Znáte ho? Jirka Honza Jiříček se představuje . . .

jirkaKoubasket vám přináší první ze série rozhovorů s našimi novými hráči a tím prvním je nejmladší z týmu Honza Jiříček, který k nám zabrousil z Turnova a bude s námi trávit nějakej ten pátek . . . 🙂

Odkud pocházíš a kolik je ti vlastně let?
Pocházím z Turnova ( né Trutnov jak, si každý myslí:-)) a je mi 20 let.  

Máš nějakou přezdívku, podle které by si tě lidé vryli do paměti?
Přezdívku jsem nikdy neměl, to až v Děčíně vznikla a drží se pořád a to George.;-)

Kde jsi s basketbalem začínal?
Začínal jsem s basketbalem právě v Turnově už v 6 letech.

Z jakého týmu jsi k nám do Děčína přišel?
Z Turnova, (hostoval jsem ještě v týmu BSK TJ Jičín v 2.lize.)

Již jsi někdy nakoukl do mužského basketbalu, nebo je Děčín tvé první otevřené okénko do tohoto světa?
Do mužského basketbalu jako profesionálního jsem již nakoukl, ale jen tréninkově, byl jsem asi na půl roku na zkoušku, to když mi bylo 16, u extraligových Kondorů v Liberci pod panem Slowiakem. Moje druhá zkušenost byla v prvoligovém týmu Protonu Zlín, kde jsem absolvoval celou letní přípravu (rok 2008) pod skvělým trenérem panem Pětivlasem, kde o mě měli zájem, ale já jsem se rozhodl zůstat doma. Přeci jen Zlín je dost daleko.

Byl jsi v Děčíně ji loňský rok na přípravu, byla dohoda, že zde letos začneš opět?
Dohoda jako taková nebyla, ale s postupem roku jsem se zkontaktoval s panem Houserem, který mi to potvrdil, že navážeme na loňský rok a to tak, že tu letos opět začnu.

Nakoukl jsi do nějakých mláděžnických reprezentačních družstev, nebo se ti tato čest zatím vyhýbala?
Tato čest se mi vyhla. Mohlo to být jinak, ale to bych nesměl bejt takovej pták v mládežnických kategoriích!

Máme za sebou měsíc letní přípravy, co bys řekl o týmu, který v Děčíně je?
O týmu? Naprosto skvělej kolektiv, který společně táhne za jeden provaz! To byl můj první dojem z tohodle týmu!:) Miluju srandu, která tady rozhodně nechybí..:))) Myslím si taky, že je skvělý, že v týmu jsme skoro všechno Češi a máme tu jen tři, zato skvělý hráče ze zahraničí.

Co bys řekl o našem trenérovi?
Trenér je člověk, který ve mně budí respekt a zároveň motivaci, se mu ukázat. Pořád se snaží objevovat nové věci, což je určitě výhoda oproti jiným trenérům, kteří mají dlouho zaběhlý systémy atd. a bojí se je změnit. Je určitě výhoda, že máme mladého kouče, navíc je to trenér repre, co víc si můžu přát než to, že budu trénovat pod ním? Nic!:)

Čeho si se nejvíce bál, když si přicházel k nám?
Upřímně? Všeho. Vše je pro mě nový..pořád se ale učím:), největší strach mám ale z nových systémů ve hře, jak už v obraně, tak v útoku, protože na ně nejsem tak zvyklý v takové míře. Ale já se rád učím novým věcem, o tom ten život a hlavně basketbalovej přece je!:))

Myslíš, že je to opravdu jiný svět, nebo se na to dá lehce zvyknout?
Jako být hráč BK Děčín? Todle nějak nepociťuju, jasně je rozdíl být v extraligovém týmu nebo v přeboru, to rozhodně je jiný svět a letos? Letos to pro mě rozhodně jiný svět je!:)

Na jak dlouho v Děčíně zůstaneš?
Věřím, že na co nejdelší dobu.:)))

Jaké máš své osobní cíle ve své basketbalové kariéře?
Rozhodně ty nejvyšší..proč troškařit, takže NBA a Euroliga je sen. :))) Ale aktuálně, což je pro mě důležitý ,je se prosadit v domácí lize NBL, což jsem vždycky chtěl.

Je pro tebe Děčín velká šance, nebo jak na to nahlížíš?
Rozhodně!!! Todle je šance, a je jen na mně, jak se s ní poperu. Todle se totiž nemusí naskytnout každý den, proto to beru jako výzvu!

Byl jsi někdy v Děčíně na basketbalovém utkání? Co říkáš na fanoušky?
Samozřejmě, že jsem byl. A ne jednou.. A větší peklo jsem nikde hale v žádné nezažil jako tady. Fanoušci tady jsou skvělí, žijou s týmem, to se mi moc líbí.:)

Co bys vzkázal fandům v Děčíně?
Zůstaňte pořád takový, jako jste doteď, protože takové fanoušky nemají nikde jinde v republice… Takže BééKáá??? DĚČÍN!!!:)))

A těšíš se na ty letošní zápasy, kde budeš součástí týmu?
Strašně moc Kouba!:) Těším se na to všechno, kde jak říkáš, budu týhle mašiny jménem BK Děčín součástí.

A něco pro slečny na závěr…. Jsi zadaný? Volný?
Momentálně jsem volný. Ale, víš jak se to říká, po tom světě jich běhá tolik, takže uvidíme a snad si tu jednu najdu i já..;-)