To tu ještě nebylo … Rozhovor s Koubou tak trochu jinak

2kolo-semifinale-playoff-novy-jcin_40_n1Tak pro vás mám opravdu specialitku. Rozhovor, který nevím, jestli svým způsobem vůbec patří na tyto stránky, ale nejspíš ano. Spíš bych řekl, že se takovýto rozhovor na těchto stránkách ještě neobjevil a tak je to premiéra. Včera mi přišel e-mail, jestli bych udělal rozhovor na moje stránky, ale ne ledajaký rozhovor, ale rozhovor, ve kterém budou otázky položeny mé maličkosti. Nejdříve jsem nechápal, o co tady vlastně jako jde, ale po vysvětlení, kterého se mi dostalo, jsem souhlasil. Dohoda zněla tak, že odpovím na každou otázku, která mi bude položena, jinak nesmím rozhovor na stránky zveřejnit, no a jelikož jsem tedy souhlasil, odpověděl jsem na vše a tak vám rozhovor přináším 🙂 Tak snad mě moc neodsoudíte, nebo tak něco, ale tohle jsem asi já ….

1. Tento rozhovor bude trochu netradiční, neboť o svých sportovních aktivitách píšete na svých stránkách až až  a vaše fanoušky by určitě zajímalo něco pikantnějšího, nevadí vám to?

Prozatím nevadí, uvidíme, jak to bude pokračovat dále 🙂

2. Jak se dnes cítíte?

Dnes to celkem jde. Sice už 14 dnů ležím v posteli, ale po úterku mi přišlo spousta gratulací a povzbudivých sms a tak díky všem těm lidem nemyslím na to, že jsem snad nemocný, nebo tak něco. Takže dneska to je opravdu lepší, než jindy a děkuji všem co mi napsali, či zavolali.

3. Nad čím teď právě přemýšlíte?

Právě přemýšlím, jak jinak bych si lehl, protože mě trochu začínají bolet záda. Asi bych potřeboval návštěvu Méďi ( to je náš masér),aby mě trochu napravil. Ono i to ležení celkem unavuje 🙂

4. Jak se vyrovnáváte se svojí popularitou nejen v Děčíně?

Ona je i jinde? 🙂  Já nevím, myslím, že se s tím vyrovnávám tak, jak mě to naši naučili, jak mě vychovali a myslím, že dobře. Nejsem typ člověka, který by svojí popularitu nějak zneužíval, hrál si na něco jiného, než jsem, ba naopak. I když přiznávám, že někdy u lékaře občas někoho předběhnu, ale tam je většinou cedulka „pořadí určuje lékař“ 🙂

5. S kým slavným byste chtěl strávit jeden den a proč?
S kým slavným? Já nevím, uznávám strašně moc lidi z té poněkud starší generace než jsem já. Ti, kteří si museli projít těma všema útrapama, které zde byly před revolucí. Mám strašně moc rád pana Václava Havla, tak možná s ním, chtěl bych vědět pravdu a s tím bych za ním šel.. Pravda je to, co nám občas chybí a on je pro mě symbolem pravdy … možná jsem to špatně vyjádřil, to je moje klasika . . . ale vy mě pochopíte 🙂

6. Co pro vás znamená slovo tajemství? Máte nějaké?

Tajemství je malej kousek každého z nás . . . Tajemství má každý a kdo říká, že ne, tak lže 🙂

7. Co říkáte na tuhle okřídlenou větu? Je i vaším krédem? Lepší je si to pos**t sám, než podle toho, jak ti to radí druzí?

No co k ní říct…. ani nevím, já si nechávám rád poradit, jsem spíš člověk, kterej se rozhoduje pomaleji, ale je fakt, že když se to pak pos..dle rad někoho jiného, tak tato věta napadne každého…

8. Jak byste charakterizoval pěti slovy basketbal?

Oranžovej míč, strategie, tvrdost, adrenalin a fanoušci 🙂

9. Přemýšlel jste někdy o tom, co byste dělal, kdybyste nebyl basketbalovým hráčem? Čím byste byl?

Když jsem byl malý, tak jsem chtěl být soptíkem, teda hasičem 🙂 Ne, nepřemýšlím, to je jen kdyby a o tom nemá cenu přemýšlet. . .Ale je jasné, že to člověka napadne . .

10. Jste spokojen se svojí kariérou?

Moje kariéra začala celkem dost pozdě, takže vlastně asi spokojen musím být. Nikdy ze mě nebude hráč, co dává v lize 20 bodů na zápas, ale odevzdám vždy to, co je v mých silách. Člověk si vždy říká, že by to mohlo být lepší, někdy jsou časy, na které bych nejraději zapomněl, ale pak když to hodnotíte zpětně, tak už dlouho říkám, že si žiju pohádku…sen . . . samozřejmě jsou překážky, které by se mi mohly vyvarovat, to myslím především zdravotní, ale to ke mě asi patří . .

11. Teď něco veselejšího, ať to na chvíli odlehčíme…V kolika letech jste přišel o panictví a jaké to bylo? :o)

Tak tady už to začíná být opravdu zajímavé, ale řekl jsem, že odpovím na všechno, no. Ale tak víte, že já vlastně ani nevím?:-)  Tohle si my chlapi přece nepamatujeme… jen vím, že to bylo nervózní, hezký a poučný 🙂

12. K čemu byste se nikdy nesnížil?

Nikdy bych se nesnížil k tomu, abych ublížil svému synovi jakýmkoliv způsobem.

13. Myslíte si, že jste osobnost?

No podle toho, jak se to vezme. Na hřišti se o to snažím 🙂 V životě samozřejmě také. Ale ono je to myslím si dosti sporné. Člověk může uznávat kohokoliv jako osobnost a přitom další řekne, že to tak vůbec není. Pro mě jsou třeba osobností moji rodiče, dali mi všechno, vychovali mě a i přes mé průšvihy za mnou vždy stáli a stojí.

