Zhodnocení sezóny od Valdana!!!

Tak první zhodnocení provedl Kouba, nicméně jistě nebude na škodu věci podívat se na historickou sezonu Válce dalším pohledem. Letos jsme si my fandové prožili snad vše co k basketu patří a pokud bych to měl obsáhnout jedním článkem taky bych mohl něco vynechat. Proto bude lepší rozdělit to na dva kousky a v tom prvním se zaměřím na období říjen až leden.

Říjen
Už přípravný mezinárodní turnaj naznačil, že Válečníci budou i přes odchod Willa skvěle připraveni a říjen to pouze potvrdil. Ale nebyl by to Děčín aby nezasáhla nějaká vyšší moc a ta si tentokrát vybrala Sokyho. Vážné onemocnění jater Bojovníka vyřadilo na půl roku a kluci se tak museli vyrovnat s jeho absencí. První špíl proti USK byl nervozní, ale vše v Děčíně tradičně uklidnil Ell a zařídil výhru. Po cenné výhře v Ostravě dorazil do Maroldovky mistrovský Nymburk. Datum 4.10.2011 navrhuju vytesat do kamene.Takový kolotoč by jistě záviděli i na Matějské pouti a Nymburk byl odeslán zpět s debaklem 48:75. Opravdu neskutečný zážitek a asi výkon sezony! Následovala pohodová výhra v Chomutově, ale v tomto zápase se bohužel zranil Ell (třísla). Další výhra přišla v tragické Vopavě, ale výkon nebyl hvězdný. První porážka přišla v Levicích, kde se absence Sanderse jasně projevila. Podobně tak tomu v Kolíně, kde při slabší formě Boyera již musel rozehrávat Lubo Stria. Výtečnou formu prokazoval Houšmen a BKD měl za říjen velmi dobrou bilanci 7:2, když posledním zápasem bylo derby proti UL v naprosto naplněné Aréně. Basket na severu evidentně táhl, Válečníci měli skvěle našlápnuto.

Listopad
Léčba Sokyho neprobíhala rychlým tempem a z tohoto důvodu byl přiveden pod koš starý známý Tarvis Williams s démonickým afroúčesem. Po jasné výhře v Bratislavě přišel tvrdý direkt v Prostějově a jasná porážka.se nevedlo ani v Pardubicích a výsledkem byla prohra 57:68. Obratem k lepšímu měla být jasná výhra nad Svitavama. Přišel zápas na USK. Kvůli nemoci absentoval Houšmen, ale Válec v průběhu druhé čtvrtiny o 20 bodů. Pivot USK Sedmák začal být fans Děčína posílán do vosmé třídy, ale po pauze přišel šok. Trápení v útoku mělo za následek těsnou porážku. Pozitivem měsíce bylo vopětovné zdolání rozpočtově blízké Vostravy v závěru měsíce, bilance 3:3 měla za následek sešup na čtvrtou pozici za Nymburk, Prostějov a Pernik.

Prosinec
Na začátek prosince nám Nymburk porážku vrátil. Následovalo velmi vydařené derby proti Chomutovu na kterém si smlsnul právě Kouba. Slabší neboli úsporný výkon stačil na dva body v Plzni a velmi pěkný výkon předvedli Válečníci proti Svitavám v TV špílu u nich (trojky 42%). Vopava v Děčíně vopravdu nárok neměla a Vánoce si tak Klapetkovi hoši udělali o tři dny dříve i s nadílkou. Závěr roku se ale krutě nepovedl. Prohra s Levicema se v celkovém kontextu ukázala jako dosti klíčová a právě tyhle dva body nám možná chyběly k tomu, abychom hráli pátej v semifinále s Vorlem doma. Ale to už je historie, nedá se nic dělat. Celkově jsme to tak měli za prosinec 4:2 a z pátýho fleku již pokukoval Kolín.

Leden
Nápor Kolína byl ale odražen 7.ledna a vod tý doby Válec již zastavit ani nešel! Derby v UL mělo skvělou atmosféru, náš Válečník napadal jejich Pandu až brutálně, kluci hráli famozně- jasný dva body! Proti Interu to hitparáda až tak nebyla, ale výhra zapsána byla. No a vrchol měsíce přišel 28. ledna. Výhrou nad Prostějovem v poměru 75:59 se Válec vrátil do boje o stříbrnou pozici po základní části a měl skvěle našlápnuto. V tu dobu již v týmu nebyl příliš lehký Tarvis, kterého výtečně zastoupil silový Dwight Burke a předevšímse na palubovku vrátil Soky.S jeho příchodem se vše jakoby uklidnilo a věci se nastartovaly tím správným směrem. Bilance ledna 4:0!

Tolik teda první článek, v tom druhém se dočtete jak jsme zvládli skupinu A1, jaký to je hrát si Na Jelena proti Jindřichovu Hradci, o skvělém finále Poháru s Nymburkem no a hlavně něco málo o PLAY OFF!!!!
Zatím vše Valdano.

Přečtěte si rozhovor s Valdanem z minulosti, ať víte, kdo to je . . .

http://koubasket.cz/cakyho-zpoved-valdana/