Z II.ligy na palubovku Nymburka . . .

Hezký den. Tak klsmeta-nbkuci měli včera volno, aby se tak nějak dali ještě do kupy, po dvou vyčerpávajících utkáních, které museli zvládnout v tak malém počtu, ale dnes jim to opět začíná znovu. KOUBAsket ale samozřejmě nelenil a vyzpovídal dalšího mlaďase u nás v týmu a to Honzu Smetáka, pro kterého byl minulý týden opravdu zajímavý. Dostal se na palubovku našeho mistra a mohl sbírat pro něj velice zajímavé minuty proti těm nejlepším. I o tom, jaký je to skok z druholigového Liberce, kde především hraje, ale i o zápase s Prostějovem, o tom všem nám řekne Sméťa v dnešním rozhovoru.

Jaký byl hlavní důvod naší sobotní porážky?

Neřekl bych, že to mělo nějaký jeden specifický důvod. Hráli jsme dobrý zápas, což bylo ostatně znát i na atmosféře v hale, spíš bych řekl, že rozhodlo to, že jsme nedokázali utkání otočit, když to bylo možné a náskok Prostějova byl v určitých chvílích minimální.

Tys sice v sobotním utkání nenastoupil, ale zažil si někdy ve své kariéře takovou atmosféru?

Nikdy. To, co předvedlo děčínské publikum bylo úžasné a určitě by bylo skvělé, kdyby se v podobném duchu nesla všechna domácí utkání.

Kdybys měl tu možnost, co bys řekl fanouškům po téhle bitvě, hned bezprostředně do mikrofonu.

Děkujeme za bezvadnou podporu! I když pro nás utkání neskončilo vítězně, byl to určitě výborný zápas plný emocí a hezkých momentů, který obklopovala bouřlivá atmosféra, za kterou jsme vděční.

Myslíš, že v Děčíně může být v play off třeba ještě větší peklo?

To záleží na fanoušcích a také na nás, jaký výkon jim budeme předvádět. Určitě to možné je. =)

Tobě taková atmosféra pomáhá, nebo tě spíše svazuje?

Mně osobně to pomáhá. Naopak nemám rád, když je v hale ticho.

Ve čtvrtek jsi měl tu možnost, zahrát si proti nejlepšímu týmu v ČR. Jaký je to skok z Liberce?

Je to obrovský skok, jsem vždy rád, za takovéto příležitosti. Vůbec se to nedá srovnat, v rychlosti, náročnosti, prostě celkově.

Byl jsi překvapen, že tě tam trenér dal?

Většinou to tak bývá, že když ke konci zápasu naroste náskok soupeřů, dostanou prostor i mladí a nezkušení hráči, což je dobře. Vždy jsem rád, když můžu opustit střídačku a zasáhnout do hry.

V sobotu do Pardubic. Co čekáš od tohoto zápasu?

O víkendu budu sice hrát utkání v Liberci, protože nás čekají Poděbrady a Chrudim, ale o úspěchu Děčína v Pardubicích se dá určitě uvažovat, pokud se do zápasu dá stejné úsilí jako do utkání s Brnem, nebo i teď s Prostějovem. Navíc by už mohli být k dispozici hráči, kteří teď nemohli nastoupit kvůli zranění, či nemoci.