Rozhovor s Lubošem Striou

stria1Na slovíčko s Lubošem Striou

V dnešním rozhovoru položíme několik otázek nové posile BK Děčín, která přišla v minulém týdnu z Kolína. Luboš Stria okusil ligový chlebíček již v Pardubicích, Sadské, Poděbradech a posledně právě v Kolíně.

Luboši, kde jsi začínal s basketbalem?

S basketbalem jsem začínal ve svém rodném městě v klubu TJ Jiskra Hořice

Kdo tě přivedl k basketbalu?
Na základní škole jsem měl kamaráda,který mě zlákal od fotbalu k basketbalu,takže to byl právě on..

V NBL jsi už prošel několika kluby, na kterou tu „štaci” vzpomínáš nejraději?

Káždý klub,i každý tým měl něco specifického na co budu vždy vzpomínat.. nedá se říct top zážitek,bylo toho spousta.. Do nejvyšší soutěže jsem nakoukl v pardubickém klubu a tam prožil nejdelší část své basketbalové kariéry. Bydlel jsme tam přímo na hale spolu s dalšími 5 kluky z týmu,takže tam byla největší zábava. Po herní stránce jsem dosud byl nejspokojenější v Poděbradech,kde jsem měl jednu z hlavních rolí v týmu a celkem se mi i dařilo. V Poděbradech mám i spoustu přátel,takže i tam se budu vždy rád vracet..

Jak se ti hrálo proti Děčínu, kdybys to mohl srovnat s utkáním třeba i na palubovce Děčína a na té, pro tebe domácí?
Děčín není pro nikoho příliš oblíbeným protivníkem,protože hraje tvrdou,nátlakovou obranu a na každý koš se dost nadřete.

V rozhovoru pro TV jsi říkal, že jsi měl více nabídek po odchodu z Kolína. Proč jsi vybral právě Děčín?
Jednání byla nejrychlejší a nejkonkrétnější.. řídím se v těchto případech často intuicí a cítil jsem,že by to pro mě mohl být krok vpřed a tím správným směrem. Věděl jsem,že je v klubu dobrá atmosféra,výborné zázemí,dobrá týmová chemie podložená kvalitním tréninkovým procesem, což mi vyhovuje!

Bylo to rozhodování těžké?
Bezprostředně po ukončení smlouvy v Kolíně, jsem přemýšlel pouze o zahraničním angažmá, ale musel bych čekat a být v nejistotě. Nabídka Děčína se v tomto případě nedala odmítnout.. nechtěl jsem být dlouhou dobu bez angažmá a proto to těžké rozhodování nebylo..

První zápas jsi odehrál proti Ostravě, který vyšel celému týmu. Jak ses cítil v tom zápase?
Byl jsem sám překvapen,že jsem do hry vůbec zasáhl.. v uterý jsem prvně s týmem trénoval a zápas byl už ve čtvrtek.. nebylo to lehké,ale měl jsem velké štěstí,že všichni z týmu podali výborný výkon a bylo to bez problémů.. pocity byly pozitivní, i když jsem si na hřišti občas připadal jako vítr v bedně.. týdenní pauza byla znát a tempo bylo vysoké.

Jak ses na to utkání těšil?
Skoro do poslední chvíle jsem nevěděl,zda se stihnou vyřídit přestupové záležitosti.. spadl jsem do toho po hlavě, bylo tam i trochu nervozity,ale zápas vyšel týmu skvěle a ta pozápasová radost byla úžasná..

Co říkáš na basketbalové prostředí v Děčíně? Halu,fanoušky…
Zázemí v klubu je na vysoké úrovni a hala spolu s hlučnými fanoušky tvoří nejlepší atmosféru v republice, každý hráč miluje,když cítí tu podporu a zde v Děčíně jsou fanoušci opravdovým 6. hráčem týmu

Jak tě přijali kluci v šatně?
S klukama nebyl vůbec žádný problém.. parta je tady výborná a s klukama se znám za ta léta zápolení celkem dobře..chtěl bych jim určitě poděkovat – díky kluci:)

Jakou roli bys chtěl v týmu plnit?
Tady vyhrává tým a né individuality,za což jsem moc rád,že je takhle tým veden a postaven.. každý má svou roli,která je důležitá. Doufám,že i já svými schopnostmi přispěju k vylepšení celkového projevu a budu součástí tažení za jednou z medailí. Měl bych se zapojit do dobré týmové obrany a v útoku se trefit z dálky.

Co říkáš na spoluhráče? Zejména na duo Ell + Will…
Kvalita kam se podíváš.. pod košem i na perimetru – jinak by tento tým nemohl dlouhodobě dosahovat tak dobrých výsledků. Ohledně naší rozehrávačské dvojice není moc co dodat – nejlepší rozehrávka v republice.. oba jsou nadstandardní rozehrávači v naší lize

Už jsi stihl trochu projít město? Jak se ti líbí Děčín?
Tak to jsem zatím opravdu nestihl.. znám tady pořádně jen halu a svůj byt! Jako mladý jsem zde byl na Hoop – campu,tak vím,že město je menší,ale pěkné s úžasným okolím..

A na závěr.. Co bys vzkázal fanouškům?
Buďte s námi!!!

Děkuju za rozhovor a přeji hodně úspěchů v dresu Děčína. WT.

KOUBAsket ve spolupráci s Čakym ( spíš Čaky ve spolupráci s KOUBAsketem) 🙂 Díky Čaky . .