Je to na nás – trenérech a rodičích

Opět to začalo! Nejčastější otázky v tomto týdnu jsou… Jak vypadají ti kluci? Kolik jich přišlo? Bude to v pohodě?

Odpovědi? Přišlo jich dost, kluci vypadají 3x hůř než po prázdninách a v pohodě to samozřejmě bude! 🙂

Z toho prvního mám radost. Komunikace, která mezi námi celou dobu probíhala, byla fajn a tak jsem věřil, že nikdo nebude mít zaječí úmysly, že by snad chtěl končit. Samozřejmě nejsme všichni, ale věřím, že až se situace uklidní ještě více, začneme normálně chodit do haly, tak budeme komplet!

Jestli vypadají hůř? No ano, někteří ano, je to, ale normální jev. Když vám děti přijdou po prázdninách, které celé prolítají venku, tak jsou na tom také relativně špatně. Když vám, ale přijdou po půl roce zimního nic nedělání, tak je to daleko šílenější, ale dalo se to čekat. Musím, ale na obranu některých říci, že naopak někteří vypadají fakt dobře. Je tady vidět obrovský rozdíl v tom, kdo jak mohl pracovat, kdo šel ven, kdo si šel zajezdit na kole, kdo má koš na zahradě, kdo si s tím prostě dokázal nějak ve svých možnostech poradit a především, kde třeba měli i rodiče čas, se těm dětem věnovat.

Mluvím o klucích ve věku 12 – 14 let, kde se něco začíná lámat, kde se čím dál více roztahují nůžky a bohužel se nyní roztáhly o to více, že jsme nemohli nic dělat. Někdo má geneticky dané, že je kostlivec, někdo prostě ne a proto se musí o to více hlídat. Někdo si jde rád zaběhat do lesa, někdo to prostě nemá rád. A takových situací bychom si mohli vymyslet stovky, každý je prostě jiný, každý ty měsíce prožil úplně jinak, ve svých možnostech, ve svým světě, v tom, co si myslel, že je pro něj v tu danou chvíli nejlepší. A jestli to byl zrovna tablet, tv, míč nebo běh, to už my trenéři neovlivníme…

A teď se asi dostávám tam, co jsem vlastně chtěl veřejně říci. Jestli si všichni najednou začneme myslet, že se vše vrátí hodně rychle do starých kolejí, tak jsme na velkém omylu. Ano, kluci přišli v nějakém stavu zpátky. Ano, na některých je ta pauza ohromně vidět, ale teď je na nás na trenérech a především i na rodičích, abychom děti dokázali motivovat, abychom s nimi komunikovali, že i přesto, že teď něco nejde, nebo, že jsem pomalejší, že nechytím přihrávku, tak že je to správná cesta, kterou by ta děcka měla jít. Jsou ve věku, kdy se v nich spousta věcí láme, začíná jim puberta, chtějí mít nejlepší boty na basket, pěkný triko, ty skvělé tepláky nad kotníky, nejlepší fotku na IG… A potom chtějí být také dobří! Dobří v tom, co dělají, možná by chtěli být všichni nejlepší, možná si dříve říkali, že na tom nejsou tak špatně a najednou se objevilo něco, co jim to všechno překazilo a začínají znova. Skoro od nuly nebo podle toho, co zvládli během pauzy udělat, ale moc toho nebylo…Proto se o ně nyní musíme postarat. MY! SPOLEČNĚ!

Byl jsem s kluky běhat, běželi jsme 2 kilometry tam a 2 zpátky a už jen když jsme vycházeli kopec na Kvádrberk, tak mi bylo jasné, že je tady něco špatně. Jak říkám, ne u všech, ale třeba u třetiny ano. Nemohou za to, prostě ta situace taková je a proto píši to, co píši. Možná se teď udělají ještě větší rozdíly mezi jednotlivci, možná z toho může být někdo otráven, ale my nesmíme dopustit, aby ho to přestalo bavit. Všem je jasné, že nemohou být ze všech hráči v nejvyšší soutěži, ale také by bylo fajn, kdyby je ten sport mohl provázet celým jejich životem, protože jim opravdu může pomoci. Každý, kdo sport dělá, tak to zná. . .

Věřím, že nám brzy dovolí normální fungování, protože až se všichni vrátí do školy a budou testovaní, tak proč by se normálně nemohli potkávat i jinde? Pokud by tomu tak nebylo, tak to ve mně vzbuzuje velkou nedůvěru v testování, protože tomu snad nevěří ani ti, co o tom rozhodují? V testování věřím, jsem na testu  2x týdně a i přesto, že jsem se setkal v mé blízkosti s falešnou pozitivitou, tak testy jsou cesta…A jsou cesta i ke sportu, jinak budeme dál tloustnout, nudit se, hrát hry na počítači a upadat někam, kde bych já osobně žít nechtěl! Je to všechno výzva, ale ty já miluju… Věřím, že to společně zvládneme! Pojďme se trochu bavit! Žít, sportovat, radovat se a ono to přijde!

Držte se

Kouba

#koubatrener

#kbzivot

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *