Rozhovor s Tomášem Hrubým

slamak1Před touto sezónou odešel hrát do mého rodného Chomutova a přitom pochází z Děčína, možná to je ten hlavní důvod, proč přišel KOUBAsketu na řadu právě Tomáš Hrubý. Rozhovor je celkem rozsáhlý, tudíž bych doporučil udělat kafíčko, vzít zákusek a pak teprve se pustit do čtení 🙂 tak a teď už na věc . . .

Před letošní sezónou si možná pro někoho překvapivě zamířil do druhé nejvyšší soutěže. Co tě k tomu vedlo?

Měl jsem k tomu víc důvodů.Hlavní byl asi ten časový.Jsem v situaci,kdy už by jsem nestíhal z pracovních důvodů ten kolotoč Mattoni NBL.A určitě tam byl i ten důvod,že Chomutov přišel s opravdu zajímavou a hodně konkrétní nabídkou.

Měl jsi nabídky i od celků z 1.ligy?

Ano měl.

Nelákalo tě to, zůstat ještě v tom kolotoči Mattonky?

Určitě jsem se nad tím zamýšlel…Mattonku jsem hrál od svých 16 let a přirostla mi k srdci.Bylo to těžké rozhodnutí,ale jak jsem už psal…neměl jsem moc na vyběr kvůli té časové tísni.

V čem tě imponovala nabídka z Chomutova, že ses rozhodl právě pro něj?

Rychlost, konkrétnost a absolutně mi vyšli vstříc s ohledem na mojí práci.Pan Řápek mi dal jasně najevo jeho cíle a mě to hned nadchlo.I když je to nižší soutěž, cíle tam jsou vysoké a to byl taky jeden z hlavních důvodů proč.

Bylo to i proto, že už jsi tam kdysi hostoval z Děčína?

To bych neřekl. Bylo to přeci jenom dávno..

Ty jsi před začátkem ligy hodně věřil, že Chomutov projde ligou jako nůž máslem, potom jak se poskládal váš tým. Dokonce si uzavřel i nějakou sázku, můžeš nám prozradit, o co v ní šlo?

Máš pravdu a vím i na co narážíš:))) Jakube…Vždyť jsi u té sázky byl:)))) Ano vsadil jsem se s Márou Balíkem o flašku něčeho dobrého, že neprohrajeme víc než 3x.

Nebylo to až moc sebedůvěry?

S odstupem času musím říct,že ano. Postupem času, jsi asi ze svých slov musel trochu ustoupit, že? Přesně tak.A hned po šesti kolech.Prostě jsem se vrátil zpátky na zem….

Myslíš, že se to dá nazvat podceněním?

Přesně tak.Nejsem alibista.Na rovinu říkám,že jsem šel do téhle soutěže s podvědomím,že vše půjde samo.Vůbec jsem nečekal a ani netušil,jakou úroveň druhá liga má. Byl jsem z toho opravdu mile překvapen.Protože chodí dost nových cizinců do Mattony NBL ti mladí kluci se chodí rozehrát do nižší soutěže.Je tam i pár opravdu známých jmen z Mattony NBL.Liga má úroveň.Čelo tabulky je strašně vyrovnané…Prostě v tom vidím jenom pozitivní věci.

Začátek vám sice moc nevyšel, vyzkoušeli jste si dokonce i to, jak chutná prohrát o 50 bodů, ale nyní už vyhráváte a je vše tak, jak by mělo být. Kde si myslíš, že nastal ten zlom?

Začátek byl opravdu vlažný. Jak jsem už psal. Bylo v tom dost podcenění. Sedli jsme si s klukama v šatně, vyříkali pár věcí a teď už to doufám půjde líp a líp. Už jsem napsal do x článků to, že Chomutov s tím týmem jaký má musí myslet pouze na postup…Ostatní by byl alibismus. Pokud to tak nedopadne,z mého hlediska budu považovat sezonu za neúspěšnou.

Tobě osobně se daří podle statistik hodně. Jsi sám se sebou spokojen?

Díky. Samozřejmě to potěší každého hráče. Ale takovéhle věci,jestli se daří nebo ne,budu řešit až po vyhrané soutěži. Tam si pak můžu říct, jestli se týmu a mně dařilo.

Jsi v Chomutově kapitánem. Je to tvé první kapitánství?

Už jsem párkrát na krátkou dobu byl kapitánem..Ale takhle dlouho je to poprvé.

Jak ses k tomu vlastně dostal? Doporučilo tě vedení, nebo tě jednomyslně zvolilo družstvo?

Doporučilo mě vedení po odchodu našeho nejstaršího a nejzkušenějšího hráče Pavla Kubálka.

Máš v Chomutově byt, nebo jsi nucen dojíždět každý den na tréninky?

Máme třikrát týdně tréninky. Úterý,čtvrtek a pátek.Vždy před zápasem v pátek dva, takže tam spíme spolu s Alešem Jiráňem na bytě,který máme od klubu k dispozici. Občas tam jsme i mezi domácími zápasy.

