Zhodnocení od Valdana – pokračování

Minule jsme naše Válečníky vopustili po výhře nad Prostějovem koncem ledna. Nyní dokončíme hodnocení a je se vopravdu nač těšit. Skvělé bitvy s Pardubicema, F8 Poháru, čtvrtfinálová pohodička s USK a především drama s Prostějovem!

Únor
Posledním zápasem základní části byl očekávanej mač s Pardubicema. Původně to teda mělo bejt drama, ale Válec měl v tomto vobdobí výtečnou fazonu a po třech čtvrtinách bylo jasno. Zde nutno uvést famozní představení Houšmena (validita pěknejch 37). Základní část BKD tak uzavřel na bilanci 19-7 stejně jako třetí Pardubice. K prvnímu špílu nadstavby dorazil do Maroldovky Kolín a také ten neměl zde nárok. Jasná výhra nás definitivně vrátila do boje o stříbrnou pozici před play off. Nyní vopustíme NBL a přesunem se k Poháru. K prvnímu špílu proti Jindřichovu Hradci jsem do haly šel naprosto v klidu, navíc Jihočeši nepřivezli Čendu Tomance a měla být pohodička. No ani moc ne!!! Celej zápas byl jeden velkej stres, Zachrla dával trojky vo desku a výsledkem celýho extempore bylo prodloužení! Tam to teda už bylo naštěstí v klidu, ale Kouč náš výkon voznačil jako něco mezi vybíjenou a hrou Na Jelena. To moc nevím voč jde, ale s basketem to má společného asi jen velmi málo. Co jsou Válečníci zač pocítil hned druhej den Prostějov, kterej tady nárok vopravdu nemá. Jelen byl vrácen zpět hluboko do lesa a do Maroldovky se vrátil Basket. Kluci hráli jak z partesu, stínem bylo ale působení Venty, po jehož zákrocích vodstoupili Ell a John. Ve finále čekal vodpočatý mistr. Válec bez obou playmakerů nasadil do hry Honzu Bejčka a děly se věci. Po celou dobu se v krásný atmosféře hrál superbasket, nakonec teda vyhrál Mistr, ale ovace patřily voslabenejm Válečníkům. Kdo si v tu chvíli vzpomenul na Jindřicháč?? Do reality NBL se BKD vrátil v Pardubicích. Utkání pojaly oba celky jako zákopovou válku, ale konec pojal velkoryse hlavně Bandy a po jeho trojce Perník řádně ztvrdnul. Důležitá výhra byla na světě. Únor byl fakt výživnej, v lize 3:0 a stříbro v Poháru. Kdo to má?

Březen
Býval dříve měsícem Knihy, ale pro Válec byl důležitej z pohledu toho, jak se podaří umístit po skupině A1 před play off. Domácí zápas proti Nymburku by brán jako odveta za Pohár. Špíl ale jeho úrovně nedosáhl. Kluci byli nějak moc nervozní ani mistr nehrál žádnej TOP zápas. Nakonec hosté vyhráli o šest bodíků, ale tento zápas se z našeho pohledu rozhodně vyhrát dal. V podobným duchu jsme se prezentovali v Prostějově. Vobrana na hodně dobrý úrovni, ale dát koš byl kolikrát nadlidskej úkol a výsledkem byla druhá prohra v řadě. Bylo jasný, že USK sem nepřijede v dobrý době. Válec byl vod počátku nastartován jak kdyby šlo vo jeho poslední jízdu. Vyloženě jsme si zápas užili, ne tak kouč Scalabroni, který zápas nedokoučoval a málem inzultoval sudího V.Lukeše. Důležitej mač nás čekal ve městě žen se psy. Do Kolína jel i zájezd fans a bylo se nač dívat. Vyrovnaný špíl dospěl až do prodloužení, zde ale byli šťastnější Kolíňáci a my si připsali již třetí prohru v měsíci. Nedalo se nic dělat, než to, že Pardubice vod nás dostaly třetí náklep během krátký doby a už z Děčína musely mít trochu deprese. Tu měl ale Válec asi v Nymburce posledního března. 28 nastřílených bodů není zrovna moc a s druhou příčkou tabulky před play off to už vypadalo zle nedobře. Bilance března: 2 výhry, 4 porážky.

