Rozhovor s kapelou DIVOKEJ BILL na KOUBAsketu!!!

Další z rozhovorů odjinud je s mou nejoblíbenější kapelou, kterou poslouchám téměř od jejich začátků. S kapelou, s kterou jsem měl v červnu možnost se setkat i osobně a to díky Sokymu, který vyhrál soutěž a daroval mi to 🙂 Samozřejmě bych to nebyl já, kdyby nešel ještě o něco dál a díky jejich PR zastoupení a Nadie (díky moc) a naší společné domluvě si i vy můžete přečíst tento rozhovor. . . Rozhovor za kapelu dělal Roman “Prochajda” Procházka a já mu za to moc děkuju …

Letos slavíte 15 let výročí kapely. Řekni nám v krátkosti, jakých těch patnáct let bylo?

Samozřejmě těch 15 let bylo krásných, zažili jsme spoustu srandy a zajímavých akcí. Projeli jsme kus světa a nakoukli do kuchyně cizích kapel, jak to oni dělají v zahraničí.

Jste celkem velké uskupení lidí, bylo nějaké období, kdy jste si říkali, že už to nejde dál a měli chuť s tím seknout? Nebo jste si prostě tak sedli, že problémy nejsou?

Tak problémy jsou všude v jakýkoliv partě, my máme možná výhodu, že nám jde o to jedno a to je hrát, takže na podiu jde vše stranou a problémy řešíme společně a většinou v klidu.

Ze začátku vás bylo možné slyšet různě v klubech a všichni se ptali, kdo to je, ti hrajou dobře atd…(si pamatuju i já). Kde přišel ten zlom, kdy jste mohli začít dělat opravdu velké koncerty? Jak se to seběhlo? Co vám pomohlo?

Bylo to určitě tím, že jsme poctivě objížděli všechny kluby a hráli jsme přes 100 koncertů ročně. Všechno se to tak nějak sešlo, ve chvíli kdy na nás chodilo už kolem 1000 lidí na koncert, začali nám rádia hrát songy ( Plakala, Znamení ), potom společná vystoupení s Anetou Langerovou, natočení DVD z Lucerny, která byla vyprodaná a vše se to tak nějak zvedlo a my koukáme na koncertě v Praze v roce 2006, že je tam přes 10 000 lidí a nemohli jsme tomu uvěřit.

Koncertujete během roku opravdu požehnaně, kde na to vše berete síly?

Tak teď už to koncertování tak hojné není, ale sílu na to brát nepotřebuješ, když děláš něco, co tě baví. Jinak asi jako každý potřebujeme občas vyčistit hlavu, každý dělá něco, motorka, kola, lezení po skalách, houbaření, výlety a tak.

Máte po turné k novému albu „15“, jaké bylo?

Turné bylo skvělý, sice nám ze začátku počasí moc nepřálo, ale chceme poděkovat fanouškům, že i přesto jich přišlo víc než jsme čekali.

Který koncert z turné pro vás byl asi nejlepší, nezajímavější a naopak, který byl tím nesložitějším, třeba i z pohledu organizace, nebo událostí při něm?

Každý koncert má něco svého, nejlepší byl asi v Plzni a Budějkách, vše se tam tak nějak dobře sešlo, včetně pěkného počasí. A nejsložitější byl koncert v Hradci nad Moravicí, kde jsme na zvukovce zjistili, že kluci zapomněli vzít vysílačky a nebyla šance jet zpátky pro ně, jelikož by jsme to časově nestihli, naštěstí nás zachránili kluci z Liwid, kteří jeli pozdě, tak se zastavili u nás v Úvalech a po složitostech, kdy naši rodičové a přítelkyně nemohli najít náhradní klíče od zkušebny je vyzvedli a dovezli na koncert včas.

Při koncertě v Praze jste měli setkání s fanoušky, kteří vyhráli soutěž. Je o vás známo, že s tímto nemáte problém. Myslíte si, že právě toto je pro vás velkým plus, že i po koncertě jdete klidně mezi lidi a prostě se bavíte?

