Prohra s mistrem

housmanČEZ Basketbal Nymburk – BK Děčín 87:73

Body: Lewis 16, Benda 13, Sokolovský 11, Nečas 10, Slezák a Hanavan 9, Lee 7, Hunter 6, Pumprla 4, Valc 2 – Hatcher 16, Fohler 9, Alič, Soukup a Houška P. po 8, Balík a Pištěcký po 7, Fenderson a Pomikálek 4, Houška J. 2, fauly: 21:21, TH 25/20:24/17; střelba za 2 body: 45/29:51:22;  trojky 18/3:11/4; doskoky 10/26:11/23; ztráty: 23:25; čtvrtiny: 23:19, 28:15, 18:24, 18:15

Nymburk moc přípravných utkáních s domácími tými nehraje a my měli to štěstí, že jsme si proti takto kvalitnímu týmu mohli zahrát. Do zápasu jsme nastoupili bez Máři a Žampiho, kteří měli povinnosti v sousedním Ústí, ale jinak kompletní, tedy do rozcvičení, Andrej ještě do zápasu nenastoupil vůbec a já po mém pondělním pocení nakonec odehrál jen 7 minut. Jinak si tedy všichni opět zahráli a získávali další zkušenosti  z těžkých utkání, kterých především naše omladina potřebuje dost! Začátek zápasu byl takový oťukávací, ale nakonec první čtvrtina celkem vyrovnaná, druhá už byla z naší strany horší, špatně jsme se vraceli a Nymburk dával jednoduché koše. Druhý poločas byl z naší strany již lepší a dokázali jsme se soupeřem držet krok. Trochu jsme přitvrdili v obraně a zaslouženě třetí čtvrtinu vyhráli. Nakonec tedy Nymburk vyhrál o nějakých 14 bodů a připsal si první letošní vítězství, jelikož to pro něj byl úplně první přípravný zápas.

Hala v Benátkách nad Jizerou je opravdu provoněná novotou, velmi zajímavé bylo nalajnování hřiště. Bylo již podle nových pravidel, tudíž trojková čára dále, i „bedna“ byla obdélníková a  s půlkruhem pod košem kvůli prorážení. Jinak hala pěkná, diváků dost …. mějte se a zítra v hale v 19:30h na dalším utkání proti Chomutovu!