Pár slov před . . .

Hezký den, od posledního zastupitelstva jsem protelefonoval stovky hodin, měl přes prázdniny asi 50 „stejných“ schůzek, věnoval tomu obrovské množství času, ale i přesto mě nikdo nepřesvědčil, že bych měl dnes hlasovat pro nějaké nové vedení našeho města. I přesto, že chápu, že nás tlačí čas, i přesto, že cítím, jak věci stojí a i ty, které jsem měl rozdělané přímo já a mrzí mě to, tak i přesto si říkám, že na takovýto krok tu musí být trochu jistota.

Přes prázdniny jsem mluvil, či se sešel téměř s každým, kdo má zastupitelský mandát u nás v Děčíně, ale bylo i spousta dalších lidí, kteří mi chtěli vlastně poradit, co jakože mám dělat a jakou cestou jít a tak mám ty prázdniny opravdu odpočinkové. Nevadí mi to, přijal jsem to, že to tak má být a tak se chovám…

Přiznám se, že na konci června jsem zažil takové věci, že se z nich horko těžko dostávám i nyní a stále to v sobě spíše dusím, než že by to odešlo. Musím říci, že to jsou asi největší podrazy, které jsem ve svém životě zažil a to že jich bylo více, to k tomu přikládá ještě větší sílu. Nikdo si v tu dobu nemyslel, že to může takto dopadnout, ale ten, kdo zná Koubu a jeho tvrdohlavost, tak by to dokázal předvídat! Hodně mě v tu dobu podržel můj soused ze zastupka Petr Toncar, který mě zná již dlouhou dobu a tak ví…Celé ty týdny jsem se na vše snažil zapomenout, vlastně chtěl pochopit, co to mělo znamenat, ale jak jsem se dozvídal další a další věci, tak jsem pochopil, že to je zbytečné.

Prvních 14 dní v červenci jsem dokázal přeci jen vypnout, udělal kemp pro děti, odjel na Moravu a neřešil….Po návratu jsem se pustil do tvorby nových zítřků a nabíral další zkušenosti v tom, jak se vlastně tvoří město a kam to vše má směřovat. Cíl mám jasný a především ho mám od počátku neměnný, chci, aby se nám v tomto městě lépe žilo. Aby na toto město byli všichni hrdí, protože já jsem a extrémně! Možná si ho vážím více, než někteří jeho obyvatelé, kteří tu žijí od narození a to je potřeba změnit!

Spousta těch jednání byla opravdu korektní, slušná, přímá ( já tedy někdy byl zase až moc 🙂 ), za což bych chtěl poděkovat. Některá tedy byla naopak dosti zbytečná a to především ta poslední. Ale tak to si musí vyhodnotit každý sám!

Jsem člověk, který drží partu, celou dobu se o to snažím i tady v politice, říkám všem všechno na rovinu, do očí, neříkám a nedělám lidem nic za zády a to se snažím držet, protože si myslím, že je to správně! Jestli to v politice funguje jinak, o čemž jsem se již přesvědčil, tak to tak je, ale já se v tomto nehodlám měnit! Stejně, jako jsem před červnovým zastupitelstvem řekl panu bývalému primátorovi, že pro něj nezvednu ruku, když dojde na hlasování o jeho nedůvěře, tak řeknu i nyní někomu jinému, co se mi líbí či nelíbí. Myslím si, že by to tak mělo být a čekám to i od ostatních, je to slušnost a korektnost, ať se nám ten výstup může líbit nebo nikoliv.

Slyším tady stále dokola, že to vše vzniklo kvůli basketu atd. Ano, i to je jedna z příčin, ale nebyla ta primární a nejdůležitější, těch věcí bylo daleko více a ti dotyční to vše ví. To, že to někdo chtěl použít jako nástroj, to je sice fajn, ale pravda se má trochu někde jinde a kdo chtěl, tak se jí už dozvěděl… Nechci a nebudu prát prádlo na veřejnosti, protože tohle není můj styl a myslím si, že je to i zbytečné.

Nyní máme po dvou měsících zastupitelstvo a já na něj odcházím se zdviženou hlavou, protože jsem pro jednání udělal vše, co jsem mohl. Pociťovala to i rodina, která často musela přečkat mé hodinové telefonáty, nebo schůzky narychlo, kdy jsem kvůli nim měnil program atd. Manželka mi poté vždy jen řekla… vyřešil si něco? Nic, viď? A já jen sklopil uši a říkám…nic…

I proto, že existuje to „nic“, tak nemohu na tomto zastupitelstvu hlasovat pro nové vedení našeho města. A to ať přijde návrh od kohokoliv!

Ještě bych chtěl napsat něco jiného a vlastně jsem to tu částečně psal. Mám rád TÝM, protože tým byl pro mě vždy nadevše a vše jsem mu podřídil a když říkám vše, tak opravdu myslím vše! V politice pokud někdo řekne tým, tak by si měl sakra zjistit, co to znamená! Nejsem přesvědčený, že na této úrovni se dá mluvit o týmu, protože nejsem přesvědčený, že mají naprosto všichni stejný cíl. A proto si myslím, že se tady již nedá uhrávat vše jen na partu, ale také částečně na sebe a své lidi, kteří vás volili. Zrovna třeba já jsem dostal spoustu preferenčních hlasů ve volbách a troufám si říci, že napříč politickým spektrem a já osobně zodpovídám i za tyto hlasy a to se to někomu může líbit a někomu zase ne! Vždycky budu respektovat tým, ale pokud mi ten tým nedá zpětnou vazbu, že respektuje i druhou stranu, tak to nikdy nemůže fungovat a to ať se bavíme o koalici, straně, skupině nebo něčem podobném … Stál jsem u vzniku Našeho Děčína, dal jsem mu název, odmakal pro něj stovky hodin a tak k tomu přistupuji!

Každopádně se držte, já se snažím, i když je to někdy náročné a mám takové divné pocity, ale stále vidím to světlo na konci tunelu a to, že bych rád pro město pracoval. Na rovinu říkám, že mi to i chybí, protože ta práce byla celkem zábava, až na některé situace, které jsou dle mého naprosto zbytečné. Rád bych pro město pracoval ještě více, než tomu bylo doposud a tak uvidíme, jak to vše dopadne. Kdyby to dopadlo jinak, než jsou představy? I to je zkušenost….

Mějte se krásně, sportujte, mrkněte občas na stránky www.decinsportuje.cz , přidejte si i facebook  Děčín sportuje do svých oblíbených a podívejte se, koho máte vedle sebe, protože to je to nejdůležitější!

Kouba

#zijudecinem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *