Včera výhra se smutnou zprávou – uvnitř rozhovor se Sokym

2-kolo-ctvrtfinale_47_n3Náš úspěšný vstup do turnaje nám bohužel kazí zpráva o zdravotním stavu Sokyho, který se od návratu z reprezentace trápí s blíže nespecifikovanou nemocí. Jsou různá podezření, která nemá cenu zveřejňovat, ale po včerejších jaterních testech Míra bohužel dnes musí nastoupit do Ústí do nemocnice, kde by mu konečně meli říct, co mu vlastně je. Onemocnění jater není vůbec nic růžového, protože člověk musí držet přísnou dietu a nesmí se namáhat atd atd… vždyť tady toho bylo napsáno o této nemoci napsáno spoustu. Uvidíme, jaká nakonec bude diagnóza, proto mu všichni držme palce, ať je co nejdříve zpátky, protože nám opravdu v týmu chybí.Podle posledních zpráv, co mám, se Míra ubytoval v krásném pokoji s tv, ledničkou, sprchou a výhledem na UL, dokonce i internet má, tak snad mu to tam bude utíkat.

Jak dlouho a jak se projevovalo, že něco není v pořádku?

Už to budou skoro tři týdny, kdy jsem poprvé pocítil, že něco není v pořádku. Začal jsem mít teplotu, cítil jsem bolest kloubů, svalů. Jakoby příznaky nachlazení.

Dnes jsi nastoupil do UL do nemocnice, jaký bude teď další postup? Kdy bys mohl vědět nějakou opravdovou diagnózu?

Dnes v 11hodin mi budou dělat krevní testy ( za posledních 14 dnů mi vezmou asi třetí litr krve:-)  ) Odpoledne bych měl vědět základní výsledky testů a v pondělí podrobnější. Pak se uvidí…

Již druhý týden jsi dodržoval jaterní dietu, zhubl jsi?

Jaterní dieta je hrozně přísná a já již zhubl 6kg 🙂 Ještě chvíli a budu se moct vrátit jako rozehrávač 🙂 🙂

Abych se krátce vrátil k zápasu. Myslím, že začátek zápasu nám moc nevyšel. Nedali jsme pár jednoduchejch košů a sopeř nám odskočil na rozdíl nějakých deseti bodů. Naštěstí jsme se probrali a do poločasu stav otočili. Druhá půlka byla velice vyrovnaná, ale i přesto jsme si připsali opravdu cennou výhru nad velice kvalitním soupeřem, který se pohybuje na evropské půdě. . .

Dnes nás čeká další velký oříšek a to tým z Litvy Rudupis Priena, který ve včerejším zápase dokázel porazit papírového favorita turnaje Anwil Wloclawek. Tým, který je složen z výhradně domácích hráčů, se předvedl jako opravdu střelecký tým. Doufám, že budeme pokračovat v tom, v čem jsme včera začali, ikdyž to stálo hodně sil. Vy jste samozřejmě zváni a myslím, že vidět takto kvalitní basketbal, že to opravdu stojí za to … takže dnes po 19hodině naviděnou v hale…. Mějte se fajn a Sokymu hodně štěstí s dnešníma testama …. KOUBA