První výhra v den, kdy to stálo za to …

Když jsem psal včerejší dopolední článek, tak jsem si tak v duchu přál, aby se nám nad Ruskem opravdu podařilo vyhrát. Byla to taková vnitřní motivaci, kdy si člověk za pár let řekne, hle dnes je výročí invaze, to je ten den, kdy jsme porazili Rusko. No a ono se nám to povedlo a tak si každý rok můžeme říci, dnes je výročí nejen invaze, ale i porážky Ruska 🙂

Je nutno ale říct, že zápas to nebyl vůbec lehký. První čtvrtina byla trochu přestřelka, a Rusákům to celkem padalo z dálky, když jsme jim párkrát nechali otevřené střely, ale postupem času se to zlepšovalo a když jsme si v poločase sedli do šatny, bylo jasné, že desetibodový rozdíl v basketu nic neřeší. A přesně tak tomu i bylo. Po třetí čtvrtině již svítilo na tabuli skóre v náš prospěch a to především díky zlepšené obraně, kdy jsme Rusko pouštěli jen do těžkých střel a také do ztrát. To jakoby nás nakoplo a ve stejném stylu jsme hráli až do konce zápasu. Koncovka byla sice trochu taktická bitva, ale my jsme jí díky šestkám zvládli lépe a tak jsme se mohli radovat z prvního vítězství v této přípravě.

Večer se poté utkala domácí Litva s Finskem a Finsko dokázalo, jak je o něm poslední roky známo, že se opravdu lepší a lepší. Včera také odehráli vyrovnanou bitvu a to možná čekal málokdo, protože Litva ma opravdu hodně našlapaný tým … Nakonec si ale výhru pohlídala, ikdyž taktéž jen o dva body a to 78:76

Dnes nás čeká souboj právě s Finy, kteří včera stříleli téměř s 53% úspěšností trojek. Bude to určitě další velice zajímavý zápas, který vy samozřejmě opět můžete vidět. Utkání začíná v 15:50h vašeho času a vy ho můžete sledovat na stejném odkazu jako včera.