Tomáš Pomikálek: “V Děčíně mám zatím svoje nejkrásnější basketbalové a i životní vzpomínky”

Hezký povánoční čas všem. Přemýšlel jsem, s kým udělat rozhovor, ale nebudete tomu věřit, měl jsem to během jedné sekundy vymyšlené 🙂 Pomi byla jasná volba. Tudíž jsem nelenil, napsal otázky a poslal mu je přes nynější vymoženost, které se říká facebook a hle, už jsou tady odpovědi. Tomáš u toho sice strávil hodinu a půl, za což se mu omlouvám, ale zase si vzpomněl na hodně příhod, které ho provázeli jeho působením v Děčíně a to jsem zase rád 🙂 Takže Tome díky a vy už se můžete vrhnout na rozhovor 🙂

První otázka nemůže být jiná. Jak si prožil Vánoce? S kým a kde? a Dostal si vše, o co sis Ježíškovi psal? 

Vánoce jsem prožil dvoje. Nejdříve 20.12. s přítelkyní v Poděbradech, kdy jsme si ozdobili stromeček a dali dárky a druhá v Liberci s celou rodinou. A co se týče dárků, tak jelikož jsem si nic konkrétního nepřál, tak Ti nemůžu odpovědět 🙂

Jak dlouhé volno jste měli přes vánoční svátky?

Volno bylo od 21.12. do 26.12. a ráno 27.12 jsme začali zase pořádně trénovat.

Po tom veškerém cestování se asi hodně hodilo,co ?

To rozhodně, protože na to, že ještě nemáme odehranou ani polovinu zápasů, tak cestovní únava je už občas cítit.

Po tvém přestupu do NBK si ze začátku téměř nehrál, nyní už je to lepší, tedy především v české lize dostáváš prostor, ikdyž už si nakoukl i do zápasu i mimo Čr a nevedlo se ti špatně. Jak si spokojen ty osobně? Stačí ti těch 15 min na zápas v lize?

Já jsem spokojený, ale samozřejmě ne tak, abych si řekl, že takhle mi to už stačí. Chtěl bych mít ještě větší důvěru a zasloužit si tak ještě větší minutáž.

Naplňuje se to, proč si z Děčína odcházel?

Ano, neodcházel jsem z Děčína kvůli nespokojenosti, zamiloval jsem si to tam, ale chtěl jsem zkusit udělat další kariérní krok vpřed i přes to, že mě hodně lidí od toho odrazovalo a já jsem to chápal, protože riziko, že si v Nymburce nezahraji kvůli velké konkurenci tu opravdu bylo. Ale já jsem to bral jako další výzvu.. Dokázat, že to zvládnu. Třeba ne hned, ale postupem času ano.

Jaké to pro tebe bylo zvyknout si na rychlý sled zápasů, přecejen jste jich odehráli již požehnaně.

Člověk se ani nestihne rozkoukat. Jde to tu opravdu v rychlém sledu. Zabalíš si věci na jeden “výlet” a po příletu hned druhý den letíš na další “výlet”. Je to o tom využívat opravdu každou volnou chvíli k odpočinku.

Kdo se stal tvou největší “spojkou” (myšleno parťákem) v Nbk po tvém příchodu?

Nedá se říct, kdo je mojí největší “spojkou” i když, když to budou číst kluci od nás z týmu (a nejen oni), tak se budou smát, protože bych měl říct Vojtu Hrubana s kterým jsem na výjezdech na pokoji a trávím asi nejvíce času, ale máme tam taky skvělou partu a největší legrace se užije, když jsme všichni spolu.

Jeden zápas proti Děčínu se již konal a to u vás(Tomáš odehrál 20s), nyní jen a pořadu odveta a to v Děčíně. Jak se těšíš?

Jsem rád, že jsi zdůraznil mojí “sekundáž” v předešlém zápase, protože už podle toho se dá poznat jak moc se těším na další zápas proti Děčínu.

Jak vlastně stále vzpomínáš na Děčín?

Vzpomínám opravdu často.. V Děčíně mám zatím svoje nejkrásnější basketbalové a i životní vzpomínky.

A jak se těšíš na fanoušky v Dc? Myslíš, že tě vřele přivítají?

Jak mě přivítají se nechám překvapit. Jinak kdo by se netěšil na nejhlasitější fanoušky v České republice 🙂

Kdybys měl s odstupem času říci, co nejvíc hraje pro Děčín a naopak co nejvíc hraje pro Nbk. Co by to bylo?

Tak Děčínu už se dvakrát v tomto období podařilo Nymburk porazit a pro Nymburk je to přesně naopak. Určitě nebudeme chtít, aby se to ještě opakovalo 🙂

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům v Děčíně?

Pokud se dostanu na hřiště a dám třeba nějaký koš, nevysvětlujte si to špatně, jen dělám co musím.  Né, chtěl bych jim jen vzkázat ať zůstanou hlavně takový jací jsou. Byli jste a jste úžasní!!!

Poslední otázka. Jsi spokojený? 

Ano. I když se říká, že vždycky by to mohlo být lepší  🙂