Věřím Děčínu !!!! Děčín se opět musí semknout!!!

Dobré, vlastně přemýšlím, jestli se dá říct dobré. Vím, že dnešní ráno je pro spoustu lidí v Děčíně a UL plné obav. Obav z toho, co přijde, ale možná i s přáním, aby už to přišlo…To čekání, které nyní je, to je asi to nejhorší, co mohlo všechny potkat. Voda stoupá pomalu a nikdo stále neví, do kdy stoupat bude a proto je to pro všechny lidi strašné. Ústí i Děčín se mění a čím dál tím více začíná vypadat jako jedno jezero. Když vidím zaplavený nový atleticky stadión, kurty,Mariánskou louku, teď již chybí málo a dostane se voda i do plaveckého areálu, těch spousta DOMŮ, LIDÍ, co muselo opustit své domovy, to vše mi připomíná, co je v životech důležité a všichni a především ti, kteří tímto nejsou zasaženi, ti by si to měli uvědomit…Dnes vysvitlo sluníčko, to, co si každý přál, ale myslím, že teď si každý v Dc přeje jediné a to, ať už to prostě skončí a může se začít uklízet, ať už každý ví, jak je na tom a nežije v té nejistotě.

Teď jde sport stranou, jde vlastně vše stranou, když to člověk vidí, přijde mu, že se chod Děčína jako by zpomalil, téměř zastavit. Je to hrozně zvláštní pocit, pocit, který není vůbec hezký a pocit, který již někteří v Děčíně zažili v roce 2002. Já osobně jsem u toho tenkrát nebyl a sledoval vše jen z televize a netušil jsem, že se Děčín jednou stane u mým městem a budu to prožívat s ním. Možná i proto se teď facebook KOUBAsketu změnil a píše aktuální info o povodních a informuje v podání fotografí atd…Možná i proto jsme se s klukama včera místo tréninku vydali pomáhat, prostě cítíme, že musíme pomoci a to by možná měli začít cítit všichni, co něco kritizují a nadávají. Nelíbí se mi, když někdo hned od začátku jen něco kritizuje, nadává a pomoc je pro něj cizí. Možná jsem teď trochu ostrý, ale prostě to tak cítím. Ono se sebrat a jít pomáhat je někdy opravdu složité…I přesto! Já Děčínu VĚŘÍM!!!Věřím, že si navzájem pomůže a opět to Děčín zvládne!!!

Ještě jednu věc bych chtěl říci. Každý mluví o tom, že lidé jen chodí a koukají. Ano, chodí a koukají, to je jasné…. Myslím, že není moc lidí v Děčíně, kteří prostě nyní “povodňovou turistiku” neprovozují a popravdě řečeno, já se jim nedivím. Ono když to vidíte, tak si opravdu uvědomíte, co je v životě důležité a možná se díky tomu stane mnoho lidí lepšími. Zní to divně? Nene, ono to tak podle Kouby je. Víte, stojíte tam, lidé koukají a ono je prostě ticho. Ticho, jen voda, vy, oni a občas křik dětí, které nechápou o co jde… No když třeba můj malej Mára včera také stěhoval a zachraňoval a třeba si jednou řekne, já pomáhal, když byl tak malý a až bude velký, tak to pro něj bude automatika. Prostě neodsuzujme lidi…je jich plné město, plné mosty a jiné zaplavené části města, ale k tomu to prostě patří a aspoň je vidět, že jim to není lhostejné…Doufám, že se nějaká část z nich poté přidá i k pomoci lidem, kteří ji budou potřebovat. Musím říct za kluky od nás, že pokud to bude jen maličko možné, my jsme připravení pomoc a to s čímkoliv…. Vy všichni v Děčíně se držte, v Ústí také a vy ostatní nám držte palce, protože to mnozí v okolí potřebují !!!! A ať už je sakra konec!!!!!

Poslední věc…. díky všem hasičům(a nejen jim)…včera jsem viděl některé z nich opravdu vyčerpané a proto mají mou velkou poklonu . . .

PS: tohle je situace, kterou už nechci nikdy zažít ….

Zde můžete sledovat online kamery v Děčíně… http://povodne.jaw.cz/

Oficiální informace města  nalezte zde: http://mmdecin.cz/

Online přenos situace v nejen v Děčíně… http://decinsky.denik.cz/zpravy_region/sledujeme-4-den-povodni-bude-labe-kulminovat-20130605.html

Online přenos situace v Ústí nad Labem … http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/sledujeme-labe-se-prelilo-na-strekov-kulminace-prijde-v-noci-20130605.html

Samozřejmě sledujte Facebook a skupiny jako Děčínsko, Děčín, Děčínsko a okolí, Děčínský Deník a nezapomeňte na KOUBAsket . . .