Pomi “Musel bych být asi blázen, kdybych řekl, že se netěším do domácí haly”

pomi3Tentokráte se KOUBAsket zeptal na pár otázeček naší mladé nadějné hvězdy Tomáše Pomikálka, která zazářila v nedělním utkání v Prostějově 🙂 Tak si v klidu dejte kafíčko a čtěte 🙂 fajn zasněžený den . . .

Cítil jsi po zápase v Pardubicích, že bychom mohli odehrát takto dobrý zápas i v PV?
Určitě jsme ukázali, že basket umíme hrát i s tolik “opěvovaným” týmy jako jsou Pardubice. A díky tomu si myslím, že Prostějovští věděli, že to nebudou mít jednoduché. Popravdě jsem už před zápasem věřil v naše vítězství a jak bylo vidět, kdyby se přiklonilo trochu štěstí na naší stranu a Will dal poslední střelu, byli jsme my ti, kteří odcházeli vítězně. Takže ano, cítil jsem, že dokážeme odehrát tak dobré utkání.. 🙂

Co myslíš, že bylo rozhodujícím faktorem, že jsme nakonec odjeli z Prostějova poražení?
Už jsem část zodpověděl v předešlé otázce. Chybělo nám maličko štěstí, ale určitě byly chyby i jinde. Například dvoje nevynucené kroky a některé ztráty míčů.

Ty jsi odehrál jeden ze svých velmi dobrých zápasů. Jak se ti hrálo? 🙂
Hrálo se mi dobře, občas jsem cítil, že mi docházely síly, tak jsem se nechal vystřídat, ale jinak jsem byl se svým výkonem (až na malé nedostatky) spokojen.

Zlobil jsi soupeře v útočném doskakování, bereš tuto činnost jako svou výhodu?
Tak říká se o mně, že mám dobrý výskok 🙂 , tak se toho od jisté doby snažím co nejvíce využívat. Je to jen o tom si to uvědomit a přinutit se.

Myslíš, že se ti zvedá sebevědémí i tvým celkem povedeným hostováním do UL?
V Ústí zjišťuju, že když chci, tak mi jde i střelba a to už je co říct 😀 Ne, samozřejmě v Ústí mám zcela jinou roli, kterou se snažím co nejvíce plnit a možná se dá říct, že mi to dodává sebevědomí do MNBL.

Teď nás čekají 3 zápasy do Vánoc a co především, dva zápasy doma. Jak se na ně těšíš? Přecejen jsme přes měsíc nehráli doma.
Je to po dlouhé době pozitivní změna. Musel bych být asi blázen, kdybych řekl, že se netěšim do domácí haly a hlavně na domácí fanoušky. Takže doufám, že je uslyším fandit jako obvykle! 🙂