Rozhovor s přítelkyní Honzy Smetáka Káťou Raškovou

25102009773Tak rozhovory s přítelkyněmi se nám tak nějak krátí a již jich zbývá opravdu velice málo. Dneska si vzal KOUBAsket na starost přítelkyni, kterou možná moc lidí nezná, ale když se řekne její příjmení, řeknou si, faaakt? Ty jóóó 🙂 Tak ano, přesně ta to je . . . a i do politiky jsme zabrousili 🙂 néé jen maličko… užijte si to a Kátě moc děkuji. .

Jak dlouho se se Smeťou znáte?

Známe se od června.

Jak jste se spolu vlastně seznámili?

Seznámili jsme se díky naší společné kamarádce, volejbalistce. Ta vyslyšela mé „volání o pomoc“ a přišla na Sméťu, který v tu dobu byl na zkoušku v Děčíně. Trošku nás popostrčila ke schůzce a pak už se to „táhlo“ 🙂

Kdo udělal ten první krok?

Byla jsem to já, ikdyž nechci Honzovi křivdit. Myslím, že jsme oba stydlíni. V tu chvíli jsem byla já tím statečnějším ;-)…

Když jsi ho viděla poprvé, co sis řekla? „ to je on, mého srdce šampión”? 🙂

Spíš jsem se pozastavila nad jeho „hlavou v oblacích“, ano – myslím tím jeho výšku =P. Šampiónem se stal až o pár schůzek déle …=)

Co říkáš na dnešní módu, facebook, twiter a další takovéto sociální sítě. Jaký na to máš názor?

Já mám zkušenosti jen s facebookem a musím říct, že na sobě shledávám určitou závislost ;-). Přesto mám na tuhle “módu” názor kladný. Co nechceš, nezveřejníš a naopak ;-).

Myslíš, že byste se dali dohromady, kdyby toto na světě nebylo? Nebo byste to měli o mnoho více složitější. .

Myslím, že by bylo všechno složitější (a tím nemyslím jen život bez facebooku). V dnešní době je tolik dorozumívacích prostředků a přesto má někdy člověk pocit, že něco nesdělí včas, či že je to problematické ;-).

Dokáže být náš hodný Honzík i romantikem?

Hodný Honzík to snad ani jinak neumí :-).

Rozmazluje tě dárečky?

Víš, to on nesmí. Nerada dostávám dárky ( to se netýká dárků od rodičů). Vzbuzuje to ve mně pocit, že jsem někomu něco dlužná… 😉

Kdy ti dal naposledy kytku?

Naposledy na začátku listopadu. Když jsem se vrátila z kurzu kreslení v Praze.

Charakterizuj ho třemi slovy.

Skromný, spontánní a nenažraný =D.

Které tři vlastnosti máš na něm nejraději?

Mám ho ráda celého, i s chybami…Bez nich by to nebyl on 😉

A naopak kterou nemáš ráda?

Podceňování sama sebe…

Líbí se ti basket jako sport?

Rozhodně, basket je úžasný. Kolektivní sporty mají jedinečnou atmosféru .

Tvůj taťka basket hrál taky a nyní si nenechá ujít skoro žádné utkání, jsi na tom s účastí stejně?

Ano, už jako malou mě tam táta brával. Od té doby mi to nejspíš přirostlo k srdci a poslední 2-3 sezóny nechybím téměř na žádném utkání.

Sméťa je z Liberce a je v Děčíně kvůli basketu a škole, ty ses z Děčína a jsi v Liberci kvůli škole, není to tak trochu pech?

Řekla bych, že je to značná výhoda. Takhle máme každý čas podívat se na něco do školy, či se věnovat svým koníčkům. O tom, že se na sebe víc těšíme je škoda mluvit =).

Co děláš v Libe za školu? A jak už dlouho?

V Liberci jsem na Střední průmyslové škole textilní, myslím, že dnes bych volila jinak, ale co;-). Jsem na ní již 4. rokem, takže mě už jen čeká maturitní zkouška. Snad se zadaří ;-).

Jak často se vídáte? Teď tě to láká domů ještě mnohem více,ne?

Vídáme se o víkendech. S tím, že sobota je volnější kvůli zápasu ;-).

Jste spolu půl roku, už proběhl nějaký rodinný oběd, nebo večeře? Byl z toho Sméťa hodně nervózní?

Oběd i večeře už proběhli, ale bez přítomnosti mého táty. Takže nebyli až tak úplně rodinné. Možná i z toho důvodu byl Sméťa klidný ( v mezích normy =D).

Tvůj taťka je asi nejznámější člověk v Děčíně, je primátor tohoto krásného městečka kolem Labe, jaké to je?

On je člověk, který svou prací žije, dává ji vše a snaží se, aby to viděli i ostatní. Pro mě je člověkem, který ví, kdy a co říct. Jako jeden z mála lidí ho z nám i z jiné pozice, než z primátorského křesla. Je jedinečný a nenacházím na něm jedinou výtku 😉

Je vaše rodina již zvyklá, že jste všude středem pozornosti, nebo se na to ani zvyknout nedá?

Nevím. Tyhle situace, kdy jsme, jak říkáš: „středem pozornosti“, nejsou tak časté. Takže si není na co zvykat 😉

Jsi na taťku asi patřičně hrdá,viď?

Nejen na něj. Pro mě znamená rodina VŠE 😉

Možná zvláštní otázka, ale přišel za tebou někdy zeptat se tě na nějaký názor, když se nemohl v něčem rozhodnout , nebo přišel požádat o radu, hele Kačko mám to udělat takhle nebo takhle, bylo by to takhle hezčí atd?

Pokud se ptáš na otázky ohledně města, tak rozhodně ne. Jsou to složité věci a nikdy je neřeší jen jeden člověk, natož s dcerou =P. Myslím, že když táta přijde domů, chce mít svůj klid, řešit s ním i doma jeho práci, by pro něj bylo vyčerpávající.

Je tady ale i ta druhá stránka popularity, s kterou se setkává každá známá osobnost a musím říct, že my sportovci ji známe také moc dobře a tou je závist, podlost, zášť, pomluvy atd… jak se pak cítí dcera, takto významného člověka, když se někdo něco takového objeví? Zvykne si, že to k tomu prostě patří, nebo se to snaží nějakým způsobem řešit?

Upřímně mě tyhle řeči dost iritují. Přeci jen je to můj otec, ten člověk, co mě vychoval, ve kterém mám svůj vzor. On je silný, bere tyhle narážky s nadhledem. U mě je to o poznání horší ;-)…

Máš v něčem život jednodušší, nebo naopak mnohem složitější, než kdyby ses jmenovala Nováková a nikdo nevěděl, kdo je tvůj taťka?

Já to moc nepociťuji. Většinu času trávím v Liberci a tady je to s tou „slávou“ horší =).

Tak teď pryč od politiky, co ty a sport? Dělalas někdy nějaký?

Začínala jsem volejbalem. Pár let jsem dělala karate a skončila jsem u korfbalu. Bohužel je korfbal málo rozšířený po ČR, takže odchodem do Liberce jsem skončila i s ním.

Jdete si třeba se Sméťou někdy něco zahrát, nebo půjdete raději do kina?

Když jsme spolu, čas hrozně letí. Častěji chodíme do kina ;-). Uvidíme jestli spolu vyrazíme na ta slibovaná zimní kluziště, či v létě na in-line brusle :-).

Kromě basketu, na co by ses ráda zašla podívat?

Stejně jako v naší rodině figuruje basket, tak i volejbal není pozadu. Ale co se týče toho chtíče, láká mě NASCAR. Tuhle jízdu jsem viděla „jen“ na plátně 3D kina a myslím, že reálný zážitek musí být uchvacující 😉

Sméťa je hudebník, posloucháš ráda když hraje na kytaru? Co ty a hudba? Máš to v krvi, nebo ti to nic moc neříká?

Honza hraje úchvatně. Je radost ho poslouchat =)…Já mám nejspíš hudební hluch, něž-li sluch ;-). Hrála jsem na klávesy, ale ta patřičná improvizace mi chyběla ;-).

Čistě hypotetická otázka… je basket, přestávka, Sméťa bohužel zraněný, nemůže nastoupit, dokážeš si ho představit na ploše s kytarou, jak o přestávce dává krátký koncert? 🙂

Jsem pro každou „špatnost“…Když už byla v hale svatba, tak proč ne koncert =P.

A když teď popřemýšlím, čím bys Sméťu zaručeně dostala do ouzkých?

Kdybych mu upekla koláč s oříšky a k palačinkám by dostal rybízový džem..=D