Možná je to velký plus, ale my to takhle nevnímáme, chceme se s fanoušky bavit, popít a pokecat, bereme mezi nimi inspirace na texty.

Máte čas i na něco jiného, než jen přejezdy, koncerty, párty a spánek? 🙂

Samozřejmě, že máme čas i na jiné věci, jak jsem psal, každý z nás má nějaké koníčky, které ve svém provozuje. Ale je to tak, že máme 2x týdně zkoušky i když není turné a když je turné, tak k tomu přibudou ještě koncerty, ale zkoušky se snažíme dodržovat.

Jak nejlépe dokážete relaxovat svá těla?

Každý to má jinak, osobně, jdu si zalézt na skálu a nebo se jdu projít do lesa a nebo relaxuju na zahradě.

Co vy a sport ? ? 

Někdo sportuje, někdo vůbec. Pecan hraje fotbal, Adam chodí na tenis a já jsem začal chodit po patnácti letech zase na házenou. Jinak jezdíme s Pecanem každý rok na Festonda cup, což je zápas v nohejbalu mezi kapelami.

Zkoušíme v DC vymýšlet různé charitativní akce, nedáme někdy třeba nějaký srandamač  na podporu někoho, či něčeho, kdo to potřebuje? 

Myslím, že by to šlo, ale upřímně, asi tam nedostaneme celou kapelu 🙂

Děkuju moc za rozhovor a snad se vás dočkáme taky v Děčíně 🙂

My děkujeme za rozhovor a ať vám to šlape 🙂

Tady malá pozvánka na poslední bonusový koncert

Bonusový koncert Divokýho Billa doma v Úvalech se blíží

Tolik hostů na jednom koncertu jsme ještě neměli

 

Wohnout, Rybičky 48, Lety mimo, Medvěd 009, Imodium a další, ti všichni přijdou podpořit Divokýho Billa 21. září v rámci bonusového koncertu doma v Úvalech. Kapela převezme Zlatou desku za prodej novinkového alba 15 a po šestnácté tento rok koncertně oslaví své výročí. Večerem provede moderátor Miloš Knor, známý bavič z pořadu Na stojáka.

 

Koncert se uskuteční ve městě, odkud kapela pochází a kde to všechno před patnácti lety začalo.

I když jsme celý rok říkali, že letos odehrajeme jen patnáct koncertů, jedno vystoupení navíc přeci jen přidáme. Ohlas na turné byl obrovský, ale ozývaly se hlasy, že chyběl koncert na domácí půdě, tak jsme to chtěli napravit. Koncert bereme jako poděkování fanouškům, že nezapomněli a stále nás podporují. Bude to taková veliká after párty po turné plná kamarádů, tolik hostů na koncertě jsme snad ještě neměli” vysvětluje zpěvák Vašek Bláha.

 

Koncert DIVOKEJ BILL DOMA se uskuteční v sobotu 21. září venku v areálu pod sokolovnou a posluchači se můžou těšit na dvouhodinovou show plnou hostů a devětadvacet písní! Vedle osvědčených hitů se dostane na téměř všechny skladby z novinkového alba „15“, za které kapela převezme od zástupců vydavatelství Supraphone již zmiňovanou Zlatou desku a jako předkapela se již tradičně představí karlovarská skupina Liwid.

 

Cena vstupenky bude na místě 400 Kč, ovšem pořadatelé doporučují lístky zakoupit předem za zvýhodněnou cenu 350 Kč v předprodeji, koncert má totiž omezenou kapacitu. Lokální předprodej za zvýhodněné vstupné probíhá také přímo v Úvalech v trafice na nám.  Arnošta z Pardubic, Orange-clubu v Husově ulici a v restauraci na Homolce.

 

Více informací a online prodej na www.ticketstream.cz a www.divokejbill.cz.