Tomáš Hrubý: “Určitě chceme postoupit do play off”

Tomáš Hrubý alias Slamák, jeden z nejdéle hrajících hráčů v Mattoni NBL, hráč, kterého všichni znají pro svou zarputilost, emoce, které dává opravdu hodně najevo, ale i častého střelce svého týmu. Letos bude opět válčit v dresu Pand z Ústí nad Labem a jelikož je to do Děčína opravdu blízko a zítra Ústí čeká start s týmem, který bude našim sobotním sokem, tak i proto rozhovor právě s ním. . . My se zítra do Ústí chystáme celý tým, takže jejich start uvidíme v přímém přenosu. Musíme si ty Pardubice přece trochu omrknout 🙂

Tomáši,  zítra startuje další ročník Mattoni NBL…. Kolikátý to je již pro tebe?

Pro mě to je už 18 profi sezóna, ten čas strašně letí….

Pamatuješ si vůbec, kde všude si hrál ? 🙂

Hrál jsem v Děčíně, Opavě, Freiburgu, Wolfenbuttelu, USK, Chomutově a UL …je toho celkem dost

Máš basket stále ještě jako práci, nebo už ho více bereš jako koníčka?

Basket je pro mě srdeční záležitost,ano je to moje povolání, ale beru ho spíše jako můj koníček a jsem rád, že to je tak, jak to je.

Letos si se stal v Ústí kapitánem, byla to svobodná volba hráčů, nebo tě doporučil trenér?

Ano byl jsem zvolen kapitánem a je to pro mě čet.Zvolili mě kluci a tímto jim chci moc poděkovat za důvěru, kterou ve mě vkládají..Přecijenom jsem nejstarší v šatně .. :))

Budeš mít určitě větší zodpovědnost za tým, čím nejvíce bys mu chtěl v letošním ročníku pomáhat?

Když se stane někdo kapitánem týmu určitě na něj padá větší zodpovědnost, ale mými asistenty byli zvoleni Tonda Pištěcký a Láďa Hejl a snažíme se spolu všechno konzultovat.Ale zodpovědnost se určitě nebojím a když dojde na lámání chleba, udělám rozhodnutí,  ale v naší šatně je super parta a její šéfování jde více méně samo 🙂

Ústí se moc nedařilo v přípravě,ikdyž do ligy budete vstupovat s vítězným pocitem z posledního přípravného utkání proti Drážďanům, ale i přesto… Co bylo špatně? Měli jste silné soupeře? Špatná souhra? Smůla? 

Naše příprava byla hodně poznamenaná zraněními hráčů..dlouho chyběl náš klíčový rozehrávač Al Nolen a teď ke konci nám chyběl i Jarda Tyrna náš stěžejní hráč. Určitě svoji roli hrálo nezapadnutí do naší koncepce Haakima Johnsona. Ale takový je basketbalový život a i přes naše určité výpadky v přípravě jsme na sezónu připraveni a to je to hlavní!!! Tvrdě jsme pracovali a budeme dělat všechno pro to, abychom to prodali v soutěži.

Kam by letos Ústí mělo reálně  patřit v tabulce?

Určitě chceme postoupit do play off..to je náš cíl!!!!

Ve středu přivítáte hned silný celek a to tým Pardubic. Není to pro vás pro začátek hned zkouška ohněm? Nebo naopak lepší těžší soupeř, kde není co ztratit?

Ano ve středu hrajeme s Pardubicemi.Nevím, jak silní letos budou a nechceme spekulovat..Sezóna je dlouhá a každý soupeř je těžký…Jdeme do zápasu s tím že chceme vyhrávat, ať to jsou Pardubice, nebo někdo jiný. MNBL má svojí kvalitu a všechny týmy si zaslouží respekt!!!!

Loňská sezóna je hrozně hezky chválena z pohledu fanoušku v Severních Čechách. Všechny utkání, co mezi sebou odehrála družstva Chomutova, Děčína a Ústí měla výbornou atmosféru a opravdu se říkalo, že sever je nyní basketbalový… Jaký ty na to máš názor a jak se ti to líbilo?

Určitě fanoušci na severu patří mezi ty nejlepší..Jsou úplně skvělí!!! U vás v Děčíně je to klasika. Máte skvělé publikum, Chmutov byl milým překvapením a i u nás byli fanoušci skvělí. To je náš druhý cíl pro sezonu, chceme co nejvíce nalákat fanoušky na basket do Ústí a párkrát vyprodat naší halu…Tímto chci fanoušky pozvat …ať na basket chodííííííí!! Je to skvělá hra!!!

Teď trochu mimo basket, ty ses v létě zasnoubil a příští rok tě čeká svatba… Už víš kdy a kde? 🙂

Ano požádal jsem svojí přítelkyni Lucku o ruku a chystáme svatbu na příští léto … máme už představu o tom kde to bude,ale nechal bych si to ještě jako překvapení…Ale jedno ti řeknu..ty tam určitě chybět nebudeš 🙂 🙂 🙂