Chtěl bych za sebe a určitě i za celý tým, našim fanouškům moc poděkovat za podporu a skvělou atmosféru, kterou nám na USK vytvořili.

Jak to vidíš v pátek? Předpokládám, že se do Prahy už vracet nechceš!  🙂

Jakube čteš mi myšlenky.:-) V pátek beru jen viktorku.