Honza Jiříček: “Bylo to parádní, neskutečný, vzrušující”

Honza Jiříček, který má po Jelimanovi novou přezdívku Hoňánek, měl perný víkend. Nejdříve v sobotu slavil v krásném zápase výhru na Pardubicemi a poté ještě v neděli rychle do Trutnova, kde slavil další výhru proti Liberci. Jeli, který by se měl stát tuto sezónu jedním ze stěžejních hráčů, zažil opravdu povedený víkend a tak je jasné, že první rozhovor letošní sezóny musel vyjít právě na něj !

V sobotu první utkání nové sezóny. Jak moc ses na něj těšil?

jeli1Těšil jsem se moc! Konečně to všechno začalo, ten kolotoč – domácí zápas, vyprodaná Maroldovka a konečně vítězství – to je něco, co můžu a když to bude takhle pořád ,tak ja budu jedině rád!

Trenér do tebe vložil velkou důvěru a poslal tě do zápasu hned od začátku. Měl si radost?

Tak na tuhle otázku odpovědět asi jinak nejde, ne? 🙂  Radost jsem měl a velkou! Je to pro mě zadostiučinění a zároveň bič, abych na sobe furt pracoval a nastupoval v základu pravidelně.

Od začátku ses potkal na hřišti i s tvým kolegou z Turnova Pepou Příhonským, hecovali jste nějak před zápasem nebo během něho?

S Pepanem jsme prohodili jen pár slov před zápasem a popřáli si štěstí do zápasu. Asi mi ho popřál vic,když jsme viděli skóre po špíle:))))

Hala byla narvaná,jak kdyby se hrálo play off, bylo to velké povzbuzení?

jeliaTak pro nás nic zvláštního, že jo?! Celá republika ví, že tady v Děčíne jsou nejlepší fanoušci. Navíc první zápas sezóny, televize, Ell v pardubickém dresu, Luboš (teda Dědek;-)) aby sis to neplet ) v děčínském dresu. Bylo to parádní, neskutečný, vzrušující!

Jak tys reagoval, když ses dozvěděl, že se do DC vrací Luboš Bartoň?Napadla tě třeba právě ta myšlenka, že by zrovna on mohl pomoci vyprodat Maroldovku?

Tak odpovím od konce. Maroldovka by byla vyprodaná tak i tak:-) a Luboš – Dědek, to byl jen jeden velký bonus! A jak jsem reagoval? Když jsem začínal s basketem,tak jsem nevěřil ani ve snu, že si jednou zahraju s takovým hráčem!

Jaké to pro tebe je, že můžeš hrát a trénovat s takovýmto hráčem, který toho ve své kariéře opravdu hodně dokázal?

Je to pro mě velká čest hrát s ním, trénovat, učit se a vzít si z něj to nejlepší a zakomponovávat to do své hry.

Je to jen pár měsíců, kdy Válečníci prohráli právě s Pardubicemi. Měl si to ještě v hlavě? Chtěl si jim to sportovně vrátit?

V hlavě jsem to měl, ale to byla loňska sezóna. Tenhle zápas s Pardubkama odstartoval sezónu další a my vyhráli. Takže ano, určitě jsem jim to chtěl sportovně vrátit, což se povedlo!

V přípravě se týmu úplně nedařilo střelicky, myslíš, že všichni čekali až na tento zápas? 🙂 Přecejen mít úspěšnost trojek téměř 50% je opravdu vynikající číslo...

jelimanKaždý zápas je jiný. Někdy to padne, někdy ne. Ale včera se ukázalo, že jsme to nezapomněli a k tomu procentu – paráda! Víc takových zápasových dnů s takovou faleškou..:)))

Liga letos poletí hrozně rychle a již ve středu čeká Válečníky další zápas a to v Kolíně… Co očekávat od Kolína?

Od Kolína čekám to, že tam už konečně vyhrajeme! Od té doby, co jsem přišel do Děčína, jsem tam ještě nevyhrál! Jinak čekám specifickou halu, silný pivoty a šikovný cizince na perimetru.

Tysv neděli ještě jel odehrát zápas za Trutnov, kde hostuješ… Jak se ti dařilo a jak se ti hrálo, když bys měl nějaké porovnání mezi Mattonkou a 1.ligou…?

Tak odehrál a vyhráli jsme, takže velka spokojenost a Trutnovu to momentálně jde! Zatím to máme 5-0 a v týmu je pohoda a chceme v takových výsledcích pokračovat. Jinak mě se dnes celkem dařilo a byl jsem spokojenej se svým výkonem. A když bych měl srovnávat tyhle dvě soutěže. Tak je to obrovský skok! Od počtu diváků na zápas po sílu pod košem v soubojích. Neříkám, že je národka špatná, naopak – hraje tam spoustu bývalých matonkářů + mladí kluci, co hrajou Mattonku nyní a potřebují hrát. Nicméně Mattonka je silovější, větší nasazení ve všech činnostech, víc soubojů, více šikovných cizinců. Takže tak

PS: Nezapomeňte na aukci pro Věrušku . . .

více ZDE