Tomáš “letec” Pomi: “Dostali jsme letos dobrý los a je to pro nás obrovská výzva…”

Tomáš Pomikálek odehrál v sobotu opravdu výtečné představení a právem padla volba s rozhovorem právě na něj. O tom, jak to vidí on, jaké šance nám dává v poháru a jak se těší na fanoušky, o tom všem si můžete přečíst v tomto rozhovoru!

V sobotu jsme vstoupili vítězným zápasem do nadstavby. Jaké máš pocity z našeho prvního zápasu?

Skvělé. Myslím si, že takhle nějak jsme si to představovali, samozřejmě to nebylo bez chyb, ale pokud budeme stále vyhrávat, tak ať tam ty chyby klidně jsou 🙂 Ale samozřejmě čím méně, tím lépe 🙂

Ty jsi odehrál opravdu vynikající zápas. Myslíš, že se dá označit jedním z nejlepších v tvé kariéře?

Nejspíše ano, vzpomínám si ještě na pár takových, ale tenhle byl v té letošní sezóně rozhodně nejlepší. Doufám jen, že v tom budu i nadále pokračovat.

Nyní nás čeká přestávka v lize, ale je zde finále ČP. Jak se těšíš na tyto zápasy?

Tak bude to zase něco jiného. Budeme hrát (měli bychom :-)) tři zápasy ve třech dnech a do teď jsme byli zvyklí hrát jednou týdně. Ale hrajeme doma a opravdu cítím, že bychom mohli minimálně zopakovat loňské umístění.

Do čtvrtfinále nám los přidělil vedoucí tým 1.ligy. Co se dá od tohoto utkání očekávat?

Mají kvalitní tým, hraje tam spousta hráčů, kteří mají zkušenosti z MNBL. Jsou letos v 1. lize pouze jednou poraženi, takže je vidět, že nebudou, jen proto, že hrají první ligu, žádným lehkým soupeřem.

Je jasné, že jsme favorité a prostě je výhra na povinnost! Poté bychom narazili na jednoho ze soupeřů Kolín – Prostějov. Po dlouhé době to tedy není v semifinále Nymburk, cítíš to jako šanci dotáhnout to daleko?

Rozhodně! Dostali jsme letos dobrý los a je to pro nás obrovská výzva, protože dostat se do finále by byl i jeden z historických úspěchů Děčína v ČP. Pro nás tedy velká motivace.

Jaký máš názor na to, že se ČP  hraje v Děčíně a Ústí? Myslíš, že je to pro Severní  Čechy tak trochu odměna?

Mám z toho obrovskou radost. Nejen, že nemusíme nikam cestovat, ale budeme tu mít svoje fanoušky. Nevím, jestli odměna, ale podle mého názoru je dobré, když se to každý rok mění a ČP se koná pokaždé někde jinde. Třeba pro Varnsdorf to bude asi velká událost, vidět zápas jedněch z nejlepších týmu MNBL

Myslíš, že zápasy budou stejně sledované, jako utkání Mattoni NBL?

Nejsem si jistý prvními koly, ale semifinále, zápas o třetí místo a finále podle mě bude možná i více sledováno než zápasy MNBL. Utkají se zde nejlepší celky z toho, co letošní rok přinesl a rozhodně bude na co koukat.

Na co bys fanoušky do Děčína, ale i Ústí a Varnsdorfu pozval?

Kdo má jen trochu rád basketbal, tak toho není potřeba ani zvát, protože nic lepšího se tento víkend určitě ani nekoná 😀 A kdo nemá takový vztah k basketbalu, tak ať přijde a věřím, že po těchto zápasech si ho rozhodně oblíbí. Na závěr ještě speciální vzkaz fanouškům Děčína.. Poslední domácí výhry nebyly jen zásluhou nás, ale i vás, tak nás opět přijďte podpořit…Dííky a  WIN TOGETHER!