S Brnem si poradili i potřetí

Děčín – V sobotu večer přivítali basketbalisté BK Děčín v dalším kole nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL na své palubovce tým ze spodních pater tabulky Basketbal Brno a rozhodně chtěli odčinit výpadek ze středečního utkání v hlavním městě, kde prohráli s USK.

Již přededm ale bylo jasné, že to nebude nějaký lehký úkol, neboť trenéru Budísnkému chyběli hned tři klíčoví hráči Alič, J. Houška a Soukup. „Alič a Soukup by měli být do konce týdne snad v pořádku. Daleko horší je to ale s Jakubem Houškou, který má mononukleózu a vypadá to na hodně dlouho, možná v řádu týdnů, možná dokonce měsíců. Je to pro nás citelná ztráta,“ vysvětlil trenér Budínský. Jeho svěřenci nakonec duel s Brnem doma zvládli a připsali si tak třetí výhru nad tímnto soupeřem v sezoně.

BK Děčín – Basketbal brno 92:82 (49:33)

Domácí dali základ k celkovému vítězství už v první části, kterou vyhráli o čtrnáct bodů, když nastříleli více jak třicet bodů. Ve druhém a třetím dějství už to bylo daleko vyrovnanější, přesto tyto části vyhráli domácí o dva, respektive jeden bod. V poslední desetiminutovce odskočil Děčín až na více jak dvacetibodový rozdíl. Poté dal trenér příležitost celé lavičce a v divokém závěru hosté výsledek korigovali na ně přijatelný desetibodový rozdíl. „Připravovali jsme se na začátek zápasu, přesto jsme ho nezvládli. Rozhodla první čtvrtina, ve které jsme inkasovali neuvěřitelných třicet dva bodů,“ zlobil se trenér hostů Marian Svoboda. Jeho protějšek Pavel Budínský řekl: „Jsem dnes potěšen výkonem i výsledkem. Musím všech devět hráčů pochválit. Neodpustili jsme si sice několik hluchých úseků, ale celkově jsem spokojen. A to také s tím, že jsem mohl dát příležitost všem.“

Autor: Petr Bláha www.decinskydenik.cz