Rozhovor s Ivčou Komžíkovou přítelkyní Jirky Holandy

p1000753Tak série rozhovorů pokračuje, možná se ptáte proč zrovna Jirkova přítelkyně, ale já myslím, že Jirka je prostě Děčíňák a asi na vždycky bude, nebo se snad pletu? Tudíž se dozvíte něco o něm, ale samozřejmě také o basketbalu v Trutnově, kde Ivča hraje. Myslím, že se nám rozhovor nakonec vydařil a to především díky Ivče, která vtipně a výstižně odpovídala na vše, co jsem si na ní připravil.

Jak dlouho se s Jiříkem znáte?

V srpnu to byly 2 roky.

Byla to láska na první pohled?

Nevim jak pro Jíru,ale pro mě asi ne… Hlavně jsem v tu dobu měla přítele, takže mě jiní chlapi ani moc nezajímali;) . . . zpočátku to bylo všechno strašně nevinný, nečekala jsem,že z toho něco bude. Ale postupem času jsem ho začala poznávat víc a víc a mojí přízeň si nakonec stejně získal;)

Jak jste se spolu vlastně seznámili?

Seznámili jsme se na Univerziádě v Bangkoku. V podstatě jsme se dali do řečí až poslední večer před odletem. Jíra se svěřil mým spoluhráčkám, že jsem mu nějakým způsobem sympatická,a tak je nenapadlo nic jinýho než nás seznámit :-)… Z Bangkoku jsme letěli přes Istanbul,kde jsme museli čekat něco přes 10 hodin na letišti na let do Čech a tam bylo dost času se poznat o trošku víc… V Čechách jsme si vyměnili telefonní čísla, začali si psát, volat, začal za mnou jezdit, já za nim a už to bylo 🙂

Takže díky basketu? Osudový to sport.

JJ,díky basketu 🙂

Dokáže být i romantikem?

Já myslim,že určitě…

Charakterizuj třemi slovy Georga.

Hotovej Mirek Dušín;) ….Charakterizovat třemi slovy je hrozně těžký… na to abych dokázala popsat takovýho člověka bych potřebovala minimálně tři stránky, ne tři slova;)…

Kdy ti dal George naposledy kytku?

Někdy koncem září… dostala jsem ji za státnice.

Rozmazluje tě dárečkama?

Docela jo…děláme si navzájem radost různýma drobnostma.

Jak často se vídáte?

Přes sezónu většinou každý víkend… jinak prázdniny a volno se od sebe v podstatě nehneme….snažíme si ten čas, který nejsme spolu vynahradit.

Abych to upřesnil, ty hraješ basket v Trutnově a Jirka nyní v Brně, nechtěli jste být k sobě o něco blíže?

Určitě chtěli. Dlouho jsme to spolu probírali,řešili různé varianty, ale nakonec se vše seběhlo tak rychle a oba už jsme měli podepsáno.

Proč to nakonec nevyšlo?

Někdy holt věci nevycházej úplně podle našich představ;)

Předtím jsi hrála v Hradci a on tady v Děčíně, je to asi podobné, viď?

Co se týče času,který spolu trávíme,tak určitě.

Co pro něj basket znamená?

Myslim,že hodně… přeci jen mu věnoval a věnuje spoustu času. Ale není to žádnej fanatik. Tenhle sport ho prostě baví, ale rozhodně pro něj není nejdůležitější věcí na světě…Tím je pro něj rodina.

A co znamená pro tebe?

V podstatě jsem v předchozí otázce odpověděla i za sebe;) Další věcí je,že mě živí to, co mě baví, což se taky ne každému poštěstí.

Co tě na basketu štve?

Štvou mě prohry. Strašně nerada prohrávám, a to nejen v basketu.

A co tě na něm naopak přitahuje?

Mám ráda napětí, pocity před i během utkání. Vyprodanou halu a burácející fanoušky, kteří stojí za vámi. Je krásnej pocit,když vám tleskají, skandujou a děkujou za váš výkon. Trutnov se v tomhle ohledu dost podobá právě vašemu Děčínu. Ve srovnání s ostatními týmy je tu výborná atmosféra právě kvůli lidem,kteří chodí na utkání. Jádro fanoušku s námi jezdí v podstatě na každý zápas, a to i středy. Když jsem sem šla věděla jsem, že je tu o to celkem velký zájem, ale přeci jen jsem byla trošku překvapená, jak to ve skutečnosti opravdu je.

Bavíte se o něm,když jste spolu, nebo se raději věnujete jiným tématům?

O basketu se bavíme dost,ale samozřejmě to není naše jediné téma :-)… Rozebíráme spolu třeba zápasy, ale i tréninky apod…Navzájem si radíme a sem tam padne i nějaká ta kritika;)…

Jezdíš spíše ty za ním, nebo on za tebou?

Záleží na tom,kde oba hrajeme a jak máme tréninky. Hodně dopředu to neplánujeme nikdy, řešíme to za pochodu;)

Jak jste v Trutnově spokojeni se vstupem do sezóny?

Tak po 7mi zápasech máme 5 vítězství – 2 prohry, takže relativní spokojenost asi je. Pokud teda opomenu náš hroznej výpadek v Mladé Boleslavy, odkud jsme si měli rozhodně přivézt další vítězství.

