Vojta Hruban:” Snad diváci vytvoří pro nároďák pořádný kotel”

KOUBAsket pro vás připravil ještě před odjezdem na náš první zápas do Běloruska dva rozhovory a ten první je s  Vojtou Hrubanem a druhý.. to se nechte překvapit… 🙂 Určitě si rozhovor přečtěte, ale také nám určitě držte ve středu pěsti, ať se nám vstup do kvalifikace opravdu podaří!

Máme za sebou tři týdny přípravy. Odehráli jsme dva turnaje s celkovou bilancí 6 vítězství a 0 porážek. Jak si ty osobně s přípravou spokojený?

Týmově spokojení být musíme. Projít přípravou bez porážky je super, na druhou stranu to nejde přeceňovat. Jakmile nám to nepůjde přímo v kvalifikaci na nějaký turnaj v Estonsku už si nikdo nevzpomene.

Které zápasy se ti nejvíce zamlouvaly, ve kterých jsme hráli dobře?

Podle mě byli nejlepší zápasy proti Holandsku a Gruzii. Tam jsme dokázali porazit silného soupeře a proti Gruzii i bez Luboše a Jirky.

Není to trochu zavazující do kvalifikačních bojů? Nebo nám to spíš pomůže v sebevědomí?

To nám ukáže teprve první ostrý zápas teď v Bělorusku. Ale pro sebevědomí je jenom dobře, že se nám oba turnaje tak povedly.

Myslíš si, že nás tyto zápasy dokázaly dobře prověřit?

V mnoha směrech ano, ale na ty opravdu důležité okamžiky vás nepřipraví žádný cvičný zápas.  To hlavní nás pořád ještě čeká a teprve naostro se ukáže jak dobře jsme nachystaní.

Ve středu to vypukne proti Bělorusku. Bude nejspíš hodně důležité, jak do celé kvalifikace vstoupíme, jak vidíš naše šance hned v tomto prvním utkání?

Podařená příprava z nás udělala favority a přestože Bělorusko má spoustu hráčů z kvalitních evropských soutěží,  výkon jako v přípravě by  nám měl zajistit vítězství.

Náš druhý domov je nyní v Chomutově a ještě do poloviny září bude. Ty Chomutov celkem dobře znáš, protože odsud pochází tvá přítelkyně, jak osobně se tobě v Chomutově líbí?

Je pravda, že poslední rok jsem tu poměrně často. A docela jsem si ho i oblíbil , je to takové to klidné menší město. Příjemná změna oproti Praze, kde jsem letos trávil většinu času.

A naopak, co ti tady chybí?

Abych pravdu řekl, ani nevím. Snad jenom nějaké multikino. Rád si zajdu na dobrý film a s tím musím vždycky počkat až do Prahy 🙂

Myslíš, že se podaří vyprodat zdejší halu, aby byli fanoušci naším šestým hráčem?

Já doufám, že bude na každý zápas plno. V Chomutově chodillo spoustu lidí i na zápasy NBL, tak snad pro nároďák vytvoří pořádný kotel 🙂