Robert Landa: “Byl to živý, drzý, bojovný a skvělý tým”

Robert Landa byl u toho, když naše mladé hráčky prožívaly svou pohádku během letošního reprezentačního bloku. Nejprve výhra na Olympijských hrách mládeže a poté spanilá jízda až do finále ME v Bulharsku. Nakonec úžasné druhé místo  a my se z něj díky Bobovi a jeho roli asistenta trenéra u tohoto výběru, můžeme v Děčíně radovat také:)

 Jak ses vlastně dostal k trénování u holek U16?

Mám štěstí na lidi kolem sebe. Seznámil jsem se s hercem z libereckého Naivního divadla, který působí jako technický vedoucí reprezentačního týmu – zprostředkoval mi nabídku hlavního trenéra Richarda Fouska. Jeho záměrem bylo přivést k reprezentačnímu výběru aktivního hráče, ideálně s trenérskými zkušenosti, ideálně pivota. Nabídku jsem před třemi lety přijal a od té doby spolupracujeme.

Když jste začínali letošní repre blok, s jakými cíli jste do něj šli?

Kategorie U16 je první oficiální reprezentační konfrontací. Vždy je to tak trochu krok do neznáma – není přehled o hráčkách, o síle týmů. Lehce ale napoví přípravné zápasy a turnaje, třeba jako ten na Olympijských hrách mládeže.

Nebyla tedy výhra na Olympiádě mládeže taková malá předzvěst velkého úspěchu na ME?

Předzvěst možného úspěchu. Výkony hráček v tomto věku nejsou ještě tak stabilní, o celkovém umístění rozhoduje každý zápas a hranice mezi úspěchem a neúspěchem je tenká.

Co je vlastně taková Olympiáda mládeže? Je to taková malá olympiáda od té velké?:)

Evropská olympiáda mládeže:  devět olympijských sportů, účast všech evropských zemí, 2500 atletů, 100 členná česká výprava, slavností nástup, olympijský oheň… Malá olympiáda.

Když jste na ME začali vyhrávat, říkali jste si, že by to mohlo dojít až do finále? Cítili jste sílu svého týmu?

Věřili jsme tomu, ale s chladnou hlavou jsme šli od zápasu k zápasu. Nechtěli jsme předvídat, dívat se za druhý roh.

Zajistili jsme si pro příští rok i účast na MS U17. S jakými cíli pojedete tam?

O složení realizačního týmu pro MSU17 ještě není rozhodnuto…

Kde bys hledal ten hlavni faktor vašeho úspěchu?

Velmi dobrý týmový projev (na hřišti i mimo). Podržela nás obrana, bojovnost. Holky byly jedny z nejlépe bránících týmů, nejsilnější na útočném doskoku. K tomu několik silných individualit a širší lavička. Celkově velmi vyvážený, živý, drzý, bojovný a skvělý tým.

Jak holky zvládaly poslední dny, kdy se o nich začalo hodně mluvit i v Čr? Řešily to hodně?

Myslím, že jim to po deseti dnech na ME přišlo k duhu. Užívaly si celý turnaj a poslední dny – vítězství ve čtvrtfinále, semifinále a účast ve finále to jen vyšperkovaly.

A jak se jim líbilo video, které pro ne natočili reprezentanti?

Měly opravdovou radost. 🙂

Jaké to vlastně je, pracovat s dívčím týmem?

Je to fajn.

Nyní si již v klubu, jak se cítíš a překvapilo tě něco při návratu?

Já jsem se sem už moc těšil – na to, že se budu zase chvíli víc starat sám o sebe než o ostatní. Celé léto jsem jezdil po soustředěních a turnajích. Těšil jsem se na svoje holky, na spoluhráče, halu, lidi kolem, kočku, svůj byt, své věci, gauč, knížky, přírodu, město, na všechno co mám rád. 🙂 Překvapení žádná, jen pár nových tváří v šatně. 🙂

Co očekáváš od letošní sezony ?

Je to další výzva. Noví spoluhráči, staronový systém soutěže, nové rozložení sil… Je to výzva 🙂

12980_572669386108289_2139470897_n

 

Bobo již ale opět maká v Děčíně...

Bobo již ale opět maká v Děčíně…