A co ty osobně?

Tak co se týče mých výkonů,nerada se hodnotím a ani tentokrát nebudu. Vždycky to může být lepší. Je začátek sezóny a je před námi ještě spousta práce.

Jaké máte v Trutnově ambice do letošní sezóny?

Ambice jsou jasné, a tou je obhajoba bronzové medaile. Rozhodně to nebude nic jednoduchého. Zájemců o třetí příčku je poměrně dost, ostatně jako každý rok;) a letos to zatím vypadá dost vyrovnaně. Na ženskou ligu bych rozhodně nesázela;) Do role favorita bych nikoho neřadila, bude záležet na aktuální formě a hlavně zdraví. Ale čeká náš ještě spousta utkání, nejprve si musíme klást postupné cíle…

V druhém utkání jste celkem zatopily USK, dalo se vyhrát, nebo byl výsledek 70:80 maximum?

Možná to vyzní sebevědomě, ale kdo utkání viděl mi dá za pravdu, myslim, že jsme na ně měli a rozhodně se vyhrát dalo. USK chyběli 2 američanky a ostatní opory to tak trochu podle mě „vychladily“. Nám se naopak celkem dařilo a mírné vedení jsme si drželi až do konce zápasu. Sama jsem moc nevěřila průběhu utkání. Neměli jsme co ztratit a hrály v klidu. Bohužel hráčky USK si konec zápasu zkušeně pohlídali, zabraly a bohužel pro nás, překvapení kola se nekonalo 🙂

U vás v ženské lize je možná ještě větší dominance dvou celků, než u nás – Nymburka a to Brna a USK. Jaká nálada je před takovými to zápasy? S čím do zápasu jdete?

Nejtěžší věcí asi je se na takové utkání dostatečně namotivovat. Ale to si každý musí srovnat sám se sebou. Nebýt v roli favorita znamená, že na vás není vyvíjen takový tlak. Můžete hrát uvolněně, nemáte co ztratit. Jediné co se může stát, že překvapíte. Kdybychom vstupovali do zápasu se sklopenýma hlavama, nemá to pro nás žádný význam. Naopak proti takovým hráčkám, které jsou na tom nejen fyzicky (tím myslím většinou výškovou a silovou převahu), individuálně, ale i zkušenostně mnohem lépe, je o dost těžší se prosadit. Musíte dělat každý pohyb do detailu a samozřejmě naplno, jinak nemáte absolutně šanci. Na druhou stranu jsou to přeci taky jenom lidi a nikdo není neporazitelnej. Myslim,že se o tom loni mohli přesvědčit i lidi právě v Děčíne, když jste porazili Nymburk;)

Schvalovala si Chorchemu odchod z Děčína, nebo si se mu do toho raději nepletla?

Dlouho jsme to spolu probírali a myslim,že jsme se v našich názorech dost scházeli. Chtěl slyšet můj názor. Rozebírali jsme různé varianty, jejich pro a proti. Nepřemlouvala ani jsem mu nevyvracela možnosti kam má jít, konečný rozhodnutí bylo na něm a já ho akceptovala. Myslim, že se rozhodl správně.

Jak tobě se líbilo v Děčíně? Byla jsi zde často, takže jsi měla šanci poznat spoustu lidí i to, jak to zde chodí…

Abych pravdu řekla (teď asi body za sympatie od Děčíňáků rozhodně nedostanu :-)), ale Děčín se mi jako město zpočátku moc nezamlouval. Sám Jura si mě kvůli tomu někdy dost dobíral. Postupem času jsem ale Děčínu jako městu přišla celkem na chuť a nezapírám,že bych si nedokázala představit v Děčíně někdy v budoucnu dokonce i žít;)Co se týče lidí,poznala jsem spoustu lidí motajících se právě kolem basketu. Ať už hráče,jejich přítelkyně nebo kamarády… Všichni byli a jsou strašně fajn;)

Plánujete se někde společně usadit? Nebo tomu zatím necháváte volný průběh?

Myslim,že zatím tomu necháváme spíš volnej průběh…Já osobně nerada plánuju věci hodně moc dopředu…člověk se pak vyvaruje zklamání…ale rozhodně bych takhle nechtěla žít celej život;) Oba víme,že teď je to prostě tak, jak to je… když jsme spolu snažíme si naplno užít každou chvíli…možná i víc než kdybychom spolu byli každej den. Jsou chvíle,kdy je to pro nás oba dost těžký,ale jsme spolu neustále v kontaktu a oba víme,kdyby jeden z nás potřeboval,ten druhej tu pro něho je kdykoliv.

Co svatba? 🙂 tohle téma jde ještě mimo vás, nebo můžem očekávat v nějakém blízkém časovém horizontu něco ve schránce?

Záleží na tom, co pro tebe znamená blízký časový horizont;)… tak o tomhle tématu jsme se ještě rozhodně nebaviliJ… Myslim,že to ani v nejbližších letech řešit nebudeme…podle mě by to v našich letech a hlavně v naší situaci nebylo zrovna nejrozumnější… Nejdřív by nebylo asi od věci zkusit si nejprve společnou domácnost…další by ukázal teprve čas;)… a