Rozhovor se “SUPEM z Fans Boletic”

fans-boletice-31Dnešní rozhovor opět z trochu jiného soudku. Od někoho jiného, než pořád od nějakého baskeťáka, či trenéra, manažera. Pojďme za těmi, pro kreté to hrajeme, pro které běháme po hřišti do úmoru, s kterými se radujeme, ale i smutníme . . . Rozhovor, který vám KOUBAsket dneska přináší vytvořil a vymyslel Čaky a jelikož je to ohromně šikovnej člověk a mimochodem také skalní fanoušek, tak se mu to zase moc povedlo a proto píšu ROZHODNĚ KLIKNĚTE A ČTĚTE!!! 

Jak dlouho jsi fanouškem BK Děčín?
Poprvé jsem byl na basketu v Děčíně někdy v roce 1988 , a to na zápasech se Zbrojovkou Brno a Interem Bratislava .Poté byla přestávka , ale občas jsem se přišel podívat do haly na stojáka . Hlavní změna nastala 14.4.2007 , kdy na schůzi Fans Boletice byl pozván Petr Toncar , který nám nastínil jak to v klubu chodí .Byla to úsměvná rozprava a poté jsme se sešli s Pavlem Starou a Janou Pospíšilovou , kdy jsme se dohodli na vzájemné spolupráci , která trvá dodnes a pevně věřím , že to vydrží co nejdéle.Tím jsem zároveň odpověděl i na druhou otázku jak jsem se dostal k bubnování pro BKD.

Jsi znám jako fanoušek hokejového Litvínova, pokud bys mohl porovnat prostředí v halách obou týmů?
Pro mě osobně je lepší fandit zde v Děčíně. Je tady taková skoro rodinná pohoda. Potěší, když potkáš někoho z týmu , hned se pozdravíme a pokecáme .Jsou to super lidi. Jdeš po chodníku a někdo na tebe troubí , podívám se lépe a za oknem se culí Kouba.Na hokeji je to více anonymní. Někde je více agresivní prostředí- např. Kladno,Üstí nad Labem . Super se fandí v Liberci. Na hokeji se i více nadává, sám si i s námi byl v Litvínově, takže víš o čem mluvím .

Basket i hokej jsou hry, které se hraje ve velkém tempu, která z těch dvou ti jako fanouškovi vyhovuje více?
Na tuto otázku odpovím jen čísly. Když jsem začal bubnovat pro Děčín, tak jsem to spíše bral jako příjemné zpestření , ale pak mě to chytlo tak, že dnes je to u mě 90% pro basket a 10% pro Litvínov.

Máš nějakého vysněného hráče, kterého bys rád viděl v dresu BKD?
Hráčů by bylo více. Představu mám třeba, kdyby se na závěr bohaté kariery vrátil do Děčína Bartoň. Ale je to jen sen.

Co říkáš na průběh letošní sezony z pohledu BKD?
Je vidět skvělá práce Pavla Budínského a jeho týmu spolupracovníků. V létě tvrdé příprava a i zkušenosti hráčů přináší své ovoce. Druhé místo po základní části je skvělé .Teď nabírá tým dech a předvádí hru, na kterou jsme v této sezoně zvyklí. Ale to není konec. Má potencial dostat se daleko.

Je nějaký hráč v našem dresu, kterého bys vyzvedl nad ostatní(výkony atd.)?
Nechci vyzvedávat někoho. Máme tým schopných a kvalitních hráčů. Jen si vzpomínám jak dostával do těla po přestupu z Ústí Pavel Houška. Dnes je tahounem týmu.

Kam si myslíš, že to letos Válec dotáhne?
Přání mám jediné a nechci ho zakřiknout, ale každý ví, co myslím.

Tvůj největší zážitek spojený s BKD?
Určitě výhra v Ostravě, kdy se získala placka ,paint-ball a besedy a Pavlem Budínským. Ze začátku jsme nevěděli o pravidlech nic a Pavel nám toho hodně vysvětlil.

Hodně se diskutuje o letošním hracím systému NBL, jak byl moc nepovedený, jak to vidíš ty?
Mě se nelíbil. Mám pocit, že tato opičárna se udělala jen pro to, aby Nymburk mohl hrát Adriatickou ligu a potom si zahrát o český titul.Mě osobně se to zdá nespravedlivé vůči ostatním týmům.Proč si tedy nevybudovali jakýsi B-tým, který by hrál Matonku a kdyby se dostal do bojů o medaile tak ať si nasadí ty nejlepší. Takhle se mi zdá, že vše mají za zásluhy a všichni jim jdou na ruku. Tím ale nechci shazovat kvalitu Nymburka , ale je to vše jen o financích.

Příští ročník má NBL hrát 14 týmů. Jaký na to máš názor?
Nevím,jestli to bude lepší.Jen se přidají náklady na cestování,ale kvalita se nezvedne. V nižší lize není tolik nadějných mladých hráčů, kteří by osvěžili podívanou na naší ligu. Je tam hodně starších hráčů, kteří skončili v lize ale s basketem jen tak neskončili.

Jaký formát soutěže by se ti líbil pro příští ročník? Osvědčený čtyřkolový, nebo ten letošní dvoukolový s nadstavbou?
Určitě by se mi zamlouval 4-kolový systém s tím že prvních 8 týmů by hrálo Play-off a poslední 2 by si zahráli jakousi baráž s finalistama nižší ligy o dvě postupová místa.

Play-off se nezadržitelně blíží, těšíš se?
Na Play-off se už těšíme.Je to vrchol soutěže, kde jde o vše. A letos je ta šance dosti velká, protože tým má velkou sílu a je možná nejlepší co tady za poslední roky byl.

Teď máš možnost vzkázat něco fanoušků BK, co to bude?
Musím je jen pochválit, hodně se lidi přidávají nejem když se vede o 20 bodů, ale i za nepžíznivého stavu.Kolikrát mi z toho běhá mráz po zádech,když hala bouří.Jsou skvělí.Jen tak dál. WIN TOGETHER

Autor: Čaky