SOKY: “Doufal jsem, že to neskončí trojkou v poslední vteřině jako v Ostravě”

soky-pceNa některé situace, které se odehrály ve včerejším utkání v Pardubicích jsme se zeptali služebně nejstaršího hráče Děčína a to Míry Soukupa. Jeho postřehy z utkání se dovíte po kliknutí na čti více 🙂

Do Pardubic jsme zajížděli po vítězném utkání nad Novým Jičínem, veřil si, že bychom tam mohli uspět?

Ano věřil, měli jsme s nimi bilanci 2:1, tak proč si nevěřit.

První poločas byl takový zvláštní, takový mdlý, z obou stran, jen chvilkové výpady a po 20ti minutách stav vyrovnaný. Cítil jsi, že se dají Pardubice porazit?

Vypadalo to, že ani jeden tým nechce vyhrát. Že se hraje jen takový přátelák..Ale věřil jsem, že by to mohlo vyjít.

Druhý poločas byl naopak velice hektický. Nejdříve situace ze třetí čtvtiny, technická chyba pro naší lavičku a zanedlouho pro našeho trenéra, které předcházel tvůj faul na
půlce hřiště. Jak jsi vnímal tuto situaci?

S Alim jsme udělali zdvojení na Jirku Černoška, rozdhodčí odpískali faul. Nevím, jestli byl, ale pískli to… Trenér se tam hodně zlobil i celá lavička, takže následovala technická. Na hřišti jsme si říkali, že budeme hrát dál a snažit se zápas vyhrát.

My jsme potom měli hluchou chvíli a vypadalo to, že Pardubice jednoznačně dokráčí k další výhře, ale po sérii dalších zvláštních rozhodnutí sudích přišli technické chyby pro lavičku domácích. Viděl jsi, co se stalo?

Nemohli jsme se dostat do tempa, obrana nám moc nešlapala. Situaci předcházel odpískaný faul, tentokrát na Willa. První technickou jsem neviděl. Až tu druhou, kterou dostal trenér Slowiak.

Co se ti v tu chvíli honilo hlavou? Cítil si, že to je ta šance?
Měli jsme k dobru 6 trestných hodů a balon z půlky. Myslím, že jsme se v tu chvíli dostali až na rozdíl pěti bodů, takže šance tu byla..

My jsme se obrovsky zvedli, dokázali jsme zlepšit obranu a po sérii nepřeností Pardubic jsme stav utkání otočili.Myslíš, že to vše bylo ovlivněno těmi technickými chybami?

Určitě trochu ano. Ale jak píšeš, tak jsme hodně vylepšili obranu a v útoku jsme konečně proměnili pár košů, což bylo nesmírně důležité.

Jaké pocity se v tobě odehrávaly po skončení zápasu? Nedávno jsme podobně prohráli v Ostravě, nebo doma s Nymburkem. Byla to pro tebe alespoň trochu satisfakce za tyto prohry?

Když Ell nedal druhou šestku, viděl jsem Dereka jak dribluje k našemu koši, tak jsem doufal, že to neskončí trojkou v poslední vteřině jako v Ostravě. To už by bylo hrozné. Ale naštěstí pak mohla propuknout velká radost nás všech.

Teď následují poslední dvě utkání nadstavby, co se od nich dá očekávat?

Musíme se hlavně připravit na play off, které je tu za chvíli. Doladit ještě pár maličkostí, jak v obraně, tak hlavně i v útoku..