Přečtěte, zamyslete se a myslím, že vám to nedá a pomůžete…

ze-skolky-9Hezký večer…Již několikrát se zde na stránkách objevila prosba o nějaký příspěvek, článek o charitě či podobné záležitosti. My jako klub na veškeré takové to akce moc rádi přispíváme a vždy příspívat budeme, ale tady se jedná o něco víc, jedná se o jednoho z nás a jeho blízkého.  Dnes jsem dostal email od Míry Soukupa o jeho neteřince Karolínce. Email, který když jsem četl, měl jsem na krajíčku, protože vím o co jde, vím o koho jde a vím, v jak moc těžké situaci lidé jsou a jak skvěle to všechno prozatím zvládali. Jenže nyní přišla situace, která se prostě zvládat nedá a jak jinak, je to situace finanční. Myslím, že nejlépe to vystihuje sestra Sokyho v dopise, který mu poslala a já vám ho sem s jejím dovolením dávám…takže jestli někdo chcete pomoci, každá koruna je dobrá. Věřte, že to není žádný podvod ani nic jiného, jde jen a jen o pomoc někomu, kdo to potřebuje a komu to udělá obrovskou radost a alespoň trochu mu to zpříjemní těžký život na tomto světě, o kterém my nemáme ani páru . . .

Z dopisu pro Sokyho od jeho sestry Katky:

Ahoj Sokole!
Chtěla bych tě poprosit o velikou laskavost a přiznám se, že mi to není úplně příjemné. Ale jde o zpříjemnění života Karolínky, takže to musím zkusit.
Pro ty, kteří nás vůbec neznají a zajímá je to: Karolínka je naše dcera, v dubnu jí budou čtyři roky. Narodila se úplně zdravá, ale když jí byly tři týdny onemocněla herpetickou encefalitidou (zánět mozku způsobený oparem). Víc jak dva měsíce bojovala v Praze na Karlově na JIRPu o život. Svůj boj vyhrála, ale s dost ošklivými následky – má hodně poškozený mozek. Při propuštění z nemocnice jsme mimo „Hodně štěstí“ také slyšeli „Pravděpodobně nevidí, neslyší a nikdy se nebude hýbat – a už víte, do kterého ústavu ji dáte?“ V tu chvíli jsme zase začali bojovat my a usilovným cvičením, rehabilitací, povídáním si s ní, hraním si, opakováním stále stejných činností, správnou volbou léků na epilepsii, lázeňskou péčí a jinými podněty jsme dosáhli alespoň toho, že Karolína vnímá, reaguje, o základních věcech se s ní dá domluvit očním kontaktem, ale bohužel se vůbec nehýbe. Nedokáže se přetočit, neumí sedět bez opory a klínu mezi nohama, nedokáže nic uchopit do rukou. I tak je to pro nás obrovská výhra.
Další velké štěstí jsme měli v tom, že Karolínu od září přijali do klasické školky mezi zdravé děti. Samozřejmě musí mít asistentku, která o ní celé dopoledne pečuje (mimo to, že ji musí svléknout a zase obléknout, si s ní také hraje, třeba kreslí specielní kulatou tužkou, musí jí pohybovat rukou, krmí ji, dává jí napít, přebaluje když je to třeba, na procházky musí být Karolína v kočáru – prostě kompletní péče).
Asistentku jsme si museli sehnat a musíme ji částečně platit. Krajský úřad nám přiznal na plat asistentky jen 0,2 úvazku, což je 8 hodin týdně, takže necelé dva dny. Ředitel školky byl tak hodný a z prostředků školky doplácel asistentku na dva dny v týdnu, protože se Karolínce ve školce líbí, je tam spokojená, úžasně reaguje na děti a děti na ní, tolik se neleká hlasitých zvuků, je vnímavější, je daleko samostatnější, dokonce má méně často epileptické záchvaty, chtěli bychom, aby do školky chodila častěji. Pokud bychom chtěli, aby Kája chodila do školky pět dní v týdnu, museli bychom asistentce doplácet asi pět tisíc měsíčně. Takto vysokou částku nejsme schopni z našeho rozpočtu hradit. Vím, že hodně přispíváte na různé charitativní akce, proto mě napadlo, že by třeba někdo z vás a nejen z vás chtěl pomoct konkrétnímu dítěti zkvalitnit jeho život. Peníze zkouším získat i od nadací, ale tam je to minimálně na rok a půl dopředu, ale my potřebujeme peníze co nejrychleji, abychom mohli asistentku zaplatit. Navíc nadace peníze na plat asistentů většinou nedávají, raději hradí „věci“ – kočárky, vozíky, auto ….. prostě věci, které jsou vidět.

Moc děkuji za pomoc Katka

Číslo účtu malé Karolínky, na který můžete poslat jakoukoliv částku je: 1980725/3500

Můžete se také samozřejmě ozvat přímo mamince Karolínky Kateřině Hájkové a třeba se i na něco zeptat, či nějak domluvit na vaší pomoci. Psát jí můžete na email: kackasoukupova@seznam.cz nebo se i domluvit na telefonicky na čísle: 725 531 461

Něco dalšího o Karolínce a jejím zbližování s asistenčním pejskem Vily naleznete po kliknutí na tento odkaz: http://www.pomocnetlapky.cz/cz/nasi-psi-a-klienti/vily/

Tady vám přináším pár fotek, abyste si lépe dokázali představit, kdo malá Karolínka je. . .