Soky: “Strašně se na to těším, ale netěším se na ten křik, noční vstávání a přebalovaní :-) “

2-kolo-ctvrtfinale_47_nVolna bylo dost a samozřejmě i KOUBAsket odpočíval, ale jelikož se nám opět blíží tréninkový proces, tak i KOUBAsket se musí trochu probrat k životu a zapojit se do basketbalového dění v Čr. Proto vám na úvod přínáším rozhovor s momentálně nejstarším hráčem BK Děčín a nastávajícím tatínkem Mírou Soukupem . . . tak čtěte a dovíte se něco, co jste třeba ještě nevěděli 🙂

Máme za sebou další sezónu, která pro Děčín skončila 5.místem. Jak bys ji krátce zhodnotil?
Sezóna byla vcelku vydařená, až na ten pokažený konec. Ten se nám vůbec nepovedl.

Proč myslíš, že série s Pardubicemi dopadla tak, jak dopadla?
Těžko říct. Můžeme to svádět na úzký kádr, nebo že se nedařila střelba. Myslím si, že nám hlavně chyběla bojovnost a chuť si to užívat.

Nemyslíš si, že to bylo na poměry Děčína tak trochu jiné play off?
Ano, bylo. A bylo především i dost krátké!!!

Série se prohrála 3:0, ale i přesto, dokázal sis z této série vzít něco pozitivního, co tě může obohatit do dalších sezón?
To rozhodně, každý zápas v play off ti dává zkušenosti do dalších let. Aspoň víme, že musíme zlepšit obranu a v některých fázích hlavně i útok.

Měl jsi na konci sezóny famózní formu, co tě tak nastartovalo? Nebylo to zjištění toho, že budeš brzo tatínkem?
Jestli ano, tak bych měl mít hodně dětí, abych si tu formu udržel…:-)

Reprezentační trenér tě měl stále na očích, neříkal ti, že tě vezme v létě do přípravy s národním družstvem?
Vždyť víš, že jsme si z toho dělali srandu 🙂 Jak si každý rýpnul: „Soky chytá repre formu“. 🙂 Ale myslím si, že je tady víc kvalitnějších pivotů, než jsem já.

Bohužel jak bídně dopadla série s Pardubkama, o to víc bídně si dopadl ty se zdravotním stavem. Máš těžký výron z posledního utkání. Jak sis to vlastně udělal?
Při dopadu na palubovku jsem blbě došlápl a už to bylo. Doufal jsem, že to bude jen podvrknuté, ale nebylo 🙁

A jaká je přesně tvá diagnóza? Jak dlouho musíš být ještě v klidu??
Utržený jeden vaz v kotníku, přesně ti to neřeknu 🙂 Klid mám mít 6 týdnů. Měl jsem dostat sádru, ale domluvil jsem se s paní doktorkou jen na sundavací dlaze. Ale nesmím na to došlapovat.

Dostali 14dnů volno po sezóně, co teď děláš, když můžeš jen o berlích?
Prvních pár dnů jsem ležel a byl doma, protože kotník docela bolel. Teď zajdu občas do posilovny a trochu posiluju.

Nezhatilo ti to zranění nějaké tvé plány?
S manželkou jsem se chystali na okružní jízdu po Itálii. To nedopadlo, tak jsme aspoň doufali, že bychom mohli jet do Egypta. Ale s berlemi v písku by to nebylo ono 🙂

Příští sezóna pro tebe bude hodně zvláštní… hned na jejím začátku se staneš tatínkem. Jak se těšíš na sezónu, ve které budeš zažívat něco úplně nového? Jak se těšíš na tvou novou roli?
Pocity jsou smíšený… Strašně se na to těším, ale netěším se na ten křik, noční vstávání a přebalovaní 🙂 🙂 Čehož na začátku bude hodně.

Už si začal s nakupováním pro prcka?
Ještě ne. Pořád nevíme, jestli to bude kluk nebo holka. Ale pár maličkostí už máme. Třeba bodýčko s rybičkou od strejdy Kouby 🙂