Přístroje ve sportu . . . aneb co nejrychleji zpět…

Tak už nevím, co nového by se dalo vymyslet pro svůj dřívější návrat, ale mě osobně již nic nenapadá. 🙂 Přes pana doktora Větvičku, což je u nás opravdu kapacita a je předsedou lékařské komise Českého olympijského výboru a šéflékařem českého olympijského týmu (v této roli působil na olympijských hrách 2000 v Sydney, 2002 v Salt Lake City, 2004 v Aténách, 2006 v Turínu, 2008 v Pekingu a 2010 ve Vancouveru), jsme se dostali k přístroji, který by mi opravdu mohl velice pomoci. Pracuje na bázi variability tepové frekvence a je to opravdu geniální věcička. Zjednodušeně řečeno vám to dokáže říct, jestli máte pokračovat v tréninku, nebo si ubrat, či přidat, či netrénovat vůbec. Opravdu zajímavé a také poměrně dost drahé, ale já jsem to díky okolnostem dostal propůjčené na tři měsíce a tím by se opavdu mohl urychlit můj návrat na palubovku. Hlavně bezpečný návrat, že si prostě tělo prostřednictvím toho přístroje řekne, jak na tom je. 🙂 Jedno jednoduché, ale tak nějak to přibližně je 🙂 Za to bych měl poděkovat panu doktorovi Botkovi z Fakulty tělesné kultury v Olomouci, který za celým tímto projektem s dalším týmem lidí stojí a který se mnou v této otázce intenzivě spolupracuje.

Když už jse byli v tom zařizování takovýchto věciček, tak jsme se i stavili ve Wellnes centru v Resortu Svatá Kateřina v Počátkách, kde dělají pomocí přístroje InBody 720 detailní rozbor složení vašeho těla. Určuje rozložení svalové hmoty, podkožního tuku, minerálních látek a vody v těle a v jednotlivých jeho částech atd atd 🙂 Vyšetření dělá pan Ing. Ivan Mach, což je opět kapacita v ČR přes výživu. Zde  jsem se dozvěděl spoustu zajímavého o mém tělo, o tom jak mám málo tuku atd a nyní mi  pan Mach má vytvořit speciální jídelníček, podle kterého se budu stravovat a měl bych se zase vrátit na svou váhu, kterou jsem měl před nemocí. Tak uvidíme.

Už opravdu nevím, co víc pro to udělat 🙂 Poslední testy, které jsem prodělal, měly zlepšující se tendenci,tak doufám, že to vydrží i nadále a nenastanou žádné velké komplikace. . .
Mám nyní on pana doktora Větvičky sestavený individuální tréninkový plán, který každý den dodržuji a možná než tréninkový bych to nazval takovým probírajích plánem pro mé tělo 🙂 Tak s chutí do toho a půl je hotovo 🙂 mějte se fajně a zítra hurá na basket . . . Kouba