Duben
Hned na úvod skvělý představení proti Prostějovu v boji o druhou příčku. Děčín zahrál fakt suprově a zvítězil 77:71. Pro potvrzení druhýho místa jsme ale potřebovali vyhrát o 11. Až další průběh ukázal jak tohle bylo moc důležitý. Bylo jasný, že play off chytneme USK a shodou okolností poslední zápas A1 nás zavedl pod Nuselák. Už o nic nešlo, volno dostali Ell s Koubou, bohužel problémy se zády pronásledovaly Houšmena. Válečníci v Praze vyhráli a zakončili tak nadstavbu s bilancí 6:4, když až na totální trapas s Nymburkem šlo o velmi pěkné zápasy. Před čtvrtfinále s USK se neřešil soupeř, ale záda Pavla Houšky a prsty Kouby. Nakonec Houšmen nastoupil, ale zase nehrál Kouba. Válec Pražanům v prvním zápase šanci moc nedal, Sedmák se sice chtěl stát tradičně Vosmákem, ale skvělá vobrana Dwighta ho udržela v 7.B. Výhra 71:58 (skvělí Lubo s Alim) a vedem 1:0. Do Prahy se tradičně vydal i zájezd fans a Děčín se vydal ze všech sil. Do boje již vstoupil také Kouba a BKD si připisuje druhou výhru a má šanci vše doma ukončit. Poslední krok sice bejvá nejtěžší, ale Válečníci si komplikace nepřipustili a výhra 76:67 znamená postup do semifinále v nejkratším možném termínu. Duben se vážně povedl, pohodová výhra s Prostějovem a poklidný čtvrtfinále s USK nalilo optimismus mezi hráče a hlavně mezi fanoušky.

Květen
Nadešel čas semifinále s Prostějovem. Tým Válečníků byl zdravotně celkem v pohodě a tak se na Hanou na Svátek práce jelo s mírným optimismem. Ještě první čtvrtina byla vyrovnaná, ale zranění Ella a potíže Kouby předznamenaly vážnej problém. Nakonec se BKD vracel s krutým debaklem a značně pošramoceným sebevědomím. Druhej mač si vzal pod patronát Bandy. Děčínská ikona předvedla proč je ikonou a ani fantastický Smith nebyl toho večera Vorlům moc platnej. Ve třetím zápase se asi rozhodlo o mnohém. Děčín byl těsně před závěrem v těsném vedení, ale nájezd Smitha rozhodl. Pak došlo k nesouladu mezi Pavlem Houškou a Ellem a pohroma byla na světě. Zápas č.4 se hrál v úmorném vedru. Po střechu napěchovaná Maroldovka viděla jeden z nejlepších výkonů Děčína v tomto ročníku. Skvěle zahrál Soky, probudil se Ali, vše řídil Ell a jelo se k rozhodujícímu špílu na Hanou. Přes sto Děčíňáků v hledišti vidělo úchvatnou bitvu. Prostějov již vedl výrazným rozdílem, ale BKD vše vrátil zpět a opět se rozhodovalo v dramatické koncovce. Nakonec byli šťastnější domácí. Děčín za mohutných ovací svých fans převzal bronzové medaile. Nutno uvést, že zdravotně byli indisponováni Soky, Pomi (oba infekce) a s doznívající chřipkou hrál Houšmen.

Závěrečná společná oslava hráčů a fanoušků na prostějovském parkovišti byla důstojnou tečkou za historickou sezonou BK Děčín. Druhé místo v Poháru, bronz v NBL, MVP byl zvolen opět Pavel Houška, diváckou Hvězdou Ell Sandres. Basket v podání Děčína fakt nenudil a máme na co vzpomínat. Nyní si užijem zaslouženého volna, vodpočinem si a je jisté, že na podzim zase zazní Maroldovkou hromové Dě – čín !!, Dě – čín !!.
Valdano.