14. Čeho se v životě nejvíc bojíte?

Toho, čeho nejvíce, to ani nebudu vyslovovat. . ale samozřejmě je to asi smrt, né ani tak, že já sám se bojím, i když to taky, ale hlavně, že tady nebudu mít lidi, které mám tak rád . . .

15. Jste bezesporu člověk s velkým Č, proto se vás nebojím zeptat na obyčejnou věc. Co ve vás evokuje například běžné slovo tatarka?

Člověk s velkým „Č“ nejsem, za takové považuju jiné lidi. Ale jinak ve mě  evokuje hroznou chuť na hranolky se sýrem, což je jídlo, které teď bohužel dlouho nemůžu 🙁

16. Věříte na lásku na první pohled?

Ne nevěřím, nikdy neuvěřím. Ale věřím na lásku po sms 🙂 Tu už jsem zažil, takže mám důkaz.

17. Věříte v osud? Myslíte, že člověk má předem dáno, jaký jeho život bude, nebo to může sám výrazně ovlivnit?

Když se podívám na filmy typu Nezvratný osud atd, tak občas zapochybuju, ale jinak si myslím, že člověk se rozhoduje sám a nestojí nad ním nikdo vyšší, kdo by to dělal jaksi za něj.

18. Kdy jste naposledy udělal dobrý skutek a jaký?

Podržel jsem v pondělí dveře paní, která šla do lékárny 🙂 tímto ji zdravím 🙂 Ale asi takový můj životní, je tenkrát s tou postarší paní, když jsem tady po Děčíně honil zloděje, kteří ji okradli. . .

19. Kdybyste měl tu možnost, jak byste vyřešil ekonomickou situaci, hlad a bídu v zemích tzv. „třetího světa“?

No tak toto je otázka tak na dva dny… nevím, jestli někdy někdo bude mít možnost, sílu atd, aby toto dokázal. Jsou asi nejspíš na světě záležitosti, které se vyřešit tak úplně nedají, maximálně se dají trochu zkorigovat, upravit, trochu pomoci, ale asi né úplně vyřešit…Tohle je svět, který člověk musí studovat, který musí zažít, pocítit na vlastní kůži, jinak si nikdy neuvědomíte, jak na tom může být někdo špatně a ne svou vinou. Ale jestli tohle někdy někdo vyřeší, tak to bude ta největší osobnost na tomto světě a já před ním smekám.

20. Přejdeme plynule k ženám, neboť bez nich to asi nejde. Souhlasíte s názorem, že dnešní modelky jsou příliš hubené? Nebo míry 90-60-90 jsou i vaším ideálem?

Souhlasím s vámi, že dnešní modelky nejsou hezké. Mě osobně se líbí jediná a to je Petra Němcová . . . ta je normální 🙂

21. Dokázal byste říct jednu vlastnost, kterou má většina žen společnou?

Nemají vlastnost, mají zbraň, kterou umí v pravý čas a v pravý okamžik použít 🙂

22. Která žena sportovec podle vás dosáhla největšího úspěchu?

Věra Čáslavská, Jarmila Kratochvílová, Katka Neumanová . . . je jich více

23. Nemohu opomenout vašeho krásného syna. Co byste mu popřál do života, který je právě celý před ním?

Aby byl hlavně zdravý, to je to nejdůležitější, aby nebyl líný, byl přátelský, na nikoho se nepovyšoval a byl sebevědomý a průbojný. A aby měl rád svoje rodiče v dobrém i ve zlém 🙂 protože pro něj to bude vždy to dobré 🙂

24. Otázek je přesně 28, podle vašeho věku, který letos dovršíte. Co pro vás znamená věk, stáří obecně?

Věk je něco, co nedokážeme zastavit, něco, co nemůžeme ovlivnit, zpomalit, oddálit, něco co je součástí stejně jako vzduch a voda. Takže já se svůj čas snažím užívat a žít na plno, i když jsou s tím někdy pěkné starosti. A stáří k tomu samozřejmě patří taky, ale to je to, co jsem psal před chvílí, to je to, co pak hrozně bolí, když lidé kolem vás odcházejí a vy to nemůžete ovlivnit a na to já se vážně netěším . . .

25. Jaké pocity vás vyvolávají tyto barvy: bílá, černá, modrá, zelená a červená?

Bílá je mír a klid … modré bych se napil .. zelená mě probere a červená mi řekne: tak takhle Koubo NE

26. Co byste vzkázal čtenářům tohoto rozhovoru?

Že jsem teď docela v takovém divném rozpoložení, protože mě tento rozhovor donutil přemýšlet o životě . . . takže žijte jak nejlépe dovede a užívejte si každé chvilky naplno . . . a víte co? Mějte se rádi!!!!

27. Co byste vzkázal autorovi tohoto rozhovoru?

Že je to nejspíše chytrý člověk, který toto s velkou pravděpodobností nedělá poprvé a chtěl bych mu za tento rozhovor poděkovat, protože jsem takový rozhovor ještě nikdy nedělal a už nikdy nejspíš neudělám ! ! !

28. Která otázka tohoto rozhovoru vám dělala největší problém?

Panic 🙂 a k čemu bych se nesnížil, protože jsem to asi špatně pochopil . . .

Děkuji vám za rozhovor jménem všech, co tento rozhovor budou číst a děkuji, že jste žádnou otázku neopomenul a odpověděl na vše.

Není zač 🙂 bylo to zajímavé a poučné psaní, snad jsem vše vyjádřil tak, jak jsem měl v úmyslu a bude vše i tak pochopeno 🙂