VarCor PF7 … O co vlastně jde :-)

mereniPoslední dobou dostávám hrooozně moc dotazů, kdy už se vrátím. Odpovídám – NEVÍM, DOUFÁM, ŽE BRZY. Ano doufám, že brzy, teď když se začlo hrát z ostra, tak je to opět těžké vydržet. 26.10. jedu do Prahy na zátěžové testy a pak se uvidí,co dál. Snad už bych se potom mohl postupně začít zapojovat do tréninku, ale to také záleží na tom, co mi bude ukazovat můj geniální přístroj, moje měření, které si provádím. Již jsem ho tady 1x popisoval, ale nyní trochu více 🙂
Jméno: VarCor PF7
Co to vlastně je: Mikropočítačový systém určený pro neinvazivní vyšetření variability srdeční frekvence

Tak už víte,ne? 🙂 Tak teď něco převzatého, o co vlastně jde.

Význam diagnostiky variability srdeční frekvence (HRV) a autonomního nervového systému (ANS) ve sportovní medicíně spočívá v možnosti hodnotit prostřednictvím aktivity ANS úroveň adaptace organismu na tělesné zatížení a také hodnotit rychlost regenerace po intenzivní zátěži. Oba tyto poznatky lze s výhodou aplikovat v týmových sportovních disciplinách i v individuálních sportovních odvětvích, kde jsou využívány k řízení a optimalizaci tréninkového procesu… Už chápete?:-)

A teď něco málo já. Tak nějak srozumitelněji.Lajcky 🙂 Je to velice jednoduché. Každé ráno a každé odpoledne, prostě před tréninkem si na půl hodinky odběhnu do klidné místnosti a změřím, jak na tom moje tělo vlastně je. Vezmu si takový snímač, který je podobný pásům, které se používají u sporttestrů, ten určitě všichni znáte:-) Tento pás zapojím do takové krabičky, která vysílá zase do jiné krabičky, která je připojená k počítači. V počítači je nainstalován geniální program, který všechny tyto data zpracovává a vyhodnocuje a přibližně po 20 minutách, někdy více,někdy méně, se dovím, jak na tom vlastně dneska jsem a jestli mohu přidat zátěž, či ubrat, nebo jestli jen rehabilitovat atd. Tuto informaci jsem naštěstí mockrát nedostával, ikdyž dneska ráno to na mě touto informací vybaflo 🙁 Všechno toto se vlastně vyhodnocuje z vaší tepové frekvence, kdy to prostě pozná, jak to tělo je připravé na trénink, nebo naopak není. Jednoduché, ne?:-) No a za toto všechno vděčím panu doktorovi Botkovi z Fakulty tělesné kultury na Olomoucké univezitě ,který mi tento přístroj propůjčil a vlastně se o mojí osobu tak nějak celkově stará a vyhodnocuje atd. . .  Sice jsme od sebe několik stovek kilometrů, ale myslím si, že naše spolupráce funguje velmi dobře.

Někdy si říkám, že je ten přístroj až moc chytrý. On vás vlastně naučí hodně dobře poznávat vaše tělo, ale něž vás to naučí, pěkně vás vyvede z míry a dokáže vám, že ho prostě neznáte 🙂 Někdy si říkáte, to už stačí, už musím ubrat, to tak nejde, ale nééé, on si usmyslí a řekne vám, ještě si přidej, někdy je tomu naopak, jako právě dnes. Ráno jsem si říkal, že se cítim dobře a ouhle, zákaz tréninku. Ale jinak si myslím, že už tak nějak trochu poznám, co by to tam mohlo napsat 🙂 až na pár vyjímek. Prostě já osobně říkám tomuto zařízení, nebo jak to nazvat, JASNOU ZELENOU a všem ho doporučuji. Jak sportovcům, kteří se chtějí dostat zpátky do normálu,tak jako jsem to chtěl já, teda chci já, tak  ale i v normálním trénování . . .

mrkněte ještě na http://dimeagroup.com/sport.html

tam se dovíte vše potřebné a možná trochu srozumitelněji, než od mé maličkosti 🙂

Mějte se fajně a hlavně….ZDRAVÍČKO!!!! to je to nejdůležitější . . . Kouba