Zápas, kterému chybělo málo …

Hezké pondělí, jelikož byl včerejšek takový, že jsme měli jen dopolední trénink a odpoledne volno, užíval jsem si rodinky a načerpával novou energii a nějak jsem nestihl nic napsat 🙂 Tak se nezlobte, pokusím se to napravit nyní, ještě před odjezdem do Portugalska…

Pro mě osobně sobotní zápas byla parádní výzva, která na nás čekala v mé domácí hale. Od začátku na nás bylo vidět, že chceme Itálii překvapit, snažili jsme se, leč nám síly stačily odměnou za to byla krásné vedení, jenže bohužel netrvalo a dlouho a jako by nám poté došel střelecký prach a začali jsme se celkem dost v útoku trápit. Samozřejmě, že Itálie také přidala ve svém snažení na obrané půlce, ale my jsme bohužel nedávali ani ty vyložené šance. Jak každý sportovec ale ví, tak někdy to prostě nejde, někdy jsou dny, kdy kdybyste chtěli, tak netrefíte ani fotbalovou bránu a kopnete to při penaltě 10 metrů nad ní, jak se to nedávno někomu povedlo. My jsme si bohužel vybrali také horší chvilku, ale myslím, že jinak jsme z naší strany odehráli hodně dobré utkání. O to víc, nás to všechno mrzelo, protože jsme cítili, že stačilo opravdu jen “málo” a mohli jsme mít skalp soupeře s velkým jménem. Ubránili jsme Italy na 63 bodech, což kdyby nám někdo řekl před zápasem, tak to bereme hned, ale bohužel jsme potřebovali dát o bodík víc a to se prostě nepovedlo… Když se podíváte na statistiky, tak je vidět, že utkání bylo opravdu hodně vyrovnané a rozhodovali maličkosti, především asi o 3 úspěšné trojky více, které Itálie měla. Možná jen to, že nás Italové přeskákali na útočném doskoku a měli tím druhé šance ke skórování, jinak to bylo opravdu vyrovnané. No nic, snažili jsme se, makali a to si musíme vzít do dalších bojů, protože tímto zápasem nic nekončí . . .

Česko – Itálie 53:63 (19:16, 29:35, 37:44)
Nejvíce bodů:
J. Houška 14, Benda 10, Jelínek 9, Bartoň 5 – Gallinari 13, Chiotti 10, Hackett 9.

Statistiky z utkání ZDE

Vždyť už dnes po obědě odlétáme do Portugalska a tam prostě letíme vyhrát . . . Takže vy nám držte palce, fanděte na dálku a kupujte vstupenky na pondělní utkání proti dalšímu supersoupeři Turecku !!!

http://www.ticketpro.cz/jnp/sport/basketbal/900825-kvalifikace-mistrovstvi-evropy-muzu-cr-turecko.html