Asi to pro tebe musel být skok i z pohledu fanoušků. V CV na basket nechodí tolika lidí, jako chodilo všude jinde, kde si předtím hrál. Nevadí ti to ?

Vadí!!!!!Chci aby k nám fanoušci chodili.Už jsme to spolu s klukama řešili.Doufáme,že na play off lidi začnou chodit a že už si na basket začnou zvykat.

Čím myslíš, že to je? Chomutov přece není tak malé město . .

Určitě ne. Ale ani na hokej není vždy vyprodáno. Ale play off je play off.Stále doufáme, že tam se to zlomí.

A co Chomutov jako město? Jak na tebe zapůsobil? Hodně lidí z Děčína si myslí, že to je jen panelák vedle paneláku a válcovny trub.. :)))))

Jakube ty rodáku..Určitě to není Děčín:)))) Ale teď beze srandy. Překvapilo mě celkem.Není to žádný šlágr :))) ale nevadí mi.

Chomutov má jasný cíl a to je postup. Máte nějaké vysněné soupeře do play off, nebo to berete tak jak to přijde…

Ta soutěž je tak vyrovnaná,že do posledního kola se nebude vědět, kdo na koho půjde. Ale my tu soutěž chceme vyhrát a proto nám musí být jedno na koho půjdeme!!!!!

Myslíš, že by na play off mohlo přijít více lidí? Doufám a moc si to přeju. Chomutov již jednu bitvu o postup do ligy proti Plzni zvládnul, letos by se to mohlo opakovat. Myslíš, že máte stejné šance, jako měl chomutov tenkrát?

Zrovna v pátek jsme u nich hráli dvojičku a nešťastně jsme prohráli o 4 body.Byl to zápas jako v play off.Musíme si z toho vzít co nejvíc a příště do toho jít ještě důrazněji.Ale k otázce.Líbilo by se mi finále Chomutov – Plzeň

Neláká tě to zpátky do Mattonky? Nebo si teď říkáš, že jedině s Chomutovem?

Takovou otázku, se musím přiznat, jsem si už položil.Ale nechám vše až po sezóně.S hodně klukama z Mattonky jsem v kontaktu…Sleduju ji.Hlavně kluky z Opavy a vás děčínáky :))))

V Mattonce si byl znám svou zapáleností do hry, někdy až „poblázněním”, které vyúsťovalo v časté hádky s rozhodčími atd. Je to v první lize stejné?

Ze začátku bylo…Teď už je to lepší…Občasný blikance byly jsou a budou :))))))

Kolik jsi letos dostal technických chyb?

hmmmm… 2..???

A byla už nějaká diskvalifikující?

Neeee, na to máme jiného experta v týmu Boba Štěpánka :))))

Kde si prožil svá nejlepší basketbalová léta? Na co nejraději vzpomínáš?

Určitě v Opavě. Jak před 7 lety tak teď. A nejraději vzpomínám určitě na zisk mistrovského titulu právě s Opavou…Ale když nad tím tak přemýšlím, ani v USK nebylo špatně…Vlastně všude bylo dobře….

Na kterého trenéra nejraději vzpomínáš?

Jan Skokan

A na kterého spoluhráče?

Těžká otázka…Těch bylo víc…

Tvůj nejkrásnější zápas v životě?

Sedmý finálový zápas proti Nymburku

Tvůj nejlepší výkon v životě?

Myslím,že to bylo proti Brnu za USK. Překvapivě jsme u nich vyhráli a tam se opravdu dařilo.

Jaký je tvůj nejvíc neoblíbenej obránce, který tě kdy bránil?

David Špička

Jako člověk v osobním životě jsi klidný, nebo prožíváš život stejně jako sport?

Klidný?? Nevím…jak kdy, občas tak, jindy jinak :)))) Žít se musí na plno!!!!

Neláká tě usadit se a mít rodinu?

Občas už mívám takové myšlenky…

Všichni ví, že v autě jezdíš podobně, jako hraješ basket. Dostáváš často technické chyby (pokuty) i za volantem?

:))))) Na tohle mám celkem štěstí. Občas něco chytnu, ale že by to bylo něco velkého, to ne :)))))

Co ty a svět po basketu? Budeš chtít hrát basket i potom, co proto svět profi basketu skončí? Nebo boty pověsíš na hřebíček?

Určitě by jsem chtěl hrát alespoň nějaký krajský přebor, pokud zdraví dá.Vždycky jsem se smál těm starším,že když skončili, měli hned problémy s nadváhou a najednou mám deset kilo nahoře a ani nevím jak a nemůžu se jich zbavit :))))).Teď vážně. Jak jsem řekl..Basket mám rád a určitě si budu chtít někde za starou gardu zahrát.

Dovedeš si představit, že bys nehrál zápasy, že nebudeš mít ten adrenalin atd?

Každého to jednou čeká. Záleží na každém, jak se s tím vyrovná..Ale na rovinu říkám….BOJÍM SE TOHO!!!!!