Robert Bobo Landa: “Moc jsem chtěl ten zápas vidět”

Bobo!!! Člověk, který nezná téměř bolest a když už jí pozná, je jasné, že se něco stalo… Přesně tak jsme to věděli minulý týden před prvním zápasem play off.  Bobo zakřičel a v tu chvíli nám bylo jasné, že to není dobré. Nakonec rychlá vyšetření lékařů potvrdila zlomeninu záprstní kůstky a Bobo musel v pátek dopoledne na krátký zákrok do nemocnice. Již od rána říkal, že chce stihnout hlavně zápas a když jsme ho po obědě přišli navštívit a donesli tričko Máš koule, tak mu to bylo i přislíbeno. My jsme byli moc rádi, že může být alespoň na střídačce, protože já osobně moc dobře vím, že doma je to ještě mnohem těžší.. Nakonec tedy Bobo s námi v hale, jako tomu bylo celý rok, kdy držel prapor Válečníku . . . Jak už jsem psal včera, hrajeme i pro něj, protože mu to prostě musíme vrátit! WT

 

Pro všechny velké překvapení, že tě viděli v hale se sádrou na ruce. Co se stalo a kdy?

No, ve čtvrtek na tréninku trefil spoluhráč mou levou ruku. Snaha o vyražení míče se nepovedla a sekyra padla místo na balon na moje záprstí kosti.

V pátek si podstoupil krátkou operaci tady v Děčíně. Co přesně ti s rukou dělali?

Děkuji lékařům, že to celé proběhlo tak rychle – dopoledne mi drátem zpevnili zlomenou záprstní kůstku a večer jsem už mohl sledovat vítězný zápas v Maroldovce.

Přišlo mi, že tvá jediná starost byla, aby tě pustili domů a tys mohl večer přijít na zápas, není to tak?:-)

To nebyla  jediná starost. Ale moc jsem chtěl ten zápas vidět. Projít si celou základní část a pak přijít o play off není žádná radost. Když máme zápas, tak tam mám být a ne se někde válet… 🙂

Tys odřel celou sezónu, vlastně si nevynechal ani trénink a před play off se stane toto. Jak to bereš trochu s odstupem času?

Nic nejde vrátit zpátky – tak myslím jen na to, co bude. Zlomeniny jsou většinou bez následků, potřebuji srůst, rozhýbat a posílit a mezitím se rozumně udržovat v zátěži.

Co dělala ruka, když si ráno byl operován a večer už sledoval zápas v bouřící hale?

🙂 🙂 🙂  Celý zápas pulzovala v rytmu bubnů děčínských fanoušků. Chvílemi jsem si ji musel krýt za spoluhráči 🙂

Dnes ráno si mi volal, co máš dělat, že nevíš, co dělají zranění hráči 🙂 Už sis našel nějakou činnost?

Čert nikdy nespí a já se nikdy nenudím (když už by to snad hrozilo, tak v minutě usnu 🙂  ). Nicméně, právě teď mě na hodnou chvíli zaměstnalo jednoruč vyťukávání odpovědí na Tvé otázky 🙂 .

A jak se ti zamlouvá akce Máš koule?

Osvěta je důležitá. Jsem rád, že můžeme takto upoutat pozornost a předat zprávu dál.