Robert Landa: “Mám myslím správnou, zdravou motivaci”

Rozhovor s Bobikem o jeho náladě před play off, ale i o ne zrovna příjemných  vzpomínkách na to loňské a nejen to 🙂

Bobo, ty si o loňské play off přišel a to celkem celkem nešťastnou náhodou. Co se před rokem stalo?

Na posledním tréninku před zápasem mi Patrik Pope nesmyslným zákrokem zlomil záprstní kost. Museli mi tam dát drát, hrát se s tím nedalo.

Když si vzpomeneš na pocity člověka, který se celou sezónu na něco těší a pak se mu to těsně před začátkem vytratí. Jaké ty pocity byly?

Samozřejmě že na začátku byl vztek a zklamání, ale nechtěl jsem to nijak přenášet dál na ostatní. Ve čtvrtek úraz, v pátek ráno operace a večer jsem už jen chtěl být v hale s týmem. Věřil jsem v postup a už jsem plánoval, jak ruku fixovat a moct nastoupit alespoň do posledního utkání semifinále. Strašně jsem chtěl hrát, ale zároveň jsem se už dříve naučil netrápit se zbytečně tím, co nemůžu změnit. A s tou zlomeninou vážně nic dělat nešlo…

Ty nejsi hráč, který by býval nějak zraněný, či nemocný. Jak o sebe dbáš, nebo si čistě přírodní typ, který dobře drží pohromadě? 🙂

Kvalitní geny jsou jedna z nejlepších věcí, které můžete od rodičů získat (pak ještě dobrá výchova a nic víc netřeba) 🙂 . Jsem rád na čerstvém vzduchu – prakticky jakákoli volná chvíle znamená výlet, nebo aspoň procházku s rodinou. Okolí Děčína je pro to stvořené. A doma jíme dobře, vyváženě, nicméně nijak zvlášť se neomezuji. Ale plánuji to ;-).

Letos se play off dočkáš (klep klep). Jak se na něj těšíš?

Těším, těším. 🙂 Na jednu stranu vnímám důležitost zápasů, je to nesporný vrchol sezony. Na druhou stranu se snažím ke všem jak herním tréninkům, tak k zápasům přistupovat vždy stejně naplno a to se tedy v play off nezmění.

Máš o to větší motivaci, že loni si nemohl do bojů zasáhnout a bojů, ve kterých bylo vidět, že nám tvá bojovnost a zarputilost tolik chybí?

Mám myslím správnou, zdravou motivaci. Ne víc, ne míň. Loňská sezona je pryč a já na to popravdě příliš nevzpomínám. To podstatné se děje tady a teď. Vzpomínat budu, až nebudu hrát.

Vadí tobě nějak cestování, nebo v tom nehledáš složitosti-výmluvy a soustředíš se čistě na utkání?

Vadí mi zatáčky mezi Děčínem a Českou Lípou. To musím soustředěně sledovat horizont. 🙂  Jinak – bez cestování by to nešlo, tak co se s tím trápit. 🙂

Co bys vzkázal fanouškům do play off?

Přeji si semifinále pro Děčín, s Vaší podporou jsme vždy silnější, buďte s námi.