Pomozte potřebným

Po delší době jsme se opět přidali k projektu, který pomáhá lidem, kteří pomoct prostě potřebují. Já a Míra Soukup jsme byli v prosinci pozváni na první nadační setkání Nadačního fondu děti a rodina. Samozřejmě jsme tam nebyli sami, ale byli tam i další známí sportovci z Děčína a každý si ssebou samozřejmě přinesl něco, co pro něj něco znamená a ví, že by se to mohlo líbit i ostatním lidem a především by to mohlo pomoci dětem, kteří to potřebují. My jsme do dražby dodali autentické dresy, ve kterých jsme vybojovali bronzové medaile a tak si myslím, že by se opravdu mohl najít někdo, kdo především chce pomoci dobré věci a třeba si i nechat dresy na památku. Samozřejmě pro firmu jako dělané, někde v zasedací místnoti…. no nechci radit 🙂 🙂 Takový basketbalový míč, podepsaný všemi hráči BK Děčín, ten by se tam také hodil 🙂 Tak se přidejte a kliiiidně kupujte…. Ps: pomožm těm, kteří naší pomoc prostě potřebují . . . .

Zde můžete přihazovat . . . . http://www.bkdecin.cz/fanzona/aukce/

Ve středu 11. ledna 2012 byla spuštěna dražba dresů, které poskytli děčínští sportovci. „V prosinci se uskutečnilo první nadační setkání. Patrony i čestnými hosty byli právě děčínští sportovci, kteří do dražby věnovali své věci,“ řekla ředitelka fondu Sofie Wernerová.

Slovo ředitelky Nadačního fondu Děti a Rodina Mgr. Sofie Wernerové:

Vážení přátelé, potencionální zájemci,

jsem ráda, že projevujete svoji přízeň a zájem o dražbu autentických a velice zajímavých sportovních předmětů, které věnovali děčínské sportovní osobnosti nadačnímu fondu a jehož výtěžek půjde na potřebné děti. Podrobný rozpis výdajů bude dodán každému výherci a uveřejněn na webu fondu a nejen to, vyhranou věc vám sportovec osobně předá a podepíše vám ji i s případným věnováním, záleží na každém z vás.

Tomáš Kraus – Vyhrál první Světový pohár ve skicrossu , je prvním Mistrem světa v historii skicrossu, držitel Křišťálového glóbu. Své tituly opakovaně obhajuje a stal se také absolutním vítězem Světového poháru ve freestyle lyžování. Věnoval NF při I.nadačním setkání skicrossové startovní dres A1, se kterým závodil na Kreischberg Murau, tento závod s ním i vyhrál. Startovní číslo tohoto charakteru má velkou sběratelskou hodnotu.

Valdemar Jiruš – Bývalý extraligový hokejista, který sklízel své velké úspěchy v týmech HC Sparta Praha, HC Bílý tygři Liberec, HC Mladá Boleslav. Nyní pracuje jako manager HC Děčín. Věnoval NF při I.nadačním setkání hokejový dres, ve kterém hrál úspěšně playoff 2008 za Bílé tygry Liberec. Dres je originálním a autentickým sběratelským kouskem.

Jakub Houška – kapitán děčínského basketbalového týmu, mnohonásobný člen české reprezentace, účastník All Star Game, několikanásobný Nejúspěšnější sportovec děčínského regionu

Mirek Soukup – basketbalista hrající Národní basketbalovou ligu za tým BK Děčín a člen české reprezentace. Věnovali NF při I.nadačním setkání dva kompletní dresy se svými čísly a podpisy celého realizačního a basketbalového týmu.

Vzhledem k oblíbenosti a úspěšnosti tohoto sportu v Děčíně, je o tyto dresy velký zájem ze strany fanoušků.V těchto dresech získali v české nejvyšší soutěži historický úspěch a to stříbrné medajle. Dále věnovali basketbalový míč, který je velmi cenný a unikátní díky podpisům od všech hrajících hráčů.

Robert Novotný – cyklista, Král Šumavy 2011, vítěz v etapovém závodě horských kol Brasil Ride 2010 , Profesionál se specializací na horská kola. Věnoval NF při I.nadačním setkání cyklistický dres, ve které jel 7 dní jako vedoucí závodník etapového závodu Trans Germany, který vyhrál. Při jízdě na kole v něm bude vítěz aukce nepřekonatelnou jedničkou.

Nadace se snaží hledat a podporovat především to, co míří do budoucna.

To, co se dnes může někomu zdát méně důležité nebo dokonce okrajové, co se ale teprve časem zhodnotí, to, co má povahu příkladu či modelu, co je spíš dalekozraké než krátkozraké, co má rys průkopnictví či vizionářství.

Nadace reaguje na aktuální potřeby společnosti , proto jsme se zaměřili na cílovou skupinu sociálně slabých dětí v Ústeckém kraji , které díky podpoře v oblasti vzdělávání a výchově, v oblasti positivního využití volného času a volnočasových aktivit atd. se mohou stat právoplatnými a produktivními spoluobčany naše města Děčína.

Nadace poskytuje finanční prostředky na konkrétní dítě a jeho aktivitu, která má smysl a přináší užitečnou odezvu. Zajišťujeme zpětnou vazbu o výsledcích. Poskytujeme individuální motivační programy pro děti a aktivuje v dětech spolupráci a sounáležitost.

V Děčíně žije spoustu sociálně slabých dětí, které se do tíživé situace nedostaly svou vinou a které potřebují naší pomoc.

Těším se na mnoho dobrých věcí, které společně s vámi, milý dražitelé, v roce 2012 uskutečníme a na Vaši neutuchající přízeň

www.nadacedetiarodina.cz, číslo účtu: 241396085/0300.