Soutěž rozhovorů – Jakub Houška:”Je to pro mě čest být kapitánem Válečníků”

Facebooková soutěž na koubasket.cz pokračuje a dneska je tady rozhovor s Koubou.:-)) Rozhovor si přál Jiří Čambal a tak jsem mu tedy odpověděl, nooo :-))) Ještě se snad zítra dočkáte rozhovoru s Alim, ale to zase až zítra a pak už spustíme hlasování o nejlepší rozhovor a vítěze této soutěže…. Hezký večer a nezapomeňte… Karel na HRAD! 🙂

1.) Co si myslíš o tom, jak hraje Bk Děčín poslední zápasy ?
No, to není vůbec jednoduchá otázka. My jsme z těch posledních zápasů potřebovali vyhrát možná o jeden zápas víc. Takhle nás čeká ještě opravdu velká bitva o A1 a hlavně nás nečeká vůbec nic jednoduchého. Dva zápasy a s tím, že ten poslední proti Levicícím bych klidně nazval play off zápasem!!!
2.) Jaký to je pocit být kapitánem takhle skvělého týmu jako je Bk Děčín ?
Pocit je to krásný a moc si toho vážím. Je pravda, že někdy je to také těžké. Především třeba, když se týmu nedaří a ty přemýšlíš, co ještě udělat, aby se to nějak změnilo. Když se vyhrává, je to jen a jen radost, ale někdy to má prostě i tu odvrácenou stránku. Ale jak říkám, moc si toho vážím a je to pro mě čest být kapitánem Válečníků!
3.) Co si ty osobně myslíš že se změnilo od zápasu, když jste hráli proti Nymburku a vyhráli jste ?
Začali jsme si víc věřit. Začali jsme se více basketem bavit. Když se sportem nebavíš, když nemáš ty pozitivní emoce, tak je to špatné. Nyní čtu jednu zajímavou knížku a tam se píše, že pozitivní emoce dělají strašně moc. A já to tak osobně cítím dvojnásob. Vždycky mi pomáhá, když jsem nahecovanej, když cítím, že mám fanoušky pod kůží, je to báječné. A myslím, že to se při výhře s Nymburkem stalo a tak nás to nakoplo.
4.) Co je tvůj cíl v té kariéře ,kterého chceš dosáhnout ?
Dostat se podruhé v životě na ME!!! A potom vyhrát s Děčínem jinou, než bronzovou medaili!!! Za to bych byl nesmírně vděčný a doufám, že se mi to v Děčíně podaří!!
5.) Který ty osobně bereš jako svůj nejlepší zápas v Mattonce ?
Nejlepší jsou ty, které vyhráváme! Které vyhráváme jako tým. Já osobně nejsem hráč, který by lpěl na tom, jestli dám 20 bodů, nebo budu mít 15 doskoků. Pro mě je důležité, když vím, že jsem tomu týmu prostě něčím pomohl a vyhrálo se a to i kdybych dal O bodů. Ale zápasy např s Nymburkem.. ty jsou nezapomenutelné….
6.) Jaký to je pocit jít do zápasu a mít za sebou tak skvělou kulisu fanoušků? A kdy jsme asi byly nejvíce hluční, že ses bál jít hrát, když hala bouřila ?
Tak pocit je to báječný. Poslední dobou, když mohu nastupovat v základní sestavě a diváci stojí a tleskají, to je prostě něco úžasného. Já to vždy viděl v Německu a jsem rád, že se to dostalo i sem k nám. Já osobně jsem se nikdy nebál vstoupit do haly, když jsem věděl, že bouří, ba naopak, já tohle miluju a je to pro mě jako droga, takže čím víc bouření, tím lepší pocity mám! Ale nejvíce hluční? No samozřejmě v živé paměti mám zápas s Nymburkem, ale ono loňské play off a poslední zápas v Pv a my byli v šatně při poradě a venku na tribuně strašlivej rachot našich fans… no taky parádní… 🙂