Sokyho zpovědnice – Luboš Stria odpovídá

Hezký večer. To, že jsme včera vyhráli v Ostravě, to už všichni moc dobře víte. To, e byl dnes krásný letní den, toho jste si určitě také všimli, ale to, jak se rodilo vítězství v Ostravě a to, jak nám to vše popisuje Luboš Stria, tak to se dozvíte v rozhovoru, který pro vás připravil Míra Soukup ve spolupráci s KOUBAsketem 🙂 Soky se nudí a tak jsem ho požádal, jestli by se nechtěl zapojit takto a tak mu to alepoň bude rychleji všechno utíkat . .. tak teď již hurá na rozhovor, který se nebojím nazvat unikátním, protože je rozhodně první a já doufám, že ne poslední, který Soky udělal. . .

Jak se cítíš po vyhraném zápase v Ostravě, když jsi strávil na hřišti přes 38 minut?

Díky výhře se cítím samozřejmě skvěle, ikdyž cestování i zápas samotný byl velmi náročný. 38 minut na hřišti jsem si užíval a žádnou únavu jsem nepocítil. Dnes (v neděli) jsem zregeneroval u bazénu a na romantické tůře, kterou jsme s budoucí ženou zakončili na Drážďanské vyhlídce při západu slunce. Takže i po psychické stránce jsem naprosto odpočatý 🙂

První čtvrtina nebyla z naší strany moc povedená, kde byla příčina?

Určitě se na celém týmu podepsalo dlouhé cestování a ze začátku zápasu jsme nemohli chytnout rytmus.. napomohli tomu také klimatické podmínky v hale,které určitě spíše nahrávali domácímu mužstvu, které je v hale na Tatranu zvyklé trénovat i v takto teplých a slunečných dnech.

O hale v Ostravě se říká, že je specifická a že se tam špatně střílí. Vy jste ale měli téměř 40% za tři body a přes 50%, čím to?

Jsme kvalitní manschaft, který dokáže hrát dobré utkání i ve zhoršených podmínkách specifických hal.. Do Ostravy jsme si přijeli pro vítězství a proto jsme věděli, že se musíme do koše trefovat s dobrou uspěšností.

Jak se ti líbil výkon Pavla Houšky, který zaznamenal double – double?

Pavel potvrzuje, že ocenění MVP v loňském roce nedostal neoprávněně a byl po celou dobu na hřišti naším nejklíčovějším spielmacherem, k výkonu mu pomohl celý tým. Pavel spektakulárně zakončoval své krásné akce, bylo velkým potěšením s ním být na hřišti!

Minulý zápas dala Ostrava 97 bodů na hřišti Chomutova, ale vy jste je dostali pod 70. Připravovali jste se na ně nějak speciálně na jejich útočné systémy či jednotlivé hráče?

Ostrava je bezpochyby velmi ofenzivně laděný tým, který jsem díky naši agilitě v obraně dokázali přibrzdit na 70 bodech. Když chce tým v Ostravě uspět, je podle mého názoru důležité vycházet hlavně z obrany a nepouštět se do velké útočné přestřelky.

A jak se těšíš na zápas s Nymburkem?

Na zápas s Nymburkem se těšíme celý tým. Už při cestě z vítězného zápasu v Ostravě jsme s kapitánem spřádali plány, jak nejlépe vyzrát na šampiona MNBL posledních let. Neberem to jako vendetu za play-off, je tu nový ročník ligy a chceme zůstat na vítězné vlně co nejdéle a proto se v úterý opět budeme prát o výsledek ze